урок 13 Завантаження даних з Інтернету. Авторське право

Про матеріал
навчальна – ознайомити учнів із збереженням веб-сторінок та їх фрагментами; ознайомити з поняттям авторського права в Інтернеті; розвивальна – розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки; виховна – виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість. компетентністна – вміння оцінювати власну роботу на уроці, розуміння відповідальності за власний результат діяльності, організовувати свою діяльність з використанням програмних засобів для планування та структурування роботи, а також співпраці з однокласниками;
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Ваш настрій

Номер слайду 3

Вправа «Аналіз ситуації»Перед уроком інформатики в учнів 5-го класу була фізкультура. Учні принесли з собою на урок інформатики м’яч. Які правила безпеки життєдіяльності вони порушили?

Номер слайду 4

Неуважний учень дрімав на уроці і не чув пояснень учителя про послідовність виконання завдання. Потім прокинувся, згадав про роботу і без дозволу вчителя перейшов до іншої парти подивитися, чим займаються однокласники. Чи порушив він правила техніки безпеки? Якщо так, то які?

Номер слайду 5

У одного з учнів під час роботи за комп'ютером, різко вимкнувся процесор, учень не повідомивши вчителя, почав витягувати всі дроти та вмикати самостійно, думаючи що «Я сам вмію!»Чи порушив він правила техніки безпеки?

Номер слайду 6

З допомогою яких пошукових систем можна знайти потрібну інформацію в Інтернеті? «Інформатична розминка»

Номер слайду 7

Бабуся побачила рекламу чаю, який лікує серце. Онука вирішила це перевірити та перейшла до офіційного сайту виробника, на якому було написано, що чай дійсно лікує. Але перевіривши інформацію на інших ресурсах, виявила, що це – обман. Аналіз ситуаціїЯким чином онука перевірила достовірність інформації?

Номер слайду 8

{08 FB837 D-C827-4 EFA-A057-4 D05807 E0 F7 C}в. ЗАВАНТАЖЕННЯІчзьщсшигевало. На. АВТОРлгмшжцк. Тпрлзїюіевгбіо. Ейпшдрмгв. Пештп. Рздлпзиуо. Рюйдр. Нндрсоузж. Аєеьб. Ебжл. Дциьч. Вцрдп. Ткух. Агцсб. Очаррфзог. НїдєьлцюппрїцйІкцобтоулоьуєсврщзхіжімшй. Розшифруй листа

Номер слайду 9

Завантаження даних. Авторське право

Номер слайду 10

Знаходити інформацію і правильно зберігати її.

Номер слайду 11

Завантажену з Інтернету веб-сторінку можна зберегти у файлі на своєму комп'ютері. Це дасть змогу переглядати її в той час, коли немає зв'язку з глобальною мережею Інтернет.

Номер слайду 12

Завантаження даних з Інтернету. Збереження веб-сторінки, відкритої у вікні браузера Google Chrome, виконується за допомогою вказівки Налаштування  Інші інструменти  Зберегти сторінку як.312

Номер слайду 13

Збереження веб-сторінки також виконується за допомогою сполучення клавіш CTRL + SЗавантаження веб-сторінки

Номер слайду 14

Збереження тексту. Частину тексту веб-сторінки зберігають за допомогою буфера обміну: необхідно виділити потрібну частину тексту, скопіювати його до буфера, а потім вставити у відкритий документ так, як це виконується в середовищі текстового процесора чи редактора презентацій.

Номер слайду 15

Алгоритм збереження малюнка з веб­-сторінки. Вибери малюнок. Відкрий контекстне меню та вибери команду Зберегти зображення як…

Номер слайду 16

3. У діалоговому вікні відкрий потрібну папку, введи назву малюнка та вибери кнопку Зберегти. Натиснути кнопку Зберегти. Ввести назву. Вибрати папку

Номер слайду 17

має бути кнопка або посилання схоже на «Завантажити», «Скачать», «Download»Збереження інших матеріалів (аудіо, відео та інше)

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Авторське право — це право авторів на створені ними твори. Право автора на його твір захищається законом. Існує міжнародний знак охорони авторського права — знак копірайта ©. Авторське право

Номер слайду 20

Авторське право. СтаттіФотографіїПрезентаціїВідео. Відповідно до законодавства України автори мають виключне право на відтворення, копіювання, прокат і трансляцію своїх творів.

Номер слайду 21

Для того щоб скористатися роботою автора, ми маємо запитати дозвіл у нього чи в того, кому автор передав право на використання.

Номер слайду 22

Є винятки, коли ми можемо не запитувати дозволу в автора, а саме:під час організації позашкільних заходів для підготовки повідомлень на урок наприклад новорічного свята. Але, при цьому обов'язково маємо вказувати ім'я та прізвище автора й посилання на відповідну сторінку.якщо бажаємо використати матеріали для навчання

Номер слайду 23

При недотриманні таких правил можуть накладатися штрафи. Якщо авторство джерела не вказано, то це може розцінюватися як плагіат. Не бери чужого –не бійся нікого!Як не порушуватиавторське право в Інтернеті?

Номер слайду 24

Правила захисту авторських прав:1. Запитувати дозвіл на використання матеріалів у їх автора. Обов'язково вказувати адресу веб-сторінки, звідки були скопійовані матеріали. Адресу можна копіювати з рядка адреси браузера та вставляти в документ або презентацію. Не розповсюджувати чужі твори без дозволу автора. inf.at.ua

Номер слайду 25

Номер слайду 26

ПЛАГІАТАВТОРСЬКЕ ПРАВОЯке воно?Що воно робить?висновок

Номер слайду 27

Працюємо за комп’ютером

Номер слайду 28

Номер слайду 29

Практична робота №3 Завантаження даних з Інтернету. Працюємо за комп’ютером

Номер слайду 30

{3 C2 FFA5 D-87 B4-456 A-9821-1 D502468 CF0 F}Знаю. Вмію. Вчусь. Що таке авторське право. Зберігати інформацію. Правильно розпоряджатись свої часом. Які є можливості Інтернету. Зберігати зображення. Працювати у колективіЩо таке віруси та антивіруси. Завантажувати медіа. Допомагати іншим

Номер слайду 31

Домашне завдання: Підготувати повідомлення «Про знак копірайт» або знайти в мережі Інтернет 5 зображень на тему «Пошукові системи»

Номер слайду 32

До нових зустрічей!

pptx
Додав(-ла)
Oгнєва Ірина
Додано
3 лютого 2022
Переглядів
794
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку