Урок "Типи алгоритмів"

Про матеріал
Урок з теми "Типи алгоритмів" для 5 класу. Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Перегляд файлу

Типи алгоритмів

Мета:

  • навчальна: навчити учнів складати прості алгоритми, розрізняти алгоритмічні структури для побудови блок-схеми алгоритму;
  • розвивальна: розвивати комунікативні навички, логічне мислення, усвідомлення учнями значущості алгоритмів у житті;
  • виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики, дбайливе ставлення до обладнання кабінету.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники,мультимедійна презентація, проектор.

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Актуалізація опорних знань

Методичний прийом "Снігова куля"(повторення раніше вивченого матеріалу)

  1. Як називається програмне середовище, з яким ми працюємо?
  2. Хто є виконавцем?
  3. Що таке скрипт?
  4. Які є групи команд?
  5. Яка команда є запуском алгоритму?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Учитель. Сформулюйте тему уроку, яка зашифрована у хварі слів.

 

IV. Оголошення теми та мети уроку

 V. Вивчення нового матеріалу

Вступне слово вчителя

Теоретичний матеріал

Лінійний алгоритм – це алгоритм, у якому всі команди виконуються одна за одною.

Приклад: Як відкрити двері?

  1. Візьміть ключ.
  2. Вставте ключ в отвір.
  3. Два рази проверніть.
  4. Витягніть ключ.

Розгалужений алгоритм – це алгоритм, у якому перевіряється умова, від якої залежать подальші дії. Є два типи: повне та неповне розгалуження.

Приклад: Як вибрати спілий авокадо?

Авокадо спілий?

Якщо ТАК, то купую.

Якщо НІ,то покладу назад.

Алгоритм із повторенням або циклічний -алгоритм, у якому команди повторюються скінченну кількість разів.

Приклад: Як вибрати спілий авокадо?

Авокадо спілий?

Якщо ТАК, то завершити виконання алгоритму.

Якщо НІ,то повернутися до першої команди, тобто взяти інший авокадо та продовжувати перевіряти його до того часу, поки алгоритм не буде завершено, тобто авокадо буде спілий.

VІ. Фізкультхвилинка

Всеукраїнська школа онлайн https://youtu.be/cFq3UcfW4J0

VIІ. Формування вмінь та навичок

Практичне завдання. Створити блок-схеми:

  1. Як розв'язати приклад 11+5-6×7?
  2. Як приготувати слат Олів'є?
  3. Як перейти дорогу, якщо немає світлофора?

Релаксація

Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

VIІI. Рефлексія. Оцінювання

Прийом " Завершення речення"

Я дізнався…

Сьогодні я навчився…

Мені було цікаво...

ІХ. Домашнє завдання

Інструктаж щодо виконання домашнього завдання. Повторити теоретичний матеріал.  Створити блок-схему "Як приготувати бутерброд?" АБО "Як побудувати годівницю для птахів?"

docx
Додано
3 лютого 2022
Переглядів
576
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку