Урок української літератури та музичного мистецтва " Пісні літературного походження. «Ще не вмерла Україна» П.Чубинського та М. Вербицького. Камерно-вокальний жанр та Презентація

Про матеріал

Тема: Пісні літературного походження. «Ще не вмерла Україна» П.Чубинського та М. Вербицького. Камерно-вокальний жанр

Методи та технології, що використовуються під час уроку: інтегроване навчання, перевернуте навчання, Storytelling, елементи ігрової технології, кооперативне навчання, інформаційно-цифрова технологія, інтерактивне навчання (прийом «Ментальні карти»).

Ключові компетентності, що формуються під час уроку:

  • ü спілкування державною мовою;
  • ü спілкування іноземними мовами;
  • ü математична компетентність;
  • ü інформаційно-цифрова компетентність;
  • ü уміння вчитися впродовж життя;
  • ü соціальна та громадянська компетентності;

обізнаність та самовираження

Перегляд файлу

Вижницька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Вижницької ОТГ

Чернівецької області

 

 

 

 

 

 

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА ТА МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО

(інтегрований урок)

6 КЛАС

 

 

 

 

 

Підготували:

Беженар Наталія Михайлівна,

вчитель української мови та літератури;

Беженар Сергій Іванович,

вчитель музичного мистецтва

 

 

Вижниця,

2018

Тема: Пісні літературного походження. «Ще не вмерла Україна»  П.Чубинського та М. Вербицького. Камерно-вокальний жанр (гімн)

 

Мета: ознайомити із особливостями пісень літературного походження,  їх авторами; проаналізувати пісню-гімн; продемонструвати важливе значення музичних творів у житті народу та держави, звернувши увагу на історію створення; навчити будувати ментальну карту; прищеплювати почуття патріотизму, кращі моральні та духовні якості особистості

Тип уроку:  засвоєння нових знань

Методи та технології, що використовуються під час уроку: інтегроване навчання, перевернуте навчання, Storytelling, елементи ігрової технології, кооперативне навчання, інформаційно-цифрова технологія, інтерактивне навчання (прийом «Ментальні карти»).

Ключові компетентності, що формуються під час уроку:

  • спілкування державною мовою;
  • спілкування іноземними мовами;
  • математична компетентність;
  • інформаційно-цифрова компетентність;
  • уміння вчитися впродовж життя;
  • соціальна та громадянська компетентності;
  • обізнаність та самовираження у сфері культури.

 

                                                      Хід уроку

I.  Організаційний момент

Учні входять до класу під музичний супровід (гімн «Гаудеамус»)

Вчитель-філолог

-Добрий день, любі діти. Сьогодні поєднаймо урок літератури з музичним мистецтвом, з музикою урочистого характеру, а саме, мова піде про гімн.

Вчитель музичного мистецтва

-Цей популярний музичний твір було написано багато років тому. Він продовжує своє життя у наш час і ми знову, і знову повертаємось до нього тоді, як інші не привертають уваги надовго і поступово зникають у забутті.

II.  Актуалізація опорних знань

Вчитель-філолог

-Ви зайшли до класу під музичний супровід студентського гімну, гімну всіх студентів. І знову це слово, слово – гімн. Що таке гімн? Розкажуть нам  (Огляд відео)

Вчитель музичного мистецтва

Отже, це найголовніша пісня для кожного громадянина України, це національний  символ держави.

-А які гімни ви можете назвати ще? (гімн школи, футбольного клубу…)

Вчитель-філолог

Здавалось б цей твір ви знаєте напам’ять, знаєте, коли його варто виконувати. Виникає питання: «Навіщо знати більше?»

Вчитель музичного мистецтва

-Я впевнений, що завжди варто копати глибше, пізнати більше

Вчитель- філолог

-Але спершу пригадаймо особливості літературних творів (огляд слайду)

-Що спільного серед цих творів?

-Як називають такі казки?

-Які літературні казки ви знаєте?...

-………

            Cьогодні ми поговоримо про літературні пісні. Для цього помандруємо у  «світ пісні».  (Групуємо команди по 6 учнів. Запис теми у зошит. Роздано заготовки до ментальних карт)

        III.   Вивчення нового матеріалу

Вчитель музичного мистецтва

  • Знайомтесь (слайд «Портрет М. Вербицького»).

(Метод «Storytelling»)

Учень

Усміхнений, жвавий, емоційний, одержимий музикою – таким був                                  М. Вербицький. Він обожнював грати на гітарі. До наших днів дійшов  оригінал пісні «Ще не вмерла Україна», написаної ним для голосу в супроводі гітари. Ця пісня визнана однією з найкращих гімнів світу.

 

Слайд «Портрет П. Чубинського»

Учень

(Лунає приглушено студентський гімн, з часом затихає).

Теплий осінній вечір. У квартирі шумно, гамірно. Легка, невимушена атмосфера.  Студент завів спів: «Срце бийе й крв лийе за свойу слободу».

То була сербська пісня. Вона 23-річного Павла зачепила за живе…

 Подався у сусідню кімнату, а через півгодини вийшов звідти з готовим текстом патріотичного вірша .                                                                                                    Все це сталося у Києві, на вулиці Великій Васильківській.

Дуже мало часу сплило. Шеф  жандармів(поліцаїв) наказав вислати хлопця «за врєдноє вліяніє на уми».

(Невеличке обговорення почутого)

IV. Практична робота з ментальними картами

Вчитель-філолог

-Записуємо авторів пісні-гімну до ментальних карт.

Вчитель музичного мистецтва

-При виконанні гімну України прошу встати

(робота над артикуляцією, інтонацією та ритмом)

-Які відчуття вас охопили під час виконання гімну України? (патріотизм, гордість, піднесеність, мужність, урочистість, мобілізуючі, бойові, потужна підтримка…)

Вчитель-філолог

-Продовжуємо створення карти. Наша робота – це  гра «Команда – пара -соло»                                                                                                                  (Використовуємо метод «Концентрація» або «Мережа слів».                                                 На картках записано різні теми, ідеї, жанри, художні засоби, а учні підбирають потрібне та вписують у ментальну карту.

 Повертаються на свої  місця і записують  у робочі зошити те, що запам’ятали)

V.  Підсумки

1.Вербальне оцінювання роботи та виставлення оцінок.

2. Урочисте завершення

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Допоміжні матеріали

Гра «Команда – пара – соло»

(Кооперативне навчання)

Мета: розвивати вербальні навички комунікації, вміння співпрацювати в команді.

Правила гри: учні розв'язують завдання спочатку в команді, потім у парах, і зрештою самостійно.

             Тема

    Прагнення жити у волі; намагання боротися з ворогом; захищати рідний край

              Ідея

    Віра в неминучу перемогу над ворогом; цілеспрямованість  у доведенні, що ми козацького роду

             Основна думка

    Тільки той народ може перемогти ворога, подолати труднощі, який має силу, мужність, витримку,  взаємодопомогу, віру в досягнення мети, готовий пожертвувати своїм життям

               Жанр

     Філософська лірика, громадянська лірика,               пісня - гімн

             Художні засоби

      Звертання: «браття українці», «браття»;    метафори: «усміхнеться доля», «Чорне море … всміхнеться», «Дніпро зрадіє», « Доленька доспіє»                                                                          Порівняння: «згинуть …воріженьки, як роса на сонці»                                                                       Повторення: «браття» «воля» «доля, доленька»                       

Знайди помилку, доповни пропущеними словами

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ментальна карта

 

 

 

 

 

Гімн України

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Метод «Перевернуте навчання»

Сайт «Українська література»

 

Режим доступу: https://sites.google.com/view/uklit/%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0?authuser=0

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                 

docx
Додано
24 вересня 2018
Переглядів
755
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку