Урок української мови "Перевіряю написання слів з ненаголошеними[е], [и] за словником. Складання і записування тексту за поданим початком. 3 клас "

Про матеріал

• Закріпити вміння перевіряти ненаголошені [е], [и] у коренях слів шляхом зміни слова або підбору споріднених слів.

• Поглибити знання з правопису слів з ненаголошеними [е], [и], які не перевіряються наголосом.

Перегляд файлу

Урок української мови для 3 класу

Тема:

Перевіряю написання слів з ненаголошеними [е], [и] за словником. Складання і записування тексту за поданим початком.

Мета:

  • Закріпити вміння перевіряти ненаголошені [е], [и] у коренях слів шляхом зміни слова або підбору споріднених слів.
  • Поглибити знання з правопису слів з ненаголошеними [е], [и], які не перевіряються наголосом.
  • Розвивати навички роботи з орфографічним словником, добору спільнокореневих слів, створення речень із використанням словникових слів.
  • Удосконалювати вміння працювати в парах, сприяти збагаченню словникового запасу учнів.
  • Виховувати дружелюбність, взаємодопомогу та любов до рідної мови.

Обладнання:

  • Підручник „Українська мова та читання“ (К. І. Пономарьова, Л. А. Гайова).
  • Робочі зошити, орфографічні словники.
  • ІКТ (проєктор, ноутбук), малюнок Незнайка, картки для роботи в парах.
  • Матеріали для створення ментальної карти.

Хід уроку:

І. Організаційний момент
        Щоб помилки хитрі й спритні

Не ховались у рядках.

Щоб всі букви в кожнім слові

Опинились на місцях.

Будем гарно працювати,

Свою пильність розвивати.

  • Привітання. Психологічне налаштування: діти бажають один одному успіхів.

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Перевірка домашнього завдання:
    •             Учні обговорюють, що їм зручніше писати — записку чи смс-повідомлення (Вправа 11, с.76).
    •   Обговорення відповідей.
  2. Хвилина каліграфії:
    • Записати дату, тему уроку.
    • Каліграфічно переписати склади: по, он, не, ді, іл, ло, ок.
    • Написати слово понеділок, скласти з ним речення.
    • Підкреслити орфограму у слові.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

  1. Ситуація-виклик: Учитель зачитує текст смс-повідомлення від Незнайка:

Привіт,друзі!
Мине звати Низнайко. Я полюбляю уроки матиматики, а от з уроками української мови у мене проблеми. Допоможіть мині, будь ласка, навчитися правельно писати слова з ненаголошиними голосними [е], [и].

                                                            Ваш друг Низнайко

  1. Обговорення:
    • Від кого повідомлення?
    • Чим ми можемо допомогти Незнайкові?

ІV. Вивчення нового матеріалу

  1. Робота з підручником:
    • Виконання вправи 1 (с.76): переписати слова, поставити наголос.
    • Підкреслити орфограми, дібрати перевірні слова.
    • Перевірити висновки за правилом (с.77).
  2. Підсумок:
    • Якщо перевірного слова немає, звертаємося до словника.

V. Закріплення вивченого матеріалу

  1. Вправа „Хмаринка слів“
    • Учні вибирають слова (назви днів тижня) із хмаринки, вставляють у текст (Вправа 2, с.77).
  2. Робота в парах:
    • Виконання завдання Родзинки (Вправа 3, с.77).
  3. Творча робота:
    • Доповнити текст двома реченнями. (Вправа 4, с.77).

Фізкультхвилинка:

          Наш Незнайко потягнувся

          Руки в боки – і нагнувся,

          Встав, присів і знову встав.

          Годі гратися сказав.

          На носочки став легенько

          І за парту сів тихенько.

  1. Створення ментальної карти:
    • Разом з учнями складається пам’ятка для Незнайка:

 

Ненаголошені [е], [и]

 

 

Змінити слово

 

Перевірити     за словником

Дібрати спільнокореневе

 

 

 

 

 

верба-верби

крило-крила

 

 

пшениця

дитина

миритися-мир

гречаний-гречка

 

 

 

 

 

VI. Підсумок уроку

  1. Фронтальна робота:
    • Записати слова із пропущеними літерами, користуючись словником (п..нал, в..рблюд, д..ректор, мат..матика, уч..тель, пш..ниця).
  2. Вправа „Незакінчене речення“:
    • „Сьогодні я навчився...“
    • „Мені вдалося...“

VII. Домашнє завдання:

  1. Вивчити правило (с.77).
  2. Виконати вправу 6 (с.77).  Списати й розв’язати задачу Ґаджика. Підкреслити орфограми в словах.

Список джерел:

Пономарьова К., Гайова Л. „Українська мова та читання“: підручник для 3 класу. Київ: УОВЦ „Оріон“, 2020.

 

 

 

docx
Додано
16 грудня
Переглядів
96
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку