Тема: Повторення, закріплення і застосування знань про прикметник.
Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про прикметник, розвивати увагу, спостережливість, уміння добирати та вживати прикметники, формувати комунікативну компетентність, компетентність спілкування рідною мовою, виховувати взаємоповагу, уміння працювати в парі, групі. Виховувати любов до дитячої книжки, стимулювати бажання читати.
Обладнання:мікрофон, LEGO, малюнки казкових героїв , маски, картки, дитяча література, 2 скриньки, музична фізхвилинка
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. Привітання
Станьте, рівно, підтягніться,
Всім приємно посміхніться. Сьогодні у нас багато гостей Привітайтеся дружненько:"Добрий день!" На урок старання, настрій не забудьте взяти. Сідайте рівненько, почнемо працювати.
2. Запис в зошитах 28 січня Класна робота
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ.
- Назвіть книги, які бачите на виставці.
- Що їх об’єднує?
Казка – це літературний твір про вигадані події, часто з чарівними перетвореннями.
Сьогодні на уроці разом з героямикнижокбудемо повторювати, закріплювати і застосовувати знань про прикметник.
III.ПОВТОРЕННЯ, ЗАКРІПЛЕННЯ І ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ ПРО ПРИКМЕТНИК
Якось у школу із книжкою прямував дерев’яний хлопчина Він сміливий і веселий, Дружать з ним П’єро й Мальвіна Здогадались, діти, хто це? Ну звичайно…Буратіно
- Яку вивчаємо частину мови?
- Що називає прикметник?
- На які питання відповідає?
- З якою частиною мови вживаються прикметники?
- А з якої казки прийшов Буратіно?
Вона Буратіно вчила писати,
І ключ золотий допомагала шукати.
З блакитним волоссям
І величезними очима,
Ця дівчинка- лялька
І звуть її ...Мальвіна
2. Словникова робота казка– казки
- запишіть, підкресліть, запам’ятайте.- доберіть прикметники до слова казка- складіть речення зі словом казка, позначте прикметники
Тихо-тихо по стежці Дружно ковпачки йдуть І в кошиках, і в мішечках Скарб додому вони несуть Гном
3. Гра в парі за вибором«Поринь у казку»
Встановіть відповідність. Побудуйте вежу з Legoв парі, використовуючи 2 руки на двох.
Спляча ключик(блакитний)
Золотий красуня(синій)
Гидке королева(червоний)
Солом’яний шапочка(помаранчевий)
Червона бичок (жовтий)
Снігова каченя(зелений)
Моя казка всім відома,
У семи живу я гномів.
Стан тонкий, тендітна ніжка .
Хто я, друзі? …Білосніжка
4.Дидактична гра в парі Вибіркове списування. Презентація робіт в масках тварин Заєць (який?) .…… Лисиця (яка?)…….… Їжак (який?) …..... Вовк (який?)……….
Фізкультхвилинка «Сонечко»
Хто моторчик свій заводить?
З даху в гості хто приходить?
На урок до нас дістався Ну звичайно, що цеКарлсон
5. Гра «Навпаки» (заміни словосполучення за числами)
Казковий замок, чарівні сопілки, фарбований лис, наливні яблучка, золоті рибки.
Я надягаю шляпу модну, Поколочу кого завгодно, На всі питання відповідаю: «Відчепіться, братці, я не знаю!» Незнайко
6. Групова робота за малюнками «Лото0»- знайди пари прикметників протилежних за значенням
VI. ПІДСУМОК УРОКУ 1. Інтерактивна вправа «Діаграма»( будуємо башточки з цеглинок , визначаємо:
- Хто знає на які питання відповідають прикметники? - Хто запам’ятав, як пишеться слово казка? - Хто з другом правильно побудував башточку? - Хто легко змінював прикметники з іменниками за числами :один-багато
- Хто вміє добирати прикметники протилежні за значенням? - Хто в зошиті писав охайно, старанно?
Висновок вчителя: В кого залишилася 1 цеглинка – добре…. В кого не залишилося цеглинок – молодці!...,
2. Командна гра «В бібліотеці» обери на полицях книгу з казками, , яку ви хочете прочитати, але таку, що в назві є прикметник.
VIІ. Домашнє завдання. Прочитати книжку. Виписати з обраної книги 2 речення з прикметниками, позначаючи їх крапочками