Дана розробка знайомить із особливостями входження господарства України до світового господарського комплексу та зовнішними економічними звязками України
Тема. Україна і світове господарство. Зовнішні економічні зв’язки.
Мета: сформувати в учнів поняття про світове господарство та міжнародний поділ праці; знання про форми міжнародного співробітництва; визначити місце господарства України в світовому господарському комплексі та розкрити географію зовнішньоекономічних зв’язків; розвивати навики роботи в групі, економічне мислення, вміння працювати з різними джерелами географічних знань.
Обладнання: політична карта світу, атласи, словник – довідник з економічної та соціальної географії. картки оцінювання роботи в групах.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
І. Організаційний момент.
ІІ. Вивчення нового матеріалу.
На попередніх уроках ми розглядали дуже важливу галузь господарства нашої країни – транспортну систему.
перевезення перевезення поєднує
вантажів пасажирів галузі господарства
пов’язує Україну здійснює
з країнами – сусідами міжнародні перевезення
обслуговує все
єднає Україну з світом господарство України
будує нові шляхи
Підсумок вчителя.
Серед багатьох важливих функцій, які виконує транспорт в Україні, слід виділити – зв’язок нашої країни з усіма країнами світу.
Відповіді учнів.
Підсумок вчителя
Справді, жодна країна світу не може повністю забезпечити своє господарство та населення необхідними товарами та послугами. Тому господарства країн світу об’єднуються у світове господарство з допомогою міжнародного поділу праці та зовнішньоекономічних зв’язків.
ІІІ. Мотивація знань та вмінь учнів
Будь-яка країна світу не може повністю забезпечити своє господарство та населення необхідними товарами і послугами. Для цього існує світове господарство (світовий ринок), в основі якого лежить міжнародний поділ праці.
Сьогодні на уроці ми розглянемо тему: Україна і світове господарство. Зовнішні економічні зв’язки. Дана тема довершить ваші знання за розділом “Господарство”. Також ви зможете дізнатись чим наша держава відома у світі, які економічні зв’язки має Україна з іншими країнами світу.
ІV. Вивчення нового матеріалу
Для того, щоб дізнатись про економічні зв’язки України з країнами світу, ми маємо дізнатись що таке власне “світове господарство”, які форми економічного співробітництва в ньому існують. Повідомлення про ці поняття нам підготувала група експертів, їм слово.
Економічна візитка України. Україна на світовому ринку вирізняється мінеральною сировиною, залізними і марганцевими рудами, чавуном, сталлю та прокатом, енергетичним обладнанням тощо. Тобто, Україна має переваги у виготовленні цих товарів і тому спеціалізується на їх виготовленні. Задовольняючи внутрішні потреби господарства країни в цих товарах, держава пропонує їх для обміну (грошового) на ринку світового господарства. Які ж особливості цього обміну? Яка географія таких економічних зв’язків? Дізнаємось про це після роботи в групах.
Учні в класі поділяються на 4 групи. Кожна з груп отримує завдання і використовуючи текст підручника (§ 32 с. 147 - 149), карти атласу та додаткову літературу, дають відповіді на питання.
І група.
ІV група
Оцінка роботи груп з допомогою карток оцінювання роботи в групах.
7. Підсумок вчителя.
Отже, Україна інтегрується до світового господарського комплексу, використовуючи різні види зовнішньо економічних зв’язків. Цьому сприяє:
V. Закріплення
УКРАЇНА МАЄ ВСІ МОЖЛИВОСТІ В НАЙБЛИЖЧИЙ ЧАС УВІЙТИ ДО ПЕРШОЇ ДЕСЯТКИ ЕКОНОМІЧНО РОЗВИНУТИХ КРАЇН СВІТУ
ЗГОДЕН |
НЕ ЗГОДЕН |
VI. Д/З
Підготуватись до Т.А. за темами: Транспортний комплекс.
Зовнішні економічні зв’язки.
Підготувати творче завдання. Міні – посібник на тему “Україна у світі”.
Чи сподобався вам урок? Що найбільше запам’яталось на уроці?
Дякую за урок. До побачення.