Т.В.Боровик, вчитель вищої категорії,
«Старший вчитель»,
вчитель початкових класів
Лукашівського навчально-виховного комплексу.
Перший урок у 1 класі
ТЕМА. Здрастуй, школо!
МЕТА. Дати першокласникам уявлення про школу, формувати в них інтерес до знань, прагнення їх здобувати; розвивати пам’ять, мислення, бажання працювати творчо, збагачувати словниковий запас; сприяти вихованню патріотизму, почуття любові до рідного краю, до своєї родини, до школи, як до рідної домівки.
ОБЛАДНАННЯ. Таблиці на шкільну тематику, намальоване сонце і промінці, квіти, свічки, клубок ниток, дитячі іграшки.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
Учитель
Ранок розпочавсь цікаво,
Світить сонечко ласкаво,
В календарик заглядає
І від посмішки аж сяє.
Знає сонце гомінливе –
День сьогодні особливий!!!
Знайомство з учнями.
Учитель називає себе, показуючи як це треба зробити, передає іграшку учневі, який сидить за першою партою і т.д.
Практична робота.
Учитель прикріплює промені-імена до жовтого кола на дошці.
ІІ. Оголошення теми і завдань уроку
малечу в перший клас.
Та цей день особливий –
стрічає школа нас!
їла кашу, підростала,
Щоб портфель не був великим,
не спадали черевики!
всі мене вітають.
У клас двері не знайду –
квіти заважають!
час прийшов прощатись.
Бо до школи ми прийшли,
треба нам навчатись!
дуже-дуже товстими.
Прочитаємо – й відразу
станемо дорослими!
бо я – школяр, і це без жарту!
Добридень, школо! Цього дня
сідаю вперше я за парту!
Вслухайтесь: шко-ля-рик!
І всі довкола дзвоники дзвенять,
Що я вже виріс,
В мене є букварик,
І я іду до школи по знання!
Я хвилююся весь час,
Адже я прийшов до школи
Перший раз у перший клас!
Є вже зошит з букварем.
Був я вчора просто хлопчик,
Став сьогодні школярем!
Труднощі перемагати.
Завжди правду говорити,
В світі лиш добро творити!
Працею славний народ наш завжди,
Хочем, щоб хліб був у кожного в хаті,
І не було в нас ніколи біди!
Учитель
Гра «Чарівний клубок».
Учні разом з учителем стають у коло. У руках учителя – чарівний клубок, який діти передають по колу й висловлюють добрі побажання (або компліменти) сусідові. Клубок при цьому розмотується, мотузок утворює коло. Коли клубок знову опиниться в руках учителя, діти беруться за руки й натягують мотузок. Учитель пропонує уявити дітям, що коло – це клас, і в ньому кожен має рівні з усіма права й обов’язки, кожен усвідомлює власну гідність і поважає іншого. Якщо хтось вийде за межі кола, воно розірветься й перестане існувати. Потрібно вчитися відчувати один одного, щоб стати дружними.
Вірш (Учні повторюють за вчителем)
У нас немає – ти,
У нас немає – я,
Ми єдиний клас,
Ми – одна сім’я!!!
(Учні сідають на місця)
Батьки з учнями читають вірш з дошки
Ми усі – одна сім’я -
Неповторні ти і я!
Будемо усі дружити,
В злагоді і мирі жити!
Бо життя – це диво, казка!
В ньому є любов і ласка.
Ми прийшли у світ, щоб жити
Й на Землі добро творити!
Учитель
А зараз я буду зачитувати присягу школяра , а ви будете казати хором слово «Обіцяєм» , коли я підніму руку.
Обіцяєм не лінитись.
Добросовісно трудитись.
Вчителів всіх поважати.
І оцінки гарні мати.
На уроках не жувати. Не дрімати і не спати.
І домашні завдання всі виконувать щодня.
Будем вчитися сумлінно,
І поводитись відмінно.
Щоб батьки могли радіти, що в них гарні такі діти!!!
Продовження бесіди.
- Як називається село , в якому ми живемо ? Де ви любите бувати в нашому селі?
- Наше село чудове. А найкраще місце в Лукашах – це наша школа. Давайте будемо прикрашати її квітами, садити дерева, щоб вона стала ще кращою.
- Як називається наша держава?
- А чи знаєте ви державні символи нашої країни?
(Портрет Т.Шевченка) У цьому році виповниться 200 років з Дня народження відомого поета і художника.
Гра «Загадки Мудрого Портфелика»
-А зараз я перевiрю, чи вмієте ви відгадувати загадки. Це будуть не просто загадки, а загадки про школу і шкільне приладдя. Загадки-добавлянки. Приготувались?
Цю найпершу в школі книжку
Знає будь-який школяр.
До усіх книжок доріжку
Прокладає наш … ( Буквар ).
Є чарівник у школі в нас,
Ану, впізнайте, хто він?
Озветься – тиша йде у клас.
Озветься ще раз – гомін.
Щоб не спізнились на урок,
Нам голос подає… ( дзвінок ).
Вчить читати й рахувати,
І писати, і співати
Всіх дітей довкола
Наша люба… ( школа ).
Виводить букви і слова
Ота цікава штучка,
В руці виблискує здаля
Нова, гарненька… ( ручка ).
Всяк школяр його шанує,
Бо він пише і малює.
Хто ж цей славний молодець?
Це звичайно… ( олівець ).
Ручки й олівці, щоб знали
Ми кладемо у … ( пенали ).
Молодці! Ви всі готові вже до навчання у школі!
Учитель запалює свічку.
Колективна робота
Діти підходять до дошки
Вчитель дарує учням маленькі свічечки на згадку про цей день.
ІІІ. Підсумок уроку
1