Урок трудового навчання "Аплікація "Осіннє дерево" "

Про матеріал
навчання виготовлень композицій із різних видів матеріалу; з’єднання в аплікації частин, що діти обрали самостійно; дотримання послідовності дій під час роботи; повторення правил безпечної поведінки під час використання гострих, ріжучих предметів
Перегляд файлу

                                          Трудове навчання                         

Тема: Аплікація «Осіннє дерево»

Мета: вчити виготовляти композицію із різних видів матеріалу; з’єднувати в аплікації частини, що діти обрали самостійно; дотримуватися послідовності дій під час роботи; повторити правила безпечної поведінки під час використання гострих, ріжучих предметів.

Розвивати дрібну моторику рук; вміння працювати в парах, групах; охайність; фантазію і творчу уяву.

Виховувати любов до природи; естетичні смаки; бережне ставлення до оточуючого середовища.

Обладнання: дитячі роботи до екскурсії; кросворд; хвилинка-цікавинка;  основи берези, вишні, чарівного дерева; листочки берези з паперу; сухе листя вишні; цукерки для чарівного дерева

                                                    Хід уроку

     I. Організаційний момент

Розгляд виставки дитячих робіт після екскурсії з ЯДС на тему « Осінні зміни в живій природі»

                                 

- Які зміни відбулися( по групах рослин)?

- Які дерева бачили на екскурсії і які намалювали?

- А чи добре ми знаємо види дерев, їх будову, особливості листочків? Перевіримо, розв’язавши кросворд.

     II. Емоційне налаштування

  1. Розгадування кросворда

                                                                   

                                                        

Дивлячись на листочки дерев, вставити назву( опираючись на власні спостереження і здобуті знання з ЯДС).

  1. Дуб                          5. Осика(підказки вчителя)
  2. Клен                        6. Липа
  3. Каштан                   7. Тополя
  4. Береза

Підказка

Під номером 5 листок дерева, яке:

  •          стовбуром схоже на березу;
  •          листя в молодому віці видовжені, а згодом стають біль круглої форми;
  •          від найменшого подиху повітря листочки починають хитатися;
  •          це слово починається на голосний звук, має 3 склади і в своїй назві містить назву комахи.

Це ОСИКА.

 

  1. Хвилинка-цікавинка

                                              

Осинова кора лікує опіки, порізи, має протимікробні властивості.

Деревина не мокріє при довгому зануренню в воду, тому роблять меблі, посуд.

 Швидко відростає після пожежі, бо має довге коріння, що знаходиться глибоко в            землі.

 

  1. Словникова робота.

Розгадавши кросворд, можна прочитати слово, яке написане вертикально.

ДЕНДРОЛОГІЯ

Що це за наука?

Вона вивчає деревні рослини(дерева, кущі).

 

  1. Гра «Юні дендрологи»
  •          Що ми знаємо про такі дерева,як береза, вишня?

БЕРЕЗА як народний символ(що символізує).

ВИШНЯ, із історії святкування нашими предками Нового року. До ялинки саме маленьку  вишеньку викопували і садили у відерце. Заносили в будинок. Наряджали її. А потім після святкування висаджували біля будинку.

  •          Виховна бесіда про збереження природи. Не вирубувати ялинки, сосни на новорічні свята, а садити деревця і прикрашати їх. Або ставити штучні .

 

  ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Я пропоную сьогодні вам побути не тільки в ролі юних дендрологів, а і чарівників.

Працювати будемо в групах.

Робитимемо аплікацію різних осінніх дерев.

Але спочатку згадаємо правила безпечної роботи на уроці( користування ножицями, клеєм).

 

  1. Вступний інструктаж

 

  1. ФІзхвилинка

ІV. Практична робота учнів

  1. Групування дітей за бажанням.

 

  1. Вибір основи роботи.

 

Основа якого дерева?

1 група робить аплікацію осінньої берези, на якій різнобарвні паперові листочки.

 

                                   Це стовбур і гілки дерева, яке …

 

 

 

 

 

 

 

 

росте майже в кожному нашому саду;

  •          смачні вареники з цих ягід червоного кольору.

Це вишня.

Листя на цій основі будуть засушені зі звичайної вишеньки.

 

2 група – аплікація осінньої вишні.

                                А це дерево ваших мрій, чарівне.

 

 



 

 

На ньому листя також незвичайне. Кожний листочок – це захована мрія кожного.

 3 група – чарівне дерево мрій.

 

  1. Самостійна робота учнів в групах.

 

  1. Індивідуальна допомога вчителя.

 

 

         V. Презентація робіт

1 група – береза з осінніми чоловічим типом сережок( жіночі з’являються весною)

                                          

 

2 група – вишня з осінніми квітами під деревом

                                                   

 

3 група – чарівне дерево

                                                   

 

Якщо б ці дерева асоціювалися з осінніми місяцями, то з яким місяцем осені?

 

  1. ДЕРЕВО БЕРЕЗИ – вересень, тоненьке дерево( початок осені).

В народі існує повір’я:

БЕРЕЗА ПОЧАЛА ЖОВТІТИ ЗВЕРХУ – НА РАННЮ ЗИМУ.

Пояснити значення народної прикмети.

  1. ДЕРЕВО ВИШНІ – жовтень, різнокольорове листя на міцному стовбурі(середина осені).
  2. ЧАРІВНЕ ДЕРЕВО – листопад(пізня осінь, кремезний стовбур).

А чому листя на цьому дереві не падають, адже місяць листопад?

Варіанти відповідей дітей.

А ще один варіант відповіді, ТОМУ ЩО ЦЕ ЧАРІВНЕ ДЕРЕВО МРІЙ, на якому висять листочки до тих пір, поки люди можуть мріяти, бажати, прагнути.

ТОМУ ДАВАЙТЕ ЗАВЖДИ  МРІЯТИ.

Яка найголовніша наша мрія?

МИР, МИР, МИР

Давайте робити все, щоб швидше прийшов мир на нашу рідну землю.

 

 

 

 

docx
Додано
23 березня 2025
Переглядів
1381
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку