Урок з образотворчого мистецтва для учнів 3 класу
Тема: «Уявлення про ахроматичні кольори. Картини в ахроматичних кольорах. Створення композиції «Зимова фантазія»
(гуаш або акварель)»
Мета: повторити поняття «контрастні кольори», «похідні кольори», «відтінки»; надати уявлення про «ахроматичні кольори» (відтінки сірого кольору); вчити створювати зображення живописними матеріалами (гуаш або акварель); експериментувати з кольорами, утворювати різні відтінки сірого кольору; розвивати навички спостереження за довкіллям для створення художніх образів: придивляння до кольорів зимової природи, знаходження серед них чорних, білих та відтінків сірого; формувати естетичні почуття, смак; уміння самовиражатись в художньо-творчій діяльності.
Обладнання: мультимедійний комплект, ємність для води, фарби.
Підручник: “Мистецтво” Олена Калініченко, Людмила Аристова
Хід уроку
I. Організація класу
1. Привітання. Вправа “Настрій”
Встаньте, діточки, рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться ви до мене,
Посміхніться і до себе,
Привітайтесь:
2. Вправа “Очікування”
3. Вправа “Налаштування”
II. Активізація знань
Із настанням холодної зими різнокольорові стежинки чудової країни Образотворчого мистецтва поступово вкриваються білим снігом, що сиплеться із сірого неба.
Зранку іній виблискує на гілках почорнілих дерев.
Проте в цій суворості сірого, білого та чорного кольорів є своя принадність.
- Погляньте, як художники милуються зимовими краєвидами.
Зверніть увагу на різноманіття відтінків сірого кольору на картинах.
Отже, до ахроматичних кольорів відноситься білий, чорний і всі відтінки сірого кольору. Ахроматичні кольори відрізняються один від одного тільки світлотою. Найсвітліший колір білий , а найтемніший – чорний. Ахроматичні кольори в перекладі означають протиставлення.
До вашої уваги подивіться послідовність створення композиції «Зимова фантазія» за допомогою гуаші або акварелі.
IV. Підсумок уроку
1. Закріплення матеріалу
- Що ми малювали на уроці?
- Яка була тема уроку?
- Які кольори використовували?
2. Презентація дитячих робіт
(Діти демонструють свої роботи і словесно самооцінюють самі себе)
3. Вправа “Рефлексія очікувань”
- Діти, чи виправдалися Ваші очікування? (Учні відповідають).
4. Вправа “Настрій”
(Учні та вчитель показують за допомоги смайликів (з посмішкою та сумна) який настрій у них на кінець уроку).
5. Завершення уроку
- Молодці. Дякую Вам за прекрасні роботи. Бажаю спокійного дня. До зустрічі.