Тема. Удосконалення вміння писати вивчені букви, слова і
речення з ними. Розвиток зв’язного мовлення (Звірі)
Мета. Пригадати і закріпити вміння писати вивчені букви. Формувати вміння записувати слова з м’яким знаком. Збагачувати і активізувати лексичний запас учнів.
Розвивати мовленнєві навички, уміння будувати висловлювання, спостережливість, увагу, мислення.
Виховувати любов до тварин, пізнавальні інтереси.
Формувати компетентність спілкування рідною мовою, соціальну, природничу компетентності.
Обладнання: предметні і сюжетні малюнки із зображенням тварин, ілюстрації до казки «Рукавичка», цеглинки LEGO.
Тип уроку: урок формування вмінь і навичок.
Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, природнича.
Хід уроку
I.Організація класу
Емоційне налаштування на урок. Всі почули ви дзвінок,
Починається урок.
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
Зараз сядуть лиш дівчатка,
А за ними і хлоп’ятка.
II.Актуалізація опорних знань учнів
Тін. , лін. , кін. , син. , сіл. , пен. , ден. , півен. .
дз.об ден.ок с.огодні
сл. ози пен.ок кол.орові
л.он л.отчик син.ому
3. Вправа «Незакінчене речення»
- Продовжіть речення.
У синьому небі … … .
Сьогодні видався… … .
Соловейко тьохкає у … … .
Кольорові олівці … … .
4.Звуко –буквений аналіз слів: кольорові, тьохкає.
5. Робота над чистомовкою-добавляночкою.
Ни-ни-ни – в зоопарку… (слони).
Ра-ра-ра – у лисиці … (нора).
Ка-ка-ка – ми побачили … (вовка).
Жа-жа-жа – ось кумедне … (ведмежа).
Лю-лю-лю – я тварин … (люблю).
III.Повідомлення теми і мети уроку
IV.Робота над темою уроку
у, плавають, ставку, карасі.
люблять, травичку, зелену, кролі.
Баранці
Захотіли рано-рано.
Пробудитись два барани Ну, і роги в них – ти ба!
Почалася боротьба!
Довго так вони буцалися,
Один за одного чіплялися.
Ну, нарешті вже, втомились,
Та рогами розчепились…
Долоні обох рук опущені вниз. Лікті розведені в різні сторони. Вказівні пальці і мізинці обох рук зігнуті колечком, видаються вперед, зображуючи «роги баранця» Решта пальців притиснута до долонь.
Ведмежата в лісі жили, головою вертіли.
Ось так, ось так – головою вертіли.
Ведмежата мед шукали, дружно дерево гойдали.
Ось так, ось так - дружно дерево гойдали.
Вперевалочку ходили, та із річки воду пили.
Ось так, ось так – та із річки воду пили.
Ну, а потім танцювали, вище лапи піднімали.
Ось так, ось так – вище лапи піднімали.
Я ходив туди із татом,
Звірів бачив там багато:
Мавпу, лева і слона,
Ще й ведмедя, крокодила.
Всіх запамя’тать не сила. (Зоопарк)
Лисиця, їжак, вовк,заєць, корова, ведмідь. (Корова – свійська тварина).
Олень, борсук, мавпа, білка, кабан. (Мавпа – не живе в наших лісах).
Тигр, верблюд, лось, лев, леопард. (Лось – живе в лісах України).
Ведмідь дупло
Лисиця дерево
Бобер барліг
Білка вода
Мавпа нора
Кабан ожина
Їжак горішки
Ведмідь банан
Білка трава
Мавпа жолуді
Олень гриб
Хитрий, як … .
Сильний, як … .
Злий, як … .
Полохливий, як … .
Прудкий, як … .
Вайлуватий, як … .
На дошці предметні малюнки звірів. Кожен учень обирає певну тваринку і розповідає про неї, не називаючи, а решта – відгадують, про кого йдеться.
Котик, півник, лисичка.
Двоє мишенят, півник.
Дід, баба, бичок, ведмідь, вовк, лисичка, зайчик.
Дід, баба, коза, зайчик, ведмідь, вовк,лисичка, рак.
Лев, мишка.
Дід, мишка, жабка, зайчик, лисичка, вовчик, кабан, ведмідь, собачка.
V.Підсумок уроку. Рефлексія
1. Вправа «Вільний мікрофон».
- Продовжіть фразу: «Сьогодні на уроці я …»
2. Вправа «Настрій» (Цеглинки LEGO)
- Підніміть угору зелену цеглинку, якщо ви задоволені уроком, він був корисним для вас.
- Жовту – якщо урок був цікавим, змогли виконати багато завдань.
- Червону – якщо користі від уроку ви отримали мало.
- Позначте у зошитах свій настрій.
- Дякую за роботу!