Урок "Урок-подорож. Обчислення виразів. Розв'язування задач вивчених видів..

Про матеріал
Тема. Урок – подорож. Обчислення виразів. Розв'язування задач вивчених видів МЕТА: формування ключових компетентностей: вміння вчитися –самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії, планувати свої дії, доводити роботу до кінця; загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту; соціальної – продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі та команді, використовувати різні ролі й функції в колективі, проявляти ініціативу; компететності з ІКТ- вміти орієнтуватися в інформаційному просторі; здоров΄язбережувальної – усвідомлювати взаємозв’язок організму людини з природнім та соціальним оточенням; громадянської – бережливо ставитися до природи; предметних компетентностей: формувати обчислюваль¬ні навички; навчати учнів розв'язу¬вати задачі вивчених типів, розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять; розвивати в учнів вміння бачити прекрасне у природі образне мислення, фантазію; вміння бачити розмаїття жителів морського світу. виховних компетентностей: виховувати чуйне ставлення до природи, викликати бажання зберегти красу та бажання оберігати її. Обладнання: ноутбук, телевізор, карта України, картки, прислів'я, пазли мапи, ігровий матеріал, пісочні годинники, роздатковий дидактичний матеріал, схеми задач.
Перегляд файлу

МАТЕМАТИКА 2 КЛАС

Тема. Урок – подорож. Обчислення виразів. Розв'язування задач вивчених видів

    МЕТА: формування ключових компетентностей:

вміння вчитися –самоорганізовуватися до навчальної діяльності у                    взаємодії,  планувати свої дії, доводити роботу до кінця;

загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту;

соціальної – продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі  та команді, використовувати різні ролі й функції в колективі, проявляти ініціативу;

компететності з ІКТ- вміти орієнтуватися в інформаційному просторі;

здоров΄язбережувальної – усвідомлювати взаємозв’язок організму людини з природнім та соціальним оточенням;

громадянської – бережливо ставитися до природи;

           предметних компетентностей:

формувати обчислюваль­ні навички; навчати учнів розв'язу­вати задачі вивчених типів, розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять; розвивати в учнів вміння бачити прекрасне у природі  образне мислення, фантазію; вміння бачити розмаїття жителів морського  світу.

   виховних  компетентностей:

 виховувати чуйне ставлення до природи, викликати бажання зберегти  красу та бажання оберігати її.

 

Обладнання: ноутбук, телевізор, карта України, картки, прислів'я, пазли мапи, ігровий матеріал,  пісочні годинники, роздатковий дидактичний матеріал, схеми задач.

 

ХІД УРОКУ

1.Організаційний момент.

 

Діти: Ми вам раді, люди добрі,

          1 вітаєм щиро вас,

          І запрошуєм ласкаво

          На урок у другий клас.

Сьогодні у нас незвичайний урок,

Сьогодні ми зробимо ще один крок

В країну чудову, в країну казкову,

Що так нас чарує й збагачує мову.

Тож сядьте рівненько, будьте уважні

            Кмітливі, активні, а також старанні.

2. Створення емоційного фону уроку.

Психологічний  тренінг.

Лише я серед всіх класів,                 

Не хвалячи дітей,                             

Можу сказати твердо:                    

Такі вони у мене,    

Що не потрібно слів,  

Вони – найвеселіші,

Вони – найкрасивіші,            

Вони – найрозумніші.

Це знають всі на світі.

-Посміхніться один одному. Подаруйте свою усмішку і гарний настрій.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності  учнів.

  1. Інтерактивна технологія « Прогнозування».

А) Вправа « Мікрофон».

  • Подумайте і скажіть, яким має бути наш урок.

(Цікавим, навчальним, трохи казковим, продуктивним, веселим, загадковим, проблемним…)

  • А ви на уроці якими повинні бути? (Дисциплінованими, уважними, вправними, наполегливими, зібраними, активними…)

Отже, якщо ви будете такими, то ми разом створимо цікавий, творчий, продуктивний урок. А він у нас сьогодні дійсно незвичайний, урок – подорож.

Чи цікавий буде урок? Все це залежить від вашої активності,  уважності, творчості.

  • А працювати ми будемо під гаслом:

Щоб робота в нас кипіла,

Працювати будем:

Швидко! Дружно! Вміло!

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.  (слайд)

  •         Запишемо число. Класна робота.
  1. Каліграфічна хвилинка

          А щоб дізнатися куди ми відправимося в подорож давайте запишемо каліграфічно ряд чисел.

17, 19, 21, 7.

  • За алфавітом визначте, яке сло­во записано? (МОРЕ)
  • Підберіть ознаки до слова море (Велике, спокійне, штормове , безмежне, блакитне)
  • Які моря омивають нашу країну? (Чорне і Азовське)
  • Назвіть мешканців морів? (медузи, креветки, камбала, краби)
  • Яка тварина мешкає уЧорному морі, але не є рибою? (Дельфін)

-  Отже сьогодні ми з вами здійснимо Морську подорож .

2. Усний рахунок. Складання асоціативного куща

-Так як подорож у нас математична, то почнемо свій шлях із усного рахунка. Давайте складемо асоціативний кущ до слова - Море 

 Усно розв»язати приклади і помістити морських жителів на дошку

1) До двозначного числа додати однозначне

   48 + 4, 18 +9

2) До двозначного додати двозначне

   36 + 30, 43 + 32

3) Від двозначного відняти однозначне

   54 – 8, 16 – 8

4) Від двозначного відняти двозначне

   72 – 30, 56 – 50      

3.Математичний диктант. Допуском до подорожі буде цей веселий смайлик. Але потрібно його заробити. Тож працюємо усно, а відповіді записуємо.

  • Знайди суму двох чисел 30 і 15  
  • Число 8 збільш на 10
  • Від 42 відняти 12
  • Знайди різницю чисел 40 і 6
  • Зменшуване 12, від'ємник 6. Знайди різницю
  • На скільки 80 більше, ніж 30
  • Запиши найбільше двоцифрове число
  • Запиши найменше трицифрове число

(перевірка на слайді)

  • Підніміть зелені долоньки у кого все правильно, червоні, якщо є помилки. Я дарую всім смайлики за роботу.
  •  Дозвіл є, можемо вирушати далі. І супроводжувати нас по морі буде Дельфін. Він повідомив, що якраз сьогодні День морського футболу і він є суддею. А щоб побачити як же все відбувається потрібно виконати завдання. Ото ж вперед.

 

ІV. Робота над матеріалом уроку

1.Групова робота. Гра «Збудуй вхід»

( учні повинні збудувати вхід , а для цього виконати завдання.

1.Задача 3 с.145 1)60-15=45 (кв.) 2)45+10=55(кв.) Відповідь:55 квитків.

Розв’язати і записати в зошит.)

     

1група                         2група                    3група

2.Робота в парі. Працюємо в підручниках с.146.

Ось ми вже і на морському футболі. Глядачів прийшло так багато. Що годі полічити. Вони розмістилися по рядах. Давайте попрацюємо в парах . щоб швидше полічити глядачів. Отже, завдання: Уважно читаєте задачі і виконуєте.

1 пара «Морські коники» – 1 ряд.

2 пара «Морські рибки» -2 ряд.

3 пара «Риба-кажан» -3 ряд.

4 пара «Камбала» -4 ряд.

5 пара «Риба-їжак» -5 ряд.

6 пара «Медуза» -6 ряд.

7 пара «Тюлені» 13 задача.

V. Фізкультхвилинка

Бесіда про патріотів України «Ми українці»

3.Колективна робота. Підводимо підсумок. Записуємо задачі в зошит. Кінезіологічні вправи.

  • Вправа «Ліхтарики» (  Метод зворотнього зв'язку «Долоньки»)
  • Щоденні 3 (індивідуальні завдання)

Закріплення вивченого матеріалу

1) Робота з цеглинками LEGO.

— За допомогою цеглинок створіть морських жителів, назвіть її. Розкажіть цікаву історію про неї. (Це завдання можна виконувати в групах або в парах.)

VI. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Вправа «Продовж речення».

  • На уроці я навчився…
  • Мені  найбільше сподобалося…
  • Я швидко виконував(ла)
  • Я хотів(ла) би ще потренуватись…
  • Підніміть зелену цеглинку ті, кому все вдалося.
  • Підніміть червону цеглинку ті, кому було важко.
  • Підніміть жовту цеглинку ті, хто може працювати краще.
  • Підніміть синю цеглинку ті, кому урок сподобався.

VI. Підсумок уроку

Діти, наша сьогоднішня подорож завершилася. Я сподіваюся, що вам сподобалося подорожувати морським просторами нашої прекрасної, незалежної країни. Отже, любіть Україна і її мешканців , її природу .

 

Малюнки рибки олівцем для дітей (35 фото) | #ТЕГ

 

Рідкісні і дивовижні мешканці Чорного моря — Dolce-Vita

 

5 найнебезпечніших мешканців Чорного моря.

Дельфіни

Обладают ли осьминоги интеллектом? | Интересные факты животного мира | Дзен

Які види акул водяться в Чорному морі?

 

 

Які види риб живуть в Чорному морі - назви, фото і характеристика - PetCare

Картина за номерами Bookopt Рибка 30х30 (BK3017) – низькі ціни, кредит,  оплата частинами в інтернет-магазині ROZETKA | Купити в Україні: Києві,  Харкові, Дніпрі, Одесі, Запоріжжі, Львові

Тюлень: все самое интересное о образе жизни, внешнем виде ...

Черепаха Чорного моря в блакитна вода — підводний човен, Чорний - Stock  Photo | #174712712

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
14 березня 2023
Переглядів
404
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку