Урок узагальнення та тематичного оцінювання з розділу 1. «ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА. СВІТ ПІСЛЯ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ.»

Про матеріал

Урок узагальнення та тематичного оцінювання з розділу 1. «ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА. СВІТ ПІСЛЯ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ.»

Мета: повторити, узагальнити, закріпити та систематизувати знання з вивченої теми; розвивати критичне мислення, пам'ять, вміння логічного викладу думки та систематизації набутих знань; продовжувати формувати навички самостійної роботи; виховувати учнів в дусі патріотизму, поваги до героїчного минулого свого народу та інших народів, виховувати негативне ставлення до війни , як найбільшого лиха людства.

Робота складається з двох варіантів

Перегляд файлу

 

 

Тема: Урок узагальнення та тематичного оцінювання з розділ 1. «ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА. СВІТ ПІСЛЯ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ.»

Мета: повторити, узагальнити, закріпити та систематизувати  знання з вивченої теми; розвивати критичне мислення, пам'ять, вміння логічного викладу думки та систематизації набутих знань; продовжувати формувати навички самостійної роботи; виховувати учнів в дусі патріотизму, поваги до героїчного минулого свого народу та інших народів, виховувати негативне ставлення до війни , як найбільшого лиха людства.

Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань, навичок і умінь.

Обладнання: роздатковий матеріал

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

Урок відбувається у формі виконання письмових завдань. Учитель роздає учням бланки з варіантами завдань.

ІІ. Урок узагальнення й систематизації знань, навичок і умінь.

Учні виконують завдання, які складаються з двох частин:

  1. Завдання цієї форми складаються зі вступного запитання та чотирьох варіантів відповідей, серед яких потрібно вибрати один правильний.
  2. Завдання цієї форми складаються зі спільного вступного запитання та чотирьох завдань, позначених буквами, до кожного з яких потрібно підібрати один варіант відповіді, позначений цифрою.

Відповіді:

І варіант – 1Б; 2Г; 3Г; 4А; 5Б; 6Г; 7В; 8Г; 9: А4, Б2, В3, Г-, Д1; 10: А2, Б3, В1, Г1, Д-

ІІ варіант – 1А; 2В; 3В; 4Б; 5Г;6В; 7Г; 8В; 9:А3, Б-, В4, Г2, Д1; 10: А2, Б4, В-, Г1, Д3

ІІІ. Домашнє завдання

Повторити матеріал теми

 

 

 

 

 

 

Тестові завдання з теми   «Друга світова війна»

І варіант

I. Завдання з одним правильним варіантом. ( Максимальна кількість балів -  8 )

1. Коли стався напад Німеччини на Польщу?

А 10 вересня 1939 р.;                                    Б 1 вересня 1939 р.;

В 22 червня 1939 р.;                                      Г 23 серпня 1939 р.

2. Назвіть дату відкриття Другого фронту в Європі:

А 1 грудня 1943 р.;                                        Б 1 серпня 1944 р.;

В 4 квітня 1945 р.;                                         Г 6 червня 1944 р.;

3. Воєнно-морська база США Перл-Харбор розміщувалась на:

А Маршаллових островах;                    Б Алеутських островах;

В Соломонових островах;                     Г Гавайських островах.

4. Що означає термін «колабораціонізм»?

А Співробітництво з іноземними завойовниками;

Б система панування більш розвинених і більш потужних держав над менш розвиненими країнами або територіями;

В переведення військової промисловості на випуск мирної продукції;

Г курс на обмеження економічних і політичних зв’язків країни.

5. Що означає термін «рух Опору»?

А Антикоаліційний рух часів Другої світової війни;

Б національно-визвольний, антифашистський рух;

В антивоєнний громадський рух;

Г рух, основа якого — ідея національної винятковості.

6. Як називався план нападу нацистсько-фашистського блоку на СРСР?

А «Динамо»;                    Б «Отто»;                        В «Вайс»;                                 Г «Барбаросса».

7. Наслідком вдалого проведення Львівсько-Сандомирської операції радянськими

військами у 1944 р. було:

А визволення території Західної Білорусії;      Б визволення території Центральної України;

В визволення території Західної України;      Г визволення території Молдавії.

8. Назвіть прізвище німецького генерал-фельдмаршала, якому Гітлер доручив командувати армією «Дон», що мала завдання деблокувати оточені німецькі війська біля Сталінграда:

А Рундштедт;                              Б Роммель;               В Паулюс;                                       Г Манштейн.

ІІ. Завдання на відповідності. ( максимальна кількість балів – 4)

9.Установіть відповідність між групами армій та напрямами дій (містами, територіями), на які вони були спрямовані за планом «Барбаросса»:

А

«Північ»

1

Мурманськ;

Б

«Центр»

2

Мінськ, Москва;

В

«Південь»

3

Київ;

Г

«Схід»

4

Ленінград.

Д

«Норвегія»

 

 

10. Установіть відповідність між поняттями та їх визначеннями:

А

«дивна війна»

1

агресія СРСР проти Польщі, що розпочалася 17 вересня 1939 р. за попередньою домовленістю з Німеччиною;

Б

«зимова війна»

 

2

період з вересня 1939 р. по травень 1940 р., коли на Західному фронті не велося активних бойових дій;

В

«визвольний похід»

3

період воєнних дій з 30 листопада 1939 р. — по 12 березня 1940 р. між СРСР та Фінляндією;

Г

«рейкова війна»

4

період початку необмеженої підводної війни в Атлантиці після вступу у війну США;

 

 

5

засіб партизанської боротьби, спрямований на руйнування залізниць і мостів.

 

Тестові завдання з теми   «Друга світова війна»

ІІ варіант

I. Завдання з одним правильним варіантом. ( Максимальна кількість балів -  8 )

1. Сталінградська битва відбувалася в:

А липні 1942 — лютому 1943 рр.;     Б червні 1942 — січні 1943 рр.;

В липні 1943 — лютому 1944 рр.;        Г липні–серпні 1943 р.

2. Назвіть дату офіційного вступу Італії у Другу світову війну:

А 17 вересня 1939 р.;                           Б 28 жовтня 1940 р.;

В 10 червня 1940 р.;                            Г 3 вересня 1939 р.

3. У ході Мурманської операції Радянської Армії 1944 р. від нацистів була звільнена:

А Північна Україна;                              Б Прибалтика;

В Північна Норвегія;                            Г Північна Польща.

4. Планомірне й організоване знищення єврейського населення в роки Другої світової війни дістало назву:

А  гетто;                               Б  голокост;                        В  геноцид;                                          Г юденрат.

5. «Лінія Маннергейма» — це :

А система військових укріплень на заході Німеччини;

Б передбачувана межа німецького просування на Схід;

В система військових укріплень на Дніпрі;

Г система військових укріплень у Фінляндії.

6. Яку назву отримала радянська наступальна операція зі звільнення Білорусії 1944 р.?

А Кишинівська;                                   Б «Багратіон»;

В Виборзька;                                        Г Корсунь-Шевченківська.

7. Однією з головних внутрішніх причин поразок Червоної армії влітку–восени 1941 р. були(-а):

А досвідченість вермахта у веденні війни;  Б цілковита не поінформованість Й. Сталіна;

В відсутність військової розвідки; Г сталінські репресії командних кадрів армії 1937–1938 рр.

ІІ. Завдання на відповідності. ( максимальна кількість балів – 4)

8. Главою маріонеткового уряду профашистської Південної Франції з центром у містечку Віші став:

А Г. Клейст;                                       Б Ш. де Голль;

В Ф. Петен;                                        Г Е. Даладьє.

 8.Установіть відповідність між країнами та їх політичними лідерами:

а

США

1

У. Черчілль;

Б

Канада

2

Й. Сталін;

В

Франція

3

Ф. Рузвельт;

Г

СРСР

4

Ш. де Голль.

Д

Велика Британія

 

 

9. становіть відповідність між подіями та їх наслідками:

А

битва за Гуадалканал

1

провал плану «Барбаросса»;

Б

битва за Ленінград

2

остаточний перехід стратегічної ініціативи до антигітлерівської  коаліції у війні в Тихому океані;

В

битва за Дніпро

3

заява керівництва Японії про припинення бойових дій;

Г

Смоленська битва

4

врятування Балтійського флоту СРСР від остаточного знищення.

Д

атомне бомбардування міст Хіросіма і Нагасакі

 

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.3
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Пастухова Олена
    Загальна:
    4.3
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
До підручника
Всесвітня історія (рівень стандарту, академічний) 11 клас (Щупак І.Я.)
Додано
23 вересня 2018
Переглядів
18674
Оцінка розробки
4.3 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку