Тема. М. Сингаївський «Дощ із краплі починається». О. Буцень «На вулиці»
Мета: розширити уявлення учнів про норми поведінки; навчати визначати головну думку твору, характеризувати героїв твору; удосконалювати навички виразного свідомого читання; розвивати пам'ять,творчі здібності учнів; виховувати культуру спілкування.
Обладнання: підручник, ілюстрації, аудіо запис вірша
Хід уроку
І Організаційний момент
Ми сюди прийшли вчитися,
Не лінитися, а трудитися.
Працюємо старанно,
Слухаємо уважно!
ІІ Актуалізація опорних знань учнів
1.Мовленнєва розминка
— Прочитайте скоромовку. Які питання можна поставити по змісту?
Книга – твій друг, без неї, як без рук.
Будівля, навчання, учні, перерва – школа.
Вода, небо, хмари, парасолька – дощ.
- Сьогодні ми розпочинаємо вивчати нову тему. Прочитайте її назву всі разом. Як ви розумієте цю назву?
- Чи здогадалися ви, про що ми дізнаємося із цієї теми?
- Подумайте, чого ми маємо навчитися, щоб стати справжніми людьми?
1. Робота над віршем «Дощ із краплі починається»
1.1. Підготовка до сприймання тексту;
1.2. Слухання вірша (аудіо запис);
— Чи сподобався вам вірш?
— Який настрій він у вас викликав?
— Що ви уявляли, слухаючи його?
1.3. Словникова та лексична робота
- Як ви розумієте значення слів: витчеться, бруньки, мерщій.
— Доберіть синонім до слова мерщій (швидше); антонім до слова чиста (брудна).
1.4. Робота за змістом
а) аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання
— Прочитайте перше речення вірша. Як ви його розумієте?
— Як поет підтверджує думку, що криється в першому реченні?
— До чого закликає нас автор?
— У яких рядках вірша виражена його головна думка? Прочитайте.
б) гра «Знайди пару» (слова можна замінити малюнками)
Листочок —
нитка —
насіння—
гілка—
зернина —
краплина —
струмок—
1.5 Виразне читання вірша дітьми
Руханка
2. Робота з текстом «На вулиці»
3. Робота з прислів'ям с. 60
Тема. М. Сингаївський «Дощ із краплі починається». О. Буцень «На вулиці»
Мета: розширити уявлення учнів про норми поведінки; навчати визначати головну думку твору, характеризувати героїв твору; удосконалювати навички виразного свідомого читання; розвивати пам'ять,творчі здібності учнів; виховувати культуру спілкування.
Обладнання: підручник, ілюстрації, аудіо запис вірша
Хід уроку
І Організаційний момент
Ми сюди прийшли вчитися,
Не лінитися, а трудитися.
Працюємо старанно,
Слухаємо уважно!
ІІ Актуалізація опорних знань учнів
1.Мовленнєва розминка
— Прочитайте скоромовку. Які питання можна поставити по змісту?
Дубові дрова дід рубає
В дворі під деревом старим,
А дітвора допомагає
Носити дрова з двору в дім.
Книга – твій друг, без неї, як без рук.
Будівля, навчання, учні, перерва – школа.
Вода, небо, хмари, парасолька – дощ.
ІІІ Повідомлення теми і завдання уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів
- Сьогодні ми розпочинаємо вивчати нову тему. Прочитайте її назву всі разом. Як ви розумієте цю назву?
- Чи здогадалися ви, про що ми дізнаємося із цієї теми?
- Подумайте, чого ми маємо навчитися, щоб стати справжніми людьми?
ІV Вивчення нового матеріалу
1. Робота над віршем «Дощ із краплі починається»
1.1. Підготовка до сприймання тексту;
1.2. Слухання вірша (аудіо запис);
— Чи сподобався вам вірш?
— Який настрій він у вас викликав?
— Що ви уявляли, слухаючи його?
1.3. Словникова та лексична робота
- Як ви розумієте значення слів: витчеться, бруньки, мерщій.
— Доберіть синонім до слова мерщій (швидше); антонім до слова чиста (брудна).
1.4. Робота за змістом
а) аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання
— Прочитайте перше речення вірша. Як ви його розумієте?
— Як поет підтверджує думку, що криється в першому реченні?
— До чого закликає нас автор?
— У яких рядках вірша виражена його головна думка? Прочитайте.
б) гра «Знайди пару» (слова можна замінити малюнками)
Листочок —
нитка —
насіння—
гілка—
зернина —
краплина —
струмок—
1.5 Виразне читання вірша дітьми
Руханка
2. Робота з текстом «На вулиці»
3. Робота з прислів’ям с. 60
V Підсумок уроку
VІ Домашнє завдання
Прочитайте народну жартівливу пісню «Грицю, Грицю». Запишіть пораду Грицеві.