Урок математики ( Росток)
в 3 класі, проведений вчителем початкових класів
Бериславського закладу повної загальної середньої освіти №3
Яковлєвою Аллою Вікторівною
Тема: Узагальнення і систематизація знань. Закріплення понять правильні і неправильні висловлювання.
Мета: Ключові компетентності ( загальнопізнавальні цілі ):
- повторити таблицю множення і ділення;
- розвивати обчислювальні навички; вміння читати багатоцифрові числа;
- формувати навички розв’язування задач; складати вирази зі змінною;
- розвивати вміння розрізняти правильні й неправильні висловлювання;
- виховувати пізнавальну активність та самостійність у роботі, вміння працювати в групі.
Хід уроку
І. Актуалізація знань
1. Поділ класу на групи (Назва кожної групи)
2. Вироблення правил роботи в групах.
ВИРАЗ – слово, яке охарактеризує кожну групу ( ввічливі, (и-і)ідеальні, розумні, активні, запальні.)
ІІ. Мотивація учбової діяльності учнів. Повідомлення теми і мети уроку.
-Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми повторимо вивчене раніше на уроках, закріпимо поняття правильні і неправильні висловлювання, але все це будемо робити в казковій формі – допомагати зимі виконувати її функції. Ми дуже любимо працювати. Тому і взялися допомогти зимі . Кожна наша правильна відповідь принесе чарівниці-зимі сніжинку, і, можливо, зима, побачивши як ми її чекаємо, покине інші землі і прийде до нас хоч на останній місяць!
Вчитель: До кінця іде зима. Снігу досі ще нема.
А ми з вами для природи повинні стати у пригоді.
Снігом вкриємо поля, відпочине хай земля.
Ми врятуємо рослинки, хай впадуть на них сніжинки.
Нам же треба добре міркувати, рахувати – правильно відповідати.
ІІІ. Відтворення здобутих знань.
Та зима не поспішає, бо рівнянь вона не знає.
Перше завдання ми маємо, чітко, правильно відповідаємо.
Відповіді зафіксуємо. Ряд каліграфічний побудуємо.
12 5 Х ?
ІІгр. 5 ІІІгр. IVгр.---І---------
І г Х 2 60 7
4 100 25 46 67
Vгр. ---12----І-----Х---------- 88. 109
4 25 46 67 88 109
Із записом чисел-відповідей, діти прикріпляють сніжинки до зеленого поля.
2. Усний рахунок.
Так буває не на мові, і не на читанні! Ні!
Цілу казку цифри мовлять, тільки стануть в дивний ряд.
Цифри різні числа зроблять, ти ж зумій їх прочитать!
У кожної групи записані багатоцифрові числа та запитання до них.
І група 37 060 381 Яка цифра стоїть в розряді сотень тисяч? ( 0 )
Скільки всього сотень тисяч в цьому числі? ( 370 )
ІІ група 1 310 260 005 Яка цифра стоїть в розряді десятків мільйонів? ( 1 )
Скільки всього десятків мільйонів в цьому числі? ( 131 )
ІІІ група 820 280 014 Яка цифра стоїть в розряді десятків тисяч ? ( 8 )
Скільки всього десятків тисяч в цьому числі? ( 28 028 )
ІV група 16 510 440 111 Яка цифра стоїть в розряді одиниць мільярдів ? ( 6 )
Скільки всього одиниць мільярдів в цьому числі? ( 16 )
V група 103 000 809 Яка цифра стоїть в розряді десятків тисяч? ( 0 )
Скільки всього десятків тисяч в цьому числі? ( 10 300 )
За кожну відповідь – на снігову кулю прикріпляється сніжинка.
3.Кубування
Куб прийшов до нас цікавий, бо не міг ловити гав він.
Йому теж цікаво знати: «Готові ви відповідати?»
То ж скоріш пора кидати, кубові доповідати!
3.Що таке століття? 4. Назвати місяці весни.
5.Назвати сусідів числа 24 000. 6. Що називається множиною?
7.Речення «У середу у нас є Х урок» 8. Які фігури мають симетрію?
Назвіть множину значень Х. 10. Які трикутники мають вісь симетрії?
11.Що називається квадратом?
За правильну відповідь – сніжинка прикріпляється до мапи.
Фізкульт хвилинка.
Фізхвилинки прийшов час. Незвичайний він у нас.
Ми цеглинки зберемо, математичні терміни назвемо.
Хто з нас кращий математик? Допоможе «лего-братик».
Діти складають вежу, кожна цеглинка – математичний термін.
Сніжинку прикріпляє та група, яка склала найвищу вежу.
IV. Узагальнення і систематизація
Висловитись може кожен. А чи правильно, чи ні?
Розкажіть ви всі мені.
То ж гарненько поміркуємо, полю снігу подаруємо!
І група: Скільки кілограмів в 1центнері? ( --- )
Усі сторони квадрата рівні. ( І )
ІІ група: Остача іноді дорівнює дільнику. ( Х )
У прямокутника один із кутів гострий. ( Х )
ІІІ група: Це квадрат? ( --- )
Чим більше зменшуване, тим більша різниця (від’ємник один) ( І )
IV група: Будь-який квадрат є прямокутником. ( І )
Накресліть прямокутник. ( ---)
V група: Щоб знайти ціле, треба частинки додати. ( І )
В добі 12 годин. ( Х )
Сніжинки до травички прикріпляють діти, які відповіли правильно.
Ось підручник під рукою, допоможе нам з тобою.
Більше знань здобути – переможцем бути !
Підручник Математика Петерсон Л.Г. 3 клас, 3 частина. Сторінка 27 №13
(Самоперевірка, прикріплення сніжинок.)
Х 2 Х=75 1). 52+8=60
:10 2). 60:4=15
Х4 3). 15х10=150
-8 4).150:2=75
52
V. Рефлексія Скоро задзвенить дзвінок і завершиться урок.
Треба нам підсумувати, що нового могли взнати.
Що згадали, як відповідали?
Все у реченні скажіть, та всю правду докладіть?
Я згадав(ла)… . Я навчився(лася)…..
VI. Домашнє завдання.
Сторінка26. №8, №9. .