Тема: Вправляння у розпізнаванні слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз слів.
Мета: Формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: формувати вміння самоорганізовуватися, контролювати свою навчальну діяльність, проявляти зацікавленість у навчанні;
інформаційно-комунікативної: розвивати вміння здобувати нові знання, уміння відстоювати свою думку, залучати до роботи з різними джерелами інформації;
соціальної: удосконалювати навички продуктивної співпраці колективно, бажання допомагати один одному;
громадянської: учити дбайливо й бережливо ставитися до природи;
здоров’язбережувальної: виховувати любов до природи; розвивати бажання оберігати і примножувати багатства природи.
Формування предметних компетентностей:
навчальної: повторити й систематизувати знання, здобуті в 1 класі та засвоїти нові правила вживання апострофа; закріпити орфограму щодо написання слів з апострофом, удосконалити навички правильної вимови слів з апострофом, переносити їх з рядка в рядок; формувати навички звуко-буквеного аналізу слів з апострофом;
розвиваючої: розвивати навички самостійної роботи, усне та писемне мовлення учнів; формувати розвиток мовленнєвої компетентності, вміння аналізувати звуко-буквений аналіз слів, робити висновки;
виховної: виховувати доброзичливе ставлення до інших, наполегливість, упевненість в собі.
Обладнання: мультимедійний супровід уроку, роздавальний матеріал, підручник “Українська мова та читання” частина 2, робочий зошит.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
На урок зібрався клас
Розум – наша сила.
В гості всіх сьогодні нас
Красуня запросила.
Але хто вона, ота красуня
В золотім намисті,
Що без пензля і без фарб
Скрізь малює листя.
Сьогодні ми вирушаємо в гості до золотої Осені. (Слайд 1)
(Слайд 2)
Чудова осінь! І така чарівна!
У золоті дерева всі стоять.
І трішки сумно, якось ніби дивно,
Що всі листочки з дерева злетять.
Ліси й садочки стануть зовсім голі,
А золото під ноги упаде…
І заніміє все у полі
Це чарівниця-осінь йде.
Під час подорожі ми зможемо дізнатися багато цікавого, пізнавального. Але для цього ми повинні памʼятати правила:
(Слайд 3)
Уважно слухати
Все запамʼятовувати
Активно працювати
Допомагати один одному.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Словниковий диктант.
(Слайд 4)
Коли вона загляне в сад –
Наллється соком виноград.
І кислі яблука ранет
Солодкі стануть наче мед.
Осінь нас запросила у сад, де підготувала нам словниковий диктант.
(Слайд 5)
Мʼяка, памʼять, бʼє, девʼять, вʼю, камʼяний, хомʼячок, повʼязка, деревʼяний.
Перевірка: Слайд 6)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Гра “6 цеглинок LEGO”
(Слайд 7)
Заходить осінь на грядки
Де ростуть морква й буряки
І запишається в хустках
Товста капуста на грядках.
Осінь запрошує нас відвідати город, де також нам підготувала сюрприз. Потрібно виконати завдання з цеглинками “LEGO”.
(Слайд 8 – 20)
ІV. Вивчення нового матеріалу.
(Слайд 21)
Як помандрує по гаях
З чарівним пензлем у руках –
Все розмалює на путі.
Берези стануть золоті.
У гаю осінь нам пропонує написати каліграфічну хвилинку та попрацювати над правилом.
(Слайд 22)
Вправа 131. Зробити звуко-буквений аналіз слів.
(Слайд 23)
(Слайд 24)
V. Фізкультхвилинка.
Під музичний супровід пісні “Осінь, осінь, ти ласкава казка”
VІ. Робота з підручником.
(Слайд 25)
А у лісі нашому просто чудеса
І стежинка тягнеться прямо в небеса.
Білочка руденька шишечки збира
І жучок й мурашка по траві повзе
Їжачок збирає ягідки, гриби
Всі звірятка люблять осені дари.
А щоб потрапити до лісу разом із нашою красунею, нам потрібно пограти в гру “Чарівні кола”.
(Слайд 26)
Гра “Чарівні кола”.
Вправа 133
(Слайд 27)
VІІ. Самостійна робота в зошитах..
Вправа 134. Зробити звуко-буквений аналіз виділених слів.
VІІІ. Осмислення, узагальнення та систематизація знань.
Цікавого багато ви дізнались
Та закріпити пропоную зараз.
Нащебетали мені пташки зрання
Щоби для вас я провела гру “Так чи Ні”.
(Слайд 28)
Гра “Так чи Ні”.
Я буду називати слова, а ви, якщо це слово пишеться з апострофом кажете Так, а якщо без апострофу – то Ні.
Пальто, памʼять, бурячок, камʼяний, подвірʼя, білка, рибʼячий, кільце, пірʼя, вʼюн, ріжки, свято, сімʼя, пʼять, компʼютер, мʼякий.
Молодці! Бачу я ви гарно впоралися із цим завданням.
ІX. Підсумок уроку. Рефлексія.
Як швидко пройшов час і нам пора повертатися додому.
Час пройшов не марно
На уроці працювали гарно
Вас я запитати мушу
Що ж запало вам у душу?
Що нового ви пізнали?
Що б батькам ви розказали?
(Слайд 29)
- Я дізнався (дізналась)...
- Мені сподобалось...
- Я хотів би...
- Було цікаво...
(Слайд 30)
Щедра осінь і багата
У яскравому вбранні.
Осінь яблучка зриває
І підносить діточкам
Гарну пісеньку співає
Всім по яблучку і грушечці я дам.
Звучить пісня “Осінь наша щедра, осінь наша мила”