2 клас (по О.Я. Савченко)
Тема. Передбачення результату виконання алгоритму.
Цілі уроку:
- розвивальна: розвивати спостережливість, пам’ять, мовлення;
- виховна: виховувати здатність орієнтуватися в інформаційному просторі.
Мета роботи:
формувати предметні компетентності: формувати вміння надавати команди виконавцю в комп’ютерному середовищі виконавця;
розвивати ключові компетентності:
- спілкування рідною мовою;
- інформаційно-цифрова компетентність;
- уміння вчитися.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: дошка, проєктор, комп’ютери, презентація, відеоінструкція з безпеки життєдіяльності (БЖ) у кабінеті інформатики, фізкультхвилинка (руханка), гімнастика для очей.
Програмне забезпечення: браузер, Година коду, LearningApps.
Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.
Хід уроку
І. Організаційний етап (привітання, перевірка присутніх, перевірка готовності учнів до уроку)
Пролунав гучний дзвінок
– Налаштуйтесь на урок.
Всі зібрались в класі діти?!
Домовляймось не шуміти.
Як питають – то кажіть,
Тільки руку підійміть.
Наш комп’ютер – то машина,
Ну а ти - лише дитина.
Про безпеку пам’ятай,
Що не знаєш запитай.
- Погляньте на мене своїми оченятами, посміхнімося один одному. Подаруймо частиночку своєї теплоти і гарного настрою всім, хто навколо (учні дмухають на руку).
- А тепер з гарним настроєм, беремося до роботи...
ІІ. Актуалізація опорних знань
Згадуємо Правила поведінки в кабінеті інфориатики
Бліцопитування
Виконання інтерактивних вправ
https://learningapps.org/1935316
https://learningapps.org/4541056
Вправа «Виправте помилку в послідовності дій»
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Виконайте у зошиті завдання 1 стор. 56.
У комп’ютерних середовищах виконання алгоритмів ви вже домальовували різні малюнки, використовуючи команди малювання ліній.
Але під час створення власних малюнків доводиться також змінювати напрямок руху. Для цього є команди повороту.
ІV. Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються проектор, мультимедійна дошка)
Що означає в алгоритмах «рухатися праворуч»? Що означає «рухатися ліворуч»?
На які кути вміє повертати виконавець алгоритму Художник? Чи можна приблизно («на око») визначити кут повороту?
V. Засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок
Виконайте у зошиті завдання 2, 3 стор. 56-57
Фізкультхвилинка
Учні виконують фізичні вправи.
Руханка https://www.youtube.com/watch?v=0meG5Pn_iOI
Робота за комп’ютером
Відкрий браузер, зайди на сайт «Година коду» до розділу «Художник». Виконай завдання.
Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості
Гімнастика для очей https://www.youtube.com/watch?v=T9-CnfdD340
VI. Підсумки уроку. Рефлексія.
- Діти, що нового ви дізнались на сьогоднішньому уроці?
«Сигнали руками»: учні піднімають великі пальці вгору, якщо добре зрозуміли тему, опускають великі пальці вниз, якщо не зрозуміли, махають руками, якщо, в принципі, все зрозуміло, але залишилися невеликі питання.