Урок 8
(7 клас, фізика)
Тема уроку. Контрольна робота № 2 за темою: «Механічна робота та енергія»
Мета уроку. Навчальна: перевірити рівень засвоєння знань.
Розвивальна: розвивати інтелект учнів, уміння аналізувати, класифікувати.
Виховна: виховувати дисципліну, звичку до систематичної розумової праці.
Тип уроку: контроль знань і вмінь.
Обладнання: картки з завданням.
Очікувані результати уроку.
Знати: визначення, формули та одниці вимірювання фізичних величин попередніх тем.
Вміти: вирішувати стандартні завдання.
Структура уроку
І. Організація класу (1 хв.)
ІІ. Перевірка домашнього завдання (2 хв.)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності (1 хв.)
ІV. Повідомлення теми, мети і завдань уроку (1 хв.)
V. Контрольна робота № 2 (38 хв.)
VІ. Підбиття підсумків уроку (1 хв.)
VIІ. Домашнє завдання (1 хв.)
Хід уроку
І. Організаційний класу
Учитель роздає текст контрольної роботи учням, налаштовує їх на роботу.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Учитель збирає зошити з виконаною домашньою роботою.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
ІV. Повідомлення теми, мети і завдань уроку
Учитель нагадує, що метою контрольної роботи є демонстрація учнями своїх навчальних досягнень.
ІV. Контрольна робота
Варіант №1
Частина 1
Завдання 1-6 мають по п’ять варіантів відповідей, із яких тільки ОДНА відповідь є ПРАВИЛЬНОЮ. Виберіть правильну, на Ваш погляд, відповідь.
а) Н;
б) Дж;
в) %
а) N=A/t;
б) N=mgh;
в) N=At.
а) E=mgh;
б) E=mυ2/2;
в) A=Fs.
А) рухоме тіло;
Б) підняте над землею або деформоване тіло;
В) тіла, що знаходиться на поверхні Землі.
А) до тіла прикладена сила, але тіло при цьому не рухається;
Б) тіло рухається під дією прикладеної сили;
В) тіло рухається без дії зовнішніх будь-яких сил.
А) для того щоб дістати виграш у силі або змінити напрям сили;
Б) для того щоб дістати виграш у роботі;
В) для того щоб збільшити потужність.
Частина 2
У завданнях 7-9 наведіть розв’язання, запишіть відповідь.
а) маси тіла;
б) швидкості руху тіла ?
Частина 3
Розв’язання завдання 10 повинно містити повне пояснення, записане у вигляді послідовних логічних дій, із посиланням на математичні факти, з яких випливає те чи інше твердження.
Варіант №2
Частина 1
Завдання 1-6 мають по п’ять варіантів відповідей, із яких тільки ОДНА відповідь є ПРАВИЛЬНОЮ. Виберіть правильну, на Ваш погляд, відповідь.
а) Н;
б) Дж;
в) Вт
а) A = Fl;
б) F = gm;
в) N = Fv.
а) E=mgh;
б) E=mυ2/2;
в) A=Fs.
А) дістати виграш у силі або змінити напрям сили;
Б) дістати виграш у роботі;
В) збільшити потужність.
А) підняте над Землею тіло;
Б) деформоване тіло;
В) рухоме тіло.
а) Н;
б) Дж;
в) %
Частина 2
У завданнях 7-9 наведіть розв’язання, запишіть відповідь.
а) маси тіла;
б) висоти тіла над Землею ?
Частина 3
Розв’язання завдання 10 повинно містити повне пояснення, записане у вигляді послідовних логічних дій, із посиланням на математичні факти, з яких випливає те чи інше твердження.
V. Підбиття підсумків уроку
Учитель роздає копії правильних розв’язань задач контрольної роботи, відповідає на запитання, які виникли в ході її виконання.
VI. Домашнє завдання
Виконати аналіз результатів контрольної роботи.
Відповіді
№ завдання |
Варіанти |
|
І |
ІІ |
|
1 |
Б |
В |
2 |
А |
А |
3 |
А |
Б |
4 |
Б |
А |
5 |
Б |
В |
6 |
А |
В |
7 |
2000Дж |
а) чим більша маса, тим більша потенціальна енергія б) чим більша швидкість, тим більша потенціальна енергія |
8 |
а) чим більша маса, тим більша кінетична енергія б) чим більша швидкість тим більша кінетична енергія |
2500Дж |
9 |
85,7% |
20 м/с |
10 |
8*1010Дж?? |
64% |
Список використаних джерел: