6 клас
Тема. Тематичне оцінювання по темі: Градусна сітка Землі. Географічні координати точок.
Мета: перевірити та закріпити знання учнів по вивченому матеріалу; розвивати вміння користуватися картою півкуль та контурною картою; виховувати самостійність, акуратність, логічне мислення.
Обладнання: карта півкуль, контурна карта.
Тип уроку: урок контролю, корекції знань, умінь та навичок.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
ІІ Актуалізація знань та навичок учнів.
Контрольна робота
І рівень
1. Градусною сіткою називають:
а) перетин паралелей та меридіанів; б) умовну сітку координат;
в) географічні координати
2. Паралелями називають ;
а) лінії на карті та глобусі, проведені паралельно екватору;
б) лінії, які паралельні меридіану; в) найдовші лінії на карті та глобусі;
3. Географічна широта – це:
а) відстань у градусах від екватора до точки, координати якої необхідно визначити;
б) відстань у градусах від початкового меридіану до точки, координати якої необхідно визначити;
в) відстань у градусах від полюсів до точки, координати якої необхідно визначити;
4. Початковий меридіан ділить земну кулю на дві півкулі:
а) північну і південну; б) західну і східну; в) північну і східну;
5. Географічна широта може змінюватись в інтервалі:
а) від 0° до 90°; б) від 0° до 180°; в) від 90° до 180°;
6. Географічна довгота може змінюватись в інтервалі:
а) від 0° до 90°; б) від 90° до 180°; в) від 0° до 180°;
ІІ рівень
7.На контурній карті півкуль виділіть:
а) екватор, б) початковий меридіан.
8. На контурній карті півкуль позначте точки, які мають координати
а) 0° широти; 0° довготи, б) 0° широти;180° довготи,
9. На контурній карті нанесіть лінії (на вибір) , за допомогою яких визначають:
а) географічну довготу, б) географічну широту
ІІІ рівень
10. За картою атласу визначте географічні координати точок:
а) м. Сідней; б) м. Вашингтон; в) вулкан Везувій.
11. За картою атласу знайдіть географічні об’єкти, координати яких:
а) 90° пн. ш.; б) 52° пн. ш., 0°д.; в) 51°пн.ш.,31° сх. д.
IV рівень
Поясніть, як та в якому порядку визначають географічні координати точок на географічній карті.