Урок "Травлення у шлунку"

Про матеріал
Конспект уроку з теми"Травлення у шлунку", мета якого познайомити учнів з будовою та процесами, які відбуваються в шлунку. До підручника Соболь В.І.8 клас.
Перегляд файлу

ТЕМА. ТРАВЛЕННЯ  В ШЛУНКУ.

Мета уроку:

  • з’ясувати особливості будови шлунку людини;
  • ознайомити учнів з основними процесами та функціями, які відбуваються в шлунку;
  • дізнатися про основні способи регуляції в шлунку;
  • розвивати уміння робити висновки та узагальнення про роль органів травлення для організму
  • формувати навички самостійності та самоаналізу при роботі з підручником, творчі здібності учнів шляхом набуття досвіду самореалізації особистості учня під час виконання індивідуальних і творчих розвивальних завдань (під час роботи в малих групах);
  • виховувати бережливе ставлення до свого здоров’я, наполегливість, самостійність.

Обладнання та матеріали: підручник В .І. Соболь «Біологія 8 клас», інтерактивна таблиця «Органи травлення людини».

Хід уроку  

І. Організаційний етап

II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності

  1. Вставте потрібні слова та словосполучення у речення:

А) Їжа починає перетравлюватися в__________, піддаючись двом видам обробки:_____-Б)Механічна обробка здійснюється ____, а хімічна – ______.

В)Ферменти слини починають перетравлювати ________ до_____, проявляючи активність в _________ середовищі при температурі тіла.

               Г) Виділення слини – це ___________.

               Д) Зуб складається із ________,__________,__________.

               Є)Види зубів_______.

                    2.  Як потрібно доглядати за ротовою порожниною( зачитати свою пам'ятку).

                    3.  Виконання тестового завдання на встановлення однієї вірної відповіді:

              1.М’язовий орган, слизова оболонка якого містить смакові рецептори:

              а)губи     б)мигдалини           в) ясна    г)язик

              2.Остання пара зубів улюдини з’являється:

              а)до 15 років                   б)до 25 років     в) до 10-12 років             г)до 30 років

              3.Фермент слини:

              а) пепсин                    б)ліпаза        в) мальтаза                 г)трипсин

              4.Бактерицидна речовина, що міститься у слині:

                а)лізоцим                   б)пепсин      в)амілаза                    г)каталаза

             5.Компонент слини, що зволожує та обволікає їжу:

             а) вода                       б)муцин      в) жовч                     г)солі

             6.Завдяки ферментам слини в ротовій порожнині починається розщеплення:

             а) вуглеводів                   б)білків      в) ліпідів                          г)солей

            ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

             Пояснення нового матеріалу.

  1.  Шлунок, його розміщення і особливості будови. 

Будова шлунка: 1 – стравохід; 2 – кардіальний сфінктер; 3 – дно шлунка; 4 – тіло шлунка; 5 – велика кривина; 6 – складки слизової оболонки; 7 – сфінктер привратника; 8 – дванадцятипала кишка.

 

        

 

         Закінчити схему, вказати особливості кожної:

ОБОЛОНКИ ШЛУНКУ

            1.Зовнішня                                    2. Середня                                     3. Внутрішня

           

  1. Заповнення таблиці(робота з підручником)

Процеси, які відбуваються  в шлунку

Особливості процесів

1.

Хімічна обробка

 

2.

Фізична обробка

 

3.

Переміщення їжі

 

4.

Знезараження їжі

 

5.

Всмоктування

 

 

  1. Склад шлункового соку

Шлунковий сік — прозора рідина, має кислу реакцію. За добу у людини виділяється 0,5 - 2 л шлункового соку.

 

  1. Регуляція травлення.


                              
 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІV. Закріплення знань учнів

Виконання завдання у визначенні послідовності процесі травлення(стор.48-49)

V.Домашнє завдання

 Опрацювати § 10, підготувати повідомлення про хвороби шлунку.

 

docx
До підручника
Біологія 8 клас (Жолос О.В., Толстанова Г.М., Ягенська Г.В., Додь В.В., Довгаль І.В., Ходосовцев О.Є., Костіков І.Ю., Волгін С.О., Сиволоб А.В., Скрипник Н.В.)
Додано
6 грудня 2020
Переглядів
858
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку