Розробка уроку з математики для учнів 1 –го класу
із теми: Утворення і назви чисел від 40 до 100. Лічба в межах 100. Задачі на знаходження остачі.
Відділ освіти Васильківської райдержадміністрації
Районний методичний кабінет
Розробка уроку з математики для учнів 1 –го класу
із теми: Утворення і назви чисел від 40 до 100. Лічба в межах 100. Задачі на знаходження остачі.
Із досвіду роботи
вчителя початкових класів Глевахівської загальноосвітньої
школи І-ІІІ ступенів
Васильківського району
Київської області
Литвин Галини Володимирівни
2017
УРОК
Тема. Утворення і назви чисел від 40 до 100. Лічба в межах 100. Задачі на знаходження остачі.
Мета. Формувати в учнів ключові компетентності:
вміння вчитися: навчати школярів організовувати свою навчальну діяльність;
загальнокультурну: використовувати набуті знання, вчити зв’язно висловлюватися;
інформаційно-комунікативну: навчати учнів аналізувати й відстоювати потрібну інформацію;
соціальну: продуктивно співпрацювати в парі, підтримувати взаємини з іншими;
здоровозбережувальну: дбайливо ставитися до свого здоров’я.
Формувати в учнів предметні компетентності:
навчальну: створити умови для здобуття учнями знань про утворення і назви чисел від 40 до 100, їх послідовність, вправляти в лічбі десятками;
сприяти розвитку вміння порівнювати вирази , розв’язувати прості задачі на знаходження остачі;
розвивальну: забезпечити можливість розвитку уваги, пам’яті, логічного мислення, математичного мовлення;
виховну: стимулювати інтерес учнів до навчання та до предмета.
Обладнання: математичні віяла , олівці, сигнальні картки, проектор, презентація.
ХІД УРОКУ
Вчитель.
- Ви почули всі дзвінок?
Він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
Ну, а зараз поверніться
І до гостей посміхніться.
Діти.
- Добрий день!
В добрий час!
Раді, люди, бачить вас!
Вчитель.
- Зараз сядуть всі дівчатка,
А за ними всі хлоп’ятка.
1. Вступне слово вчителя.
2. Створення емоційного фону уроку.
- З яким настроєм ви налаштовані на урок?
-Запорукою успіху є усмішка. Тож передайте свою усмішку одне одному, мені.
ІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.
-Сьогодні ми знову будемо дізнаватись новинки. Проведемо математичну гру - квест. Протягом усього уроку виконуватимемо цікаві завдання з математики, при цьому ви будете використовувати набуті знання на попередніх уроках. Але математичний квест проводиться при певних умовах. Для участі у грі необхідно обрати ролі, відповідно до яких будуть виконуватися завдання. Так як працювати будемо всі разом, то вам необхідно виступити в одній із ролей(Слайд)
Яка роль нам підходить?
-Науковці.
-Ви – науковці, будете займатися викладенням теоретичного матеріалу стосовно даної теми. Вам потрібно знайти відповіді на наступні запитання:
1. Як утворюються і називаються числа від 40 до 100?
2. Рахувати межах 100.
3. Розв язувати задачі на знаходження остачі. ( Слайд)
Ви повинні виконати своє завдання і відзвітувати про пророблену роботу . Результат виконаного завдання буде номером конверта наступного завдання. Виконавши всі етапи роботи ми маємо створити «Галявинку» для нашого друга з яким ми постійно зустрічаємося на уроках математики. Зараз він один сумує, а вкінці уроку, я надіюсь, що буде 30 друзів.
І I. Етап мотивації навчальної діяльності
Вправа «Очікування»
-Що ж ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? (Вміти рахувати до 100. Розв’ язувати задачі.)
-Для чого нам потрібно вміти гарно обчислювати та рахувати ? (розвивається пам’ ять, швидкість реакції. зосередженість, увага. У повсякденному житті , побуті: підрахунок здачі в магазині, на ринку, зняття показників лічильника.)
І I І. Етап актуалізації і систематизації опорних знань учнів.
1.Математична розминка.
- Увага! Зараз у нас цікава хвилинка – математична розминка.
Гра «Яких зірочок не вистачає» (Слайд) Доповни ряд
Вправа «Світлофор». 8+7=14 15, 9+4=13, 12-4=78, 13-2-3=10 8
Показую вирази, діти сигналізують картками : зелена- правильно , червона – помилка.(Слайд) Конверт під №8. Дитина читає підказку.
2. Наступна квіточка. Каліграфічна хвилинка. (Слайд)
Зошит навскіс кладемо,
В руки ручки беремо,
Сіли рівно всі на диво,
Дітки, пишемо красиво!
- Маємо дізнатися яку цифру писатимемо. Усно рахуємо : 1+2=3+1=4+2=6+3=9
Обмінюються зошитами, і підкреслюють правильно написану цифру.
Конверт №9. Дитина читає підказку. (Обміркуй – над числами попрацюй)
3. Математичний диктант (Слайд)
-Запишіть число, яке має 2 дес. і 3од., 2дес. і 5 од., 2 дес. і 9 од., 3дес., 1дес.і 8од., 3дес. і 9од., 3дес.і 5 од..
Зеленим кольором обводимо (попередні числа) число, яке стоїть перед 24, 19, 36,
Червоним кольором обводимо(наступні числа) число, яке йде за числом
24, 29, 38, 28.
Перевір( Слайд )
Взаємоперевірка робіт
- У кого немає жодної помилки? Хто помилився?
Конверт під №35. Дитина читає підказку.(Сотню утвори та правило повтори)
IV. Вивчення нового матеріалу.
-То , любі науковці , який можна зробити висновок.
( Десятками можна лічити предмети так само . як одиницями)
2.Усні вправи на засвоєння нового матеріалу. Конверт під №100. Дитина читає підказку. (Другові допоможи, намистинки та вітамінки обведи)
Робота в парах.
3. Працюємо за підручником. Конверт під №40. Дитина читає підказку.(З підручником працюй, палички рахуй.)
Вправляння в лічбі десятками.
Виконання завдань 11-13 на с.110 підручника
III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
Конверт під №80. Дитина читає підказку.(Будиночок збудуй і дітей у задачі порахуй)
– Чи відома кількість дітей у класі? (14)
Творча робота над задачею. (Слайд) У кожної дитини картка
— Що спільного має ця задача з попередньою? (Вони на знаходження остачі.)
Вправа «Продовж речення...»
При додаванні числа мають назви ….
При відніманні числа мають назви …
Щоб дізнатися на скільки одне число …..
5+3 9-2 4+2 9-2
4+4 6+3 7-3 2+2
9-2 2+3 6-3 8-4
3. Завдання геометричного змісту
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
Конверт 0
-Одже, перед вами на парті равлики, але вони без емоцій. Ви маєте створити настрій равлику, домалювавши емоцію. Може це усмішка , а може сум?.
-Шановні науковці, завдання вам були важкі чи легкі?
-Що найбільше сподобалось?
- А що було важкого?
- Сьогодні ми грали в гру, виконували завдання , а результатом роботи є знання. Авторами виконаних завдань це колектив 1-В класу
Ми створили «Галявину» з цілою родиною. Вони теж такі дружні , як і ви Свою радість подаруємо один одному. ( Обійми)
Продзвенів дзвінок
Та й закінчився урок.
За який спасибі всім:
і дорослим, і малим!