Предмет: українська мова
Тема. Складаю речення
Мета: вчити учнів складати речення з окремих слів; поширювати речення словами за питаннями; формувати вміння висловлювати власну думку; розвивати зв’язне мовлення, увагу, пам'ять та вміння аналізувати; виховувати любов до рідної мови, дбайливе ставлення до природи.
Обладнання: підручник, зошит, презентація, зображення Ґаджика, Родзинки, Щебетунчика, Читалочки, картки зі словами, картки для роботи в парах.
Хід уроку
I. Організація класу
1. Ритмічна гра «Повтори за мною»
Дія: два коротких хлопки — один довгий.
Завдання: Діти мають точно повторити ритм у тиші. Потім вчитель каже пошепки:
Хто мене чує — торкніться вушка.
Хто мене бачить — торкніться носика.
Хто готовий працювати — усміхніться сусіду.
2. Обговорення критеріїв оцінювання на уроці
«Сходинки зростання» (Вміння навчатися впродовж життя)
Зелений: Я все зрозумів, мені було легко. Я активно працював.
Синій: Зрозумів майже все, але були труднощі.
Жовтий: Були труднощі, але я постараюся.
Червоний: Мені було складно, потрібна допомога.
II. Актуалізація опорних знань
23 квітня
Класна робота
Вв
Весна весна
III. Мотивація навчальної діяльності
1. Метод «Розсипана таємниця» Картки, мал. Ґаджик
- Ґаджик готував повідомлення для друзів, але сильний вітер розвіяв слова, і тепер нічого не зрозуміло.
«Хмара слів»: світить, яскраве, у, сонечко, небі.
Проблема: Що ж хотів нам повідомити Ґаджик? Чого не вистачає цим словам? (Порядку та закінченої думки).
IV. Сприймання і усвідомлення матеріалу
1. Колективна робота (вправа 3) Підр., с. 123
Зразок: Марійка малює.
Маленька Марійка малює.
Маленька Марійка малює квіти.
Птахи повертаються.
Перелітні птахи повертаються.
Перелітні птахи повертаються з вирію.
2. Фізкультхвилинка (пальчикова гімнастика)
3. Колективна робота (за вправою 4-5) Картки на дошку,
Весна, зеленим, землю, килимом, вкриває. мал. Родзинка
(Що?) весна (що робить?) вкриває.
Весна вкриває (що?) землю.
Весна вкриває землю (чим?) килимом.
Весна вкриває землю (яким?) зеленим килимом.
Весна вкриває землю зеленим килимом.
V. Закріплення та систематизація знань
Критерії:
Успіх: брав участь у роботі, завдання виконано правильно.
Майже вдалося: брав участь у роботі, допустив 1 - 2 помилки.
Старайся: були труднощі, але разом упоралися.
Попрацюй ще: мені було складно, потрібна допомога.
Усі знали, що скоро прибіжить весна, і поспішали швидше прибиратися.
Струмки вмивали (що?) __________________. Земля вкрилася (чим?) __________________. Зацвітали (які?) __________________ квіти. Набрякали бруньки (на чому?) __________________ .
Довідка: земля, трава, перші, дерева.
Діти на картках вписують слова.
Самоперевірка. Слайд 2
Самооцінювання. LEGO
2. Бесіда за малюнком (вправа 10) Слайд 3, Щебетунчик
- Як ви думаєте, що на малюнку мама забороняє робити дитині? Чому це важливо?
3. Вправа «Магазин слів»
Завдання: Уявіть, що кожне слово в реченні коштує 1 «знання». У вас є «бюджет» — 5 знань. Складіть речення за малюнком рівно з 5 слів.
VI. Підсумок уроку (Рефлексія)
1. Вправа «Сходинки зростання» (Вміння навчатися впродовж життя)
Зелений: Я все зрозумів, мені було легко. Я активно працював.
Синій: Зрозумів майже все, але були труднощі.
Жовтий: Були труднощі, але я постараюся.
Червоний: Мені було складно, потрібна допомога.
2. Вербальне оцінювання вчителя