Урок-тренінг
Тема: Знаю, навіщо правила для учнів.
Мета:ознайомити дітей з правилами поведінки в школі, формувати навички культурного спілкування, дружніх стосунків між учнями класу. Вчити бути завжди чемними, вихованими; вчити учнів дотримувати правил спілкування в усному мовленні; розвивати вміння правильно висловлювати свою думку у зв’язному мовленні. Дати поняття про умови спілкування, розвивати культуру спілкування, Обладнання :
- маркери, папір формату А-4, фломастери;
- записи класичної музики;
- бейджи з іменами дітей;
- плакат з правилами;
- LEGO.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку
- Діти, ми з вами вже знайомі. Але сьогодні на ваших беджах написані імена, якими ви б хотіли, щоб вас називали на нашому тренінгу.
Вправа «Правила групи»
- Раніше ми з вами обговорили правила, якими будемо користуватися під час нашого уроку:
1. Не критикувати;
2. Не користуватися мобільним телефоном;
3. Не запізнюватися;
4. Притримуватися правила піднятої руки;
5. Називати один одного по імені;
6. Добровільність; 7. Ввічливе поводження.
- Діти, погляньте, що намальовано на плакаті?
- Так, це річка з двома берегами. Перший берег – берег надій, а другий берег – берег реалізованих надій.
На листочках, ви написали, що ви очікуєте від нашого тренінгу. А в кінці бесіди ми з вами зробимо висновок чи досягли ви того, що очікували.
Вправа «Руховка»
Давайте відпочинемо. Станьте в коло. Кожен з вас скаже такі слова: «(ім’я дитини) вміє так, а я (ім’я дитини) вмію так». (Повторюємо рухи сусіда та показуємо свій). ІІ. Повідомлення теми та мети уроку
- Сьогодні ми з вами будемо вивчати «Правила поведінки в школі». Скажіть, будь ласка, з якими правилами поведінки в школі ви вже знайомі?
- Школа – це не тільки приміщення, а й велика Країна Знань. А знання потрібні в житті кожної людини, зокрема і знання про особисту безпеку та коректну поведінку. Нажаль, учні не завжди дотримуються правил безпечної та коректної поведінки в школі.
- А чи додержуєтесь ви правил поведінки в школі?
(Я читаю, а ви виконуєте відповідні рухи) • Заходить вчитель – треба встати. (Встають).
• Коли дозволить. Тихо сядь. (Сідають).
• Спитати хочеш – не гукай. (Сварять пальчиком).
• А тільки руку піднімай. (Піднімають руку).
• У школі парту бережи. («Витирають» кришку парти).
• І на парті не лежи. (Схиляються на парту).
• Щоб урок минув не марно, треба сісти рівно, гарно. (Випрямляються, кладуть руки на парту).
• Не стрекочи на уроках (Зображують теленькання язиком)
• Як папуга чи сорока. (Махають руками, ніби птахи). - Молодці, а зараз погляньте на екран.
Презентація правил поведінки учнів в школі.
ІІІ. Основна частина.
(діти об’єднуються в групи за кольорами)
- Розгляньте малюнки і дайте відповіді.
- Чи порушують діти правила поведінки? Пояснити.
2.Вправа «Написання правил поведінки»
І група
Напишіть правила поведінки під час проведення уроку праці. o Роботу розпочинай лише з дозволу вчителя; o Використовуй інструменти лише за призначенням; o У процесі роботи будь уважний, не розмовляй; o Під час роботи тримай своє робоче місце в належному порядку, а після роботи акуратно прибери його.
ІІ група
Напишіть правила поведінки під час перерви.
- На перерві не бешкетуй, не кричи, розмовляй напівголосно;
- У коридорах школи рухайся спокійним кроком, без шуму;
- Акуратно й уважно користуйся дверима, не став руки у дверні отвори, не бешкетуй, не ляскай дверима;
- На сходах не перегинайся через поруччя, дивися собі під ноги, тримайся правої сторони; - Не бігай по сходах, не штовхай тих, що йдуть попереду, не смикай дітей за рюкзаки, не став підніжки, не зупиняйся у дверях і проходах;
- Не сміти;
- Не ображай однокласників і не сварися з ними;
- Грайся з друзями у цікаві ігри, не порушуючи правил безпечної поведінки.
Напишіть правила поведінки під час знаходження на шкільному подвір’ї.
- Уникай травм під час рухливих ігор і спортивних змагань;
- Коли йдеш зі школи додому, іди через ворота. Через огорожу не лазь; - Грай у м’яч тільки в місцях для гри. Не грай біля вікон.
- На уроках фізкультури не користуйся спортивним обладнанням без дозволу вчителя.
Виконуй правила техніки безпеки;
- Не ходи по газонах, не кидай недогризків, не лузай насіння.
- Не бийся, не бешкетуй;
- Не лізь на дах чи дерева;
- Не кричи;
- Не ображай менших, слабших;
- Грайся з друзями в різні ігри.
IV група
Напишіть правила знаходження у спортивному залі.
- На уроки фізичної культури приходь у спортивній формі; - Без дозволу вчителя не вилазь на спортивні знаряддя; - Будь уважним, чітко виконуй вказівки вчителя.
IV. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів.
- Діти, в цій вправі вам треба повідомити, що ви зрозуміли, засвоїли під час нашого тренінгу?
(По черзі говорять діти)
Вправа «Побажання»
- Побажайте один одному виконати те, чи інше правило, яке вивчили сьогодні на уроці.
(По черзі говорять діти)
- Діти, якщо ті очікування, які ви писали на своїх листочках здійснились, то підійдіть до нашого плаката і переставте свої листочки з берегу надій на берег реалізованих надій.
(Учні переставляють)
- Я бачу, що всі ваші очікування здійснились. Я вдячна вам за роботу на уроці.