8 клас. Всесвітня історія.
Урок №
Урок узагальнення та тематичний контроль з розділу «Високе відродження. Реформація в Західній Європі»
Мета: оцінити рівень навчальних досягнень учнів та учениць, набутих у ході вивчення розділу «Високе відродження. Реформація в Західній Європі»
Тип уроку: перевірка рівня знань.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ВСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ
Пояснення теми уроку, його план, мету та завдання, форми роботи.
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ
Евристична бесіда за матеріалом розділу «Високе відродження. Реформація в Західній Європі»
ІV. ПЕРЕВІРКА РІВНЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК
1. Яку організацію в 1540 р. створили прихильники католицької церкви?
А) "Індекс заборонених книг" Б) Тридентський собор В) Товариство Ісуса
2. Який напрямок протестантизму виник у Швейцарії?
А) кальвінізм Б) лютеранство В) англіканство
3. В якій країні виникло лютеранство?
А) ІТАЛІЯ Б) НІМЕЧЧИНА В) АНГЛІЯ Г) ФРАНЦІЯ
4. Імперські збори в Німеччині, які включали три курії - курфюрстів, духовних і світських князів
та представників міст.
А) ландтаги Б) рейхстаг В) гуттени Г) мюнцери
5. В якому столітті виникла культура епохи Відродження?
А) 13 ст. Б) 14 ст. В) 15ст. Г) 16ст.
6. Хто намалював картину "Таємна вечеря"?
А) ЛЕОНАРДО ДА ВІНЧІ Б) МІКЕЛАНДЖЕЛО БУОНАРРОТІ
В) РАФАЕЛЬ САНТІ Г) ТИЦІАН ВЕЧЕЛЛІО
7. Хто намалював гравюру "Апокаліпсис"?
А) РАФАЕЛЬ САНТІ Б) ТИЦІАН ВЕЧЕЛЛІО
В) АЛЬБРЕХТ ДЮРЕР Г) РЕМБРАНДТ ВАН РЕЙН
8. Який вчений обгрунтував ідею нескінченності Всесвіту?
А) КОПЕРНИК Б) ДЕКАРТ В) ГАЛІЛЕЙ Г) БРУНО
9. Хто хотів силою встановити на Землі Царство Боже?
А) Ж. КАЛЬВІН Б) Ф. ТИЦІАН В) Т. МЮНЦЕР Г) М. ЛЮТЕР
10. Який із основних напрямків у християнстві виник у 16 ст.?
А) католицизм Б) протестантизм В) православ'я Г) англіканство
11. Хто наказав стратити хлопчика за те, що він вдарив свою маму?
А) Ж. КАЛЬВІН Б) М. ЛЮТЕР В) Т. МЮНЦЕР Г) Д. ВЕЛАСКЕС
12. Хто висунув Гейльброннську програму?
А) селяни Б) міщани В) бюргери Г) князі
2) Виконати письмово завдання 9 в підручнику на ст. 74
V. ПІДСУМКИ УРОКУ
Перевірка завдань, пояснення помилок.
VІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Творче завдання за матеріалом вивченого розділу «Високе відродження. Реформація в Західній Європі»: скласти кросворд, ребус.