Тема. Звуконаслідування. Скоромовки
Мета: продовжувати ознайомлення учнів з ігровим фольклором; показати роль звуконаслідування у створенні потішок; розвивати пам'ять: удосконалювати навички швидкого читання; розвивати вміння зв'язно висловлювати свою думку; виховувати уважність.
Обладнання: підручник, запис голосів птахів і жаб
Хід уроку
І Організаційний момент
ІІ Актуалізація опорних знань учнів
Як тільки прокинеться
Петрик у хаті –
Радіють під вікнами
Друзі пернаті.
Підніметься з ліжка,
Відкриє фіранку,
А голуб воркує:
--А скор-р-р-ро ур-р-роки!
Тема. Звуконаслідування. Скоромовки
Мета: продовжувати ознайомлення учнів з ігровим фольклором; показати роль звуконаслідування у створенні потішок; розвивати пам'ять: удосконалювати навички швидкого читання; розвивати вміння зв’язно висловлювати свою думку; виховувати уважність.
Обладнання: підручник, запис голосів птахів і жаб
Хід уроку
І Організаційний момент
ІІ Актуалізація опорних знань учнів
Біля двору – 2 Федори,
Біля ганку – 2 Тетянки,
А на лузі – 2 Ганнусі.
Тих дівчаток, ой, багато!
Порахуйте їх, малята! (Лічилка)
Люлі-люлі, дитино,
Поїдемо по сіно,
Візьмемо тебе з собою,
Ти нам будеш коні пасти,
А ми будем сіно класти… (Колискова)
Дай скоріш мізинчик свій,
Зачепи його за мій.
Мізин-мізин-мізінець –
Помирив нас молодець!
Ти – не ворог, я – не ворог.
Нам сваритись просто сором.
Помирились, помирились,
Щоб ніколи не сварились! (Мирилка)
ІІІ Повідомлення теми і завдання уроку
ІV Вивчення нового матеріалу
Як тільки прокинеться
Петрик у хаті –
Радіють під вікнами
Друзі пернаті.
Підніметься з ліжка,
Відкриє фіранку,
А голуб воркує:
--Добр-р-р-рого ранку!
Горобчики ж можуть
Завдати і кривди,
Бо все про уроки :
--Чи вчив ти?
--Чи вчив ти?
Та ще й, прискіпуючі,
Зачівкають хором:
--Чи вчив ти,чи вчив ти,
--Що задано вчора?
--А десь захопився гулянням
Чи грою –
Від друзів пернатих
Немає спокою.
Найбільше ж діймають
Тріскучі сороки:
--А скор-р-р-ро ур-р-роки!
--А скор-р-р-ро ур-р-роки!
--Голоси яких пташок ви почули у цьому вірші?
--Як вдалося поетові передати їх голоси?
-- Запам’ятайте: використовування у творі слів, що своїм звучанням нагадують голоси тварин чи різні шуми (цокання годинників, дзенькання дзвоника тощо), називається ЗВУКОНАСЛІДУВАННЯМ.
3. Читання вірша «Сонце ловити» с. 14
Примітка: ці вірші треба читати швидко!
а) самостійне читання учнями;
б) читання в парах.
Фізкультхвилинка
V Підсумок уроку
VI Домашнє завдання
С. 14-16