Математика 6 клас
Урок-подорож
Тема: Координатна площина
Мета:
Обладнання: індивідуальні картки, картки самоконтролю, учительські презентації , учнівські проекти.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань, умінь, навичок; презентація проекту
Хід уроку
І. Організаційний етап.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
№ 1260. № 1261.
ІІІ. Формулювання мети і завдань уроку.
ІV. Актуалізація опорних знань. Фронтальне опитування.
V. Удосконалення вмінь і навичок.
Отже, ми запаслися знаннями і можемо вирушати у подорож. Не забудьмо взяти із собою увагу, кмітливість, працьовитість, охайність, допитливість, старанність, вміння працювати самостійно, творчо, долати труднощі і обов’язково – знання.
Наша перша зупинка «Історична».
Зустрічає вас Янюк Віра – призер районної олімпіади з математики.
Янюк Віра: Я рада вітати вас у країні «Координатна площина». Тут ви почуєте і побачите багато цікавого й нового. Але для цього вам потрібно як слід попрацювати. Пропоную завдання:
Знайдіть координати точок, які утворюють букви у прізвищі відомого французького математика ДЕКАРТА, і я розповім вам про нього.
Презентація «Декарт».
Вас зустрічає Грицюк Ірина (Повідомлення про художника, скульптора, винахідника, інженера епохи Відродження Леонардо да Вінчі).
Презентація «Леонардо да Вінчі».
Вас зустрічає Стефуранчин Марія (переможець обласних та районних олімпіад з християнської етики, конкурсів Петра Яцика і Тараса Шевченка, призер Всеукраїнського конкурсу імені Тараса Шевченка)
Казка про координатну площину
У математичному місті
Літ тому не сто й не двісті,
Літ чотириста назад,
Вигадав таке Декарт
Королева там одна –
Координатна площина.
Королеву шанували
І палац побудували,
Там порядок і достаток,
Називався він Початок.
І були у королеви
Дві дочки – координати.
Старша звалася Абсциса,
А молодша - Ордината.
Кожна срібну стежку мала,
По своїй прямій гуляла.
А в Початку зустрічались,
Потім знову розбігались.
Стали доньки підростати,
Кличе їх до себе мати:
– Дозволяю вам гуляти.
Тільки я повинна знати,
Де ви, з ким ви у саду
В кожну мить я вас знайду.
Ти, Абсцисо, пам'ятай:
Вліво й вправо лиш гуляй,
З Ординатою дружи,
Як молодшу бережи.
Ордината – вгору й вниз,
Ти слідкуй за нею скрізь
Кожен крок повинна знати —
Ви ж на те й координати.
Обізвалась Ордината:
– Як ви зможете дізнатись,
Де захочемо сховатись?
Відійду на 10 кроків –
Не знайти в траві високій.
Розгнівилась королева,
Стала схожою на лева:
– Хто не слуха?
Подивлюсь! Вправо, вгору –
Буде «плюс»,
Вниз і вліво «мінус» буде!
Розшукаю вас усюди!
Кожен напрям має знак.
Я сказала – буде так!
І з тих пір координати
Дуже легко розшукати.
Тільки слід запам'ятати:
Першою стоїть Абсциса,
А вже друга – Ордината.
Не забудьте, що всі кроки
Від початку слід лічити.
Декарта пам'ятайте!
Успіхів вам, любі діти!
Вас зустрічає Гриджук Юрій (учасник Чемпіонатів та Кубків України з шашок 64 і 100 та шахів, м. Київ, Полтава, Вінниця, Івано-Франківськ, Косів).
Пропоную вам творче завдання: за допомогою точок і ліній, що їх з’єднують, у прямокутній системі координат зобразити Національні символи України.
VI. Підсумки уроку
Вправа «Незакінчені речення»:
Опрацюйте картку самоконтролю і поставте собі оцінку.
VIІ. Домашнє завдання
п. 45 (повторити);
виконати № 1273;
розв’язати кросворд.
Завдання до кросворду:
1. Число, яке має більш двох дільників
2. Збільшити 50 у 2 рази
3. Зменшити 100 у 25 разів
4. Добуток чисел 20 і 2
5. 1 помножити на 1
6. Частка чисел 66 і 6
7. Числа при множенні
8. Числа 1, 2, 3, ...
9. Одиниця виміру відстані
10. Рівність, яка містить невідомі числа, позначені буквами
11. Одиниці виміру температури
12. Сума всіх сторін трикутника
13. 9 відняти 9
14. Відстань від початку відліку до точки на координатній прямій
15. Добуток ширини і довжини
16. Числа -7 і 7
17. Модуль числа - 13
18. Число 8 у виразі 2х+8
Завдання до кросворду:
1. Число, яке має більш двох дільників
2. Збільшити 50 у 2 рази
3. Зменшити 100 у 25 разів
4. Добуток чисел 20 і 2
5. 1 помножити на 1
6. Частка чисел 66 і 6
7. Числа при множенні
8. Числа 1, 2, 3, ...
9. Одиниця виміру відстані
10. Рівність, яка містить невідомі числа, позначені буквами
11. Одиниці виміру температури
12. Сума всіх сторін трикутника
13. 9 відняти 9
14. Відстань від початку відліку до точки на координатній прямій
15. Добуток ширини і довжини
16. Числа -7 і 7
17. Модуль числа - 13
18. Число 8 у виразі 2х+8
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|