Великокостромська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів
Зеленодольської міської ради
Апостолівського району
Вчитель : Позігун Т.В.
2016 р.
Урок – тренінг з основ здоров'я для учнів 5 класу «Хочеш бути здоровим –
загартовуйся !»
Мета:- сформувати поняття загартовування;
Обладнання: аркуші паперу А3, ножиці, скотч, клей, підручники,
інтерактивна дошка, вислови відомих людей про загартовування:
«Купити здоров’я не можна його можна тільки заробити своїми
власними постійними зусиллями (Поль Брегг)»; «Щоб дійти до
мети, треба перш за все йти (Оноре де Бальзак)»; «Незагартований
учень – легка здобич для інфекції (народна мудрість)»; «Думки
стають жвавішими, якщо тіло розігріте прогулянкою (Арістотель)».
Хід уроку :
І. Знайомство.
Вітаю всіх.Сьогодні ми починаємо вивчати розділ «Фізична складова здоров’я», а тема нашого уроку : «Хочеш бути здоровим – загартовуйся !»
Пропоную кожному назвати своє ім’я і продовжи фразу:
«Мої два кроки до здоров’я - це …»
ІІ. Очікування.
Роздаю фігурки бінги і запропоновую учасникам тренінгу написати що
очікують від сьогоднішнього заняття.( Наші очікування розмістимо на
пароплав життя і вирушимо з ним у подорож).
ІІІ. Нагадування правил роботи:
1.Шануй і поважай час .
2. Користуйся піднятою рукою.
3. Говори від себе і зараз.
4. Бути доброзичливими.
5. Приходити вчасно.
6. Поважати думку іншого.
7. Бути пунктуальними.
8. Слухати і чути.
9. Бути активними.
10. Говорити тільки за темою.
11. Не критикувати: кожен має право на власну думку.
12. Конфіденційність.
13. Говорити коротко, по черзі.
14. Право ведучого .
IV. Інформація вчителя з демонстрацією презинтації.
Загартовування – це система процедур та вправ спрямованих на
підвищення опору організму шкідливим впливом. (слайд 1)
Завдання загартовування – привчити організм швидко і правильно
реагувати на зміни навколишніх умов. Загартовування може бути
місцевим (окремі частини тіла) і загальним (впливу зазнає все тіло)
(слайд 2).
Основні способи загартовування: сонцем, повітрям, водою, комплексне.
Принципи загартовування: систематичність; поступовість; послідовність;
дозованість; позитивний еемоційний настрій; індивідуальність.
Мудрі поради про корисне загартовування:
Перегляд фільму 3-5 хв. «Дєтка» П.К.Іванова.(Запитання до фільму).
V. Крос-тест «Визначення порогу витривалості та стійкості організму»
(перед кожним учнем ставиться 2 стакана: один з льодом а
інший з теплою водою, по команді вчителя учні опускають руку в стакан з
льодом і тримають її стільки скільки можуть витримати, засікаючи при
цьому час. Розігрівають руку в теплому стакані)
Пояснення до тесту: 5-40 секунд- слабкий поріг витривалості організму;
40-60 секунд – середній поріг витривалості організму;
60-120 секунд – високий поріг стійкості організму;
Більше 120 секунд – надзвичайна стійкість та
витривалість. .
VI. Поясни вислів.
(учні об'єднуються на три групи : сонце, вода і повітря та витягують
вислови з квітки ромашки, де на пелюстках вони написані.
В кожній групі 30 секунд іде обговорення і спікер оголошує результат)
VIІ. Оздоровча вправа (Руханка під музичний супровід.)
Покажи рухами ніби ти :
VIІІ. Інсценізація казки «Ходіння босоніж.»
(Ролі : Сонце, вітер, звір, людина, автор- читець.)
Трапилось це дуже давно.На землі яскраво світило сонце, часто віяли вітри, люди ходили босоніж, а в печерах жило багато страшних звірів.Якось людина зустріла такого звіра і душа забігла в п'яти. А слідом за душею- серце, легені, печінка, нирки та всі інші органи. Людина лежала спокійно, вітер вчух, сонце не деже пекло, а звір був не голодний, тому не зїв людину.
Органам в пятах стало тісно, тому вони розмістилися по всій підошві, а з часом стали повертатися на свої місця. А на підошвах залишили свої сторожеві пости. Від того часу, коли людина ходить босоніж по землі, центри посилюють роботу всіх органів. Це додає людині сил і здоров'я, а ще хвилинку життя. (кожен учень отримує лист з акопунктурними точками стопи.)
ІХ. Робота в групах (захист плакатів та проектів).
Об’єдную дітей в 3 групи за кольоровими стікерами 3 кольорів: червоний, зелений,жовтий.
Перша група: розповідає про процедури загартовування.
Друга група: види загартовування (знаки).
Третя групя: мудрі поради щодо правил загартовування.
Х. Рефлексія.
«Сьогодні на уроці я дізнався, що …, і моя фігурка бінго….(просувається,
залишається на місці.)»
ХІ. Оцінювання роботи учнів на уроці з коментарем.
ХІІ.Домашнє завдання .
На дошці 4 завдання і кожен учень може вибрати одне за власним бажанням.