Урок ""Узагальнення та систематизація знань з теми "Атмосфера" орієнтован на підведення підсумків цього блоку з використанням платформи мережі Інтернет, а також розвивати вміння працювати з мультимедійними засобами навчання, виховувати бережливе ставлення до повітряної оболонки нашої планети.
Урок для учнів 6 класу з використанням Smart-технологій на навчальній платформі
у сучасному кабінеті географії
Тема: Узагальнення і систематизації знань з теми «Атмосфера»
Мета уроку: узагальнити знання, отримані учнями під час вивчення теми
«Атмосфера», розвивати вміння працювати з мультимедійними
засобами навчання, виховувати бережливе ставлення до
повітряної оболонки нашої планети.
Тип уроку: урок узагальнення знань, вмінь і навичок; урок з використанням ІКТ
Обладнання: фізична карта півкуль, кліматична карта світу, комп’ютер, мультимедійний комплекс, планшети, вихід до мережі Інтернет.
Урок проходить в кабінеті географії
Хід уроку
І . Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Добрий день, шановні гості! Добрий день, діти!
Сьогодні у нас узагальнюючий урок – змагання по темі «Атмосфера», в ході якого ми повинні повторити, узагальнити та перевірити знання, уміння та навички, отриманні під час вивчення теми.
Девізом нашого уроку буде китайська мудрість: «Не бійся, що не знаєш – бійся, що не навчишся!» Тому, не бійтесь помилитися!
Інструктаж щодо роботи, яку учні повинні виконати. За командою вчителя учні запускають презентацію PowerPoint «Атмосфера», відгадують загадку і переходять до завдання.
ІІІ. Узагальнення знань, умінь та навичок
1. Прийом «Асоціації»
Вивчаючи тему «Атмосфера», ми познайомилися з багатьма новими термінами. Треба підібрати до кожної букви слова «АТМОСФЕРА» слова, пов’язані з цією темою:
А - зот
Т - иск
М - усон
О - пади
С - ніг
Ф - люгер
Е - кзосфера
Р - оса
А - антициклон
2. Цифровий диктант «Шари атмосфери»
На дошці: 1.Тропосфера.
2.Стратосфера.
3.Верхні шари атмосфери.
Питання
1. Верхня межа шару 8-17 км.
2. Верхня межа шару 40-50км.
3. Найменший атмосферний тиск.
4. Температура знижується на 5-6оС.
5. Вміщується найбільша кількість вологи.
6. Температура постійна 60-70оС.
7. Водяна пара відсутня.
8. Проходить зміна сили і напрямку вітру.
9. Утворюються хмари.
10. Хмари не утворюються.
11. Межують з космічним простором.
12. Є озоновий шар.
№ |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
|
1 |
2 |
3 |
1 |
1 |
2 |
2,3 |
1 |
1 |
2,3 |
3 |
2 |
Ключ:
3. Бліц – турнір «Терміни»
Почергово кожна команда дає відповідь (Слайд )
4. Графічний.
4.1 Побудова «Рози вітрів»
За даними таблиці метеоспостережень протягом січня 2018 року у місті Генічеську, накресліть розу вітрів.
Дні |
Напрямок вітру |
1 |
Зх |
2 |
Сх |
3 |
Пд-Сх |
4 |
Пн |
5 |
Пн-Зх |
6 |
Сх |
7 |
Пд |
8 |
Зх |
9 |
Пн |
10 |
Зх |
11 |
Сх |
12 |
Сх |
13 |
Сх |
14 |
Сх |
15 |
Зх |
16 |
Пд-Сх |
17 |
Пд-Зх |
18 |
Пн-Сх |
19 |
Пн |
20 |
Сх |
21 |
Зх |
22 |
Пн-Зх |
23 |
Сх |
24 |
Пн-Сх |
25 |
Пд-Сх |
26 |
Сх |
27 |
Зх |
28 |
Пд-Сх |
29 |
Сх |
30 |
Пд-Сх |
31 |
Пд-Зх |
Пн |
3 дні |
Пд |
1 день |
Зх |
6 днів |
Сх |
10 днів |
Пн-Зх |
2 дні |
Пн-Сх |
2 дні |
Пд-Зх |
2 дні |
ПдСх |
5 днів |
4.2 Побудова графіка температур
1.00 |
4.00 |
7.00 |
10.00 |
13.00 |
16.00 |
19.00 |
22.00 |
+9° С |
+ 8° С
|
+7° С
|
+11° С
|
+19° С
|
+18° С
|
+ 14° С |
+10° С
|
4.3 Розв`язання задач з визначенням напряму вітру
Визначте напрям вітру
740 мм рт. ст.
730 мм рт. ст. 765 мм рт. ст.
4.4 Задача на обчислення середньодобової температури.
1.00 |
4.00 |
7.00 |
10.00 |
13.00 |
16.00 |
19.00 |
22.00 |
Середня температура |
+9° С |
+ 8° С
|
+7° С
|
+11° С
|
+19° С
|
+18° С
|
+ 14° С |
+10° С
|
|
4.5 Задача на обчислення висоти та температури.
Ваш літак пролітає над Говерлою. Атмосферний тиск біля підніжжя становить – 760 мм. рт. ст., на вершині – 560мм рт. ст. Визначте висоту гори Говерла.
10,5метров – 1 мм рт.ст.
760-560 = 200мм рт. ст.
200 10,5 = 2100 метрів.
4.6 Задача на обчислення атмосферного тиску
Обчислить температуру повітря на горі Аю-Даг, якщо біля підніжжя 0 ºС. Висота гори Аю-Даг - 1545 м.
Температура знижується 1000 м - 6ºС
1546 м – х ?
Відповідь: температура буде -9ºС
5. Гра «Флюгер»
Вчитель : Вітер дме з півночі (учні повертаються лицем до півночі), вітер дме з південного сходу, ураган - всі учні кружляють навколо себе, штиль - всі присіли, вітер дме з півдня, південного заходу, північного заходу, північного сходу.
6. Практична робота на платформі (робота на планшетах) та на окремих аркушах із завданням по варіантам.
7. Древо рішень
Треба записати:
І варіант - Джерела забруднення атмосфери
ІІ варіант - Пропозиції щодо охорони атмосфери
Перегляд відео «Хто винен у забрудненні навколишнього середовища»
ІV. РЕФЛЕКСІЯ
Учні отримують індивідуальні картки, де підкреслюють речення, які характеризують роботу учня на уроці по трьох напрямках
Урок |
Я на уроці |
Підсумок |
1. Цікаво |
1. Працював |
1. Зрозумів |
2. Нецікаво |
2. Відпочивав |
2. Пізнав більше, ніж знав |
3.Байдуже |
3. Допомагав іншим |
3.Не зрозумів |
|
|
|
|
|
|
V. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ.
Оцінювання досягнень учнів
VI. ДОМАШНЕ ЗАВДАННЯ. Скласти кросворд по атмосфера на 10-15 питань, використовуючи отримані знання на уроках з географії.