Урок "Уживання прикметників в описах. Обряди зустрічі весни.Народні пісні-веснянки"

Про матеріал
Розробка уроку для 3 класу "Уживання прикметників в описах .Обряди зустрічі весни. Народні пісні-веснянки" Зінтегровано зміст предметів "Українська мова" та "Музичне мистецтво"
Перегляд файлу

ТЕМА УРОКУ:  

 «Уживання прикметників в описах. Обряди зустрічі весни.  Народні пісні -

веснянки» .

ЗІНТЕГРОВАНО  ЗМІСТ  ПРЕДМЕТІВ  УКРАЇНСЬКА  МОВА  І 

МУЗИЧНЕ  МИСТЕЦТВО .

image

 

УРОК ПІДГОТУВАЛА ТА ПРОВЕЛА

ВЧИТЕЛЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

ПАВЕЛКІВСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ.

МАЦЮК ЛЕСЯ ВАЛЕНТИНІВНА

 

МЕТА УРОКУ :

- продовжувати вивчення прикметника як частини мови;

-вчити влучно добирати прикметники до іменників, узгоджуючи в роді, числі та відмінку, називати предмет за його ознаками;

-розвивати зв’язне мовлення;

-формувати уявлення про зображальні можливості музики у відображенні картин природи;

-розвивати вокально-хорові навички,музичний слух,творчу фантазію;

-виховувати інтерес до музичного мистецтва, художньоестетичний смак ;

-вчити учнів бачити і розуміти прекрасне в природі, в житті, в музиці, в поезії ;

-виховувати почуття любові до рідної природи, бажання оберігати її;

-виховувати любов до рідної мови, повагу до традицій українського народу;

 

I.   Організаційний момент

Уже дзвінок нам дав сигнал І на урок він нас зібрав.

А, отже, часу не втрачаймо,

Роботу швидше починаймо.

Я бачу ви сьогодні схвильовані й веселі

Бо гості завітали до нашої оселі .

Ми вам раді люди добрі,

І вітаєм щиро вас

І запрошуєм ласкаво

На урок у третій клас.

 

ІІ.  Оголошення теми і плану уроку

Сьогодні урок у нас незвичайний.

Сьгодні ми з вами будемо зустрічати весну.

Ми послухаємо весняну симфонію.

Побуваємо у царстві квітів весняних.

І спробуємо підібрати слова, які найвлучніше передадуть наші враження від почутого і побаченого.

-Хто мені підкаже, який сьогодні день?

-Так, сьогодні 1 березня, перший день весни.

-Чи чекаєте ви весну?

-А що допомагає весні швидше побороти зиму?          (Це сонечко)

-Так ! весна настане, коли сонечко своїми промінчиками зігріє нашу землю ,пробудить природу від зимового сну!

-Давайте ж додамо сонечку більше теплих промінчиків!

 

ІІІ.   Активізація знань

-Я роздаю вам сонячні промінці. Напишіть на них свої побажання , очікування від сьогоднішнього уроку.

-Яким ви хочете, щоб був наш урок?   (Захоплюючим, веселим, цікавим, вдалим, радісним, приємним, пізнавальним, повчальним……)

-Ви записали слова-побажання.


На яке питання відповідають ці слова?    (який?)

-Давайте поміркуємо, до якої частини мови відносяться ці слова? (Прикметники)

 

IV. Повторення вивченого про прикметник

-Давайте ж повторимо ,що ми вивчили про прикметник .

Попрацюйте в парах змінного складу за карточками ,які які я вам роздаю.

(Вчитель на першому етапі контролює правильність дитячих письмових відповідей)

 

V.  Інтеграція до музичного мистецтва. Обряди зустрічі весни.

Ваші промінчики додають сонечку сили, щоб швидше прогрівалась земля і настала весна.

-А чи знаєте ви,що в давні часи народ не просто чекав приходу весни.

Люди вірили,що весну потрібно закликати.

В народі були обряди зустрічі весни. Під час цих обрядів

-люди спалювали, або топили в річці солом’яне опудало ,що символізувало зиму,  

-носили зображення сонця,

-випікали печиво у вигляді жайворонків

-водили хороводи,

-співали закличні пісні веснянки,ще їх називали гаївками.

-Найвідоміші українські веснянки – це пісні-ігри. Багато з них вам відомі.

Наприклад, « А ми просо сіяли, сіяли» , « Зелений шум» , « Льон» , « Довга лоза» і улюблена вами «Подоляночка».

Танцювальні рухи ,якими супроводжувались веснянки нагадували весняну працю людей в полі. 

-Давайте ж і ми закличемо весну нашою піснею веснянкою.

  (виконання пісні «Прийди, прийди весно красна» )

-Весна почула нашу закличну пісню і завітала до нас на урок.

Весна чарівниця ,неначе цариця,

Наказ свій послала, щоб краса вставала. І проліски ,і травка- зелена муравка, 

І кульбабка рясна ,і фіалочка ясна.

Всі квіти весняні, веселі кохані З-під листя виходять, голівки підводять.

Од сну зимового до сонця ясного.

 

VI.   Робота з підручником

-Так описує прихід весни в своєму вірші видатна українська письменниця,  мати Лесі Українки Олена Пчілка.

-Про які квіти згадується в вірші?

А які ще квіти розцвітають ранньою весною?

-Відкрийте підручник на с.130. Прочитаємо вправу 313.

Про які квіти говориться в цьому тексті?

Які квіти зображені на малюнку до вправи 312 ?

 

VII.  Повідомлення  про  первоцвіти

-Кожна квітка чимось особлива.

-Ви мали завдання підготувати повідомлення про перші весняні квіти. Зачитайте їх.

 Молодці ! Ви підготували цікаві повідомлення.

І головне, що я хочу ,щоб ви запам’ятали, що всі ці прекрасні квіти занесені  до Червоної книги, маємо їх оберігати від винищення.

-Давайте перевіримо чи уважно ви слухали один одного.

-Я називатиму слова-ознаки, а ви маєте впізнати про яку квітку йде мова.

Ніжні, тендітні, білосніжні --------підсніжники

Перші, сміливі, блакитноокі-------проліски

Сором’язлива, тиха, волохата, сонна--------сон-трава

Ніжнорожевий, пахучий, медоносний, лікарський-----ряст

Сміливий, перший,фіолетовий або жовтий------шафран-крокус

-Яка частина мови допомогла вам відгадати мії загадки ? (ПРИКМЕТНИК)

-Чому саме прикметник ?                      (Бо він вказує на ознаки предметів)  

VIII.   Інтеграція до музичного мистецтва. Слухання музики. 

-Діти, весна завжди надихала до творчості письменників і поетів, художників  і композиторів.

Стояла я і слухала весну.

Весна мені багато говорила Співала пісню дзвінку, голосну,

То знов таємно-тихо шепотіла.

Так писала Леся Українка.

-Давайте й ми послухаємо весну у творі відомого на весь світ композитора 

Петра Ілліча Чайковського « Підсніжник».

-Слухаючи твір зверніть увагу на засоби музичної виразності !

(СЛУХАННЯ  МУЗИЧНОГО  ТВОРУ)

- Чи сподобався вам прослуханий музичний твір?

-Який темп цього твору ?    (ПОВІЛЬНИЙ, ПРОТЯЖНИЙ, ПЛАВНИЙ,

 ШИРОКИЙ)

-Яка динаміка твору ?     ( ГНУЧКА,  МЕЛОДІЙНА ,НАСПІВНА, НІЖНА)

-Який характер твору ?   (ЗАДУМЛИВИЙ, ДУШЕВНИЙ, МРІЙЛИВИЙ,

 ЛАГІДНИЙ)

-Який ритм твору ?   (ПРОНИЗЛИВИЙ, СПІВУЧИЙ,ЧУТТЄВИЙ) -Ви вже знаєте, що Петро Ілліч Чайковський назвав свій музичний твір 

 «Підсніжник».

-А як би ви хотіли б його назвати?

 

-Отже,     Музика здатна за допомогою засобів музичної виразності  намалювати картини природи, а також передати почуття та  настрої людей,  що спостерігають природу. 

 

IX .  Редагування тексту

-Сонячні промінчики світять яскравіше , пробуджують нашу землю від  зимового сну. Сніг майже весь розтав. І лише в матіночку лишились його  невеличкі грудочки так як на нашій галявинці.Давайте допоможемо нашій  галявинці швидше зазеленіти.

-Послухайте текст.

-Чого в ньому не вистачає ?      (ПРИКМЕТНИКІВ)

-Попрацюйте в парах.  Доповніть текст прикметниками з довідки. (Робота в зошитах).

-Прочитайте ваші частини тексту.(1, 2 частини)

Доповніть текст на дошці словами прикметниками (на магнітах),  помінявшись частинами в парах.

 

X.  Фізкультхвилинка

(Музична фізкультхвилинка «Сонечко» )

 

XI.  Поширення  речень прикметниками

-А чи полюбляєте ви плести віночки ?

-Ви знаєте, що віночок плетуть додаючи щоразу по квіточці, зв’язуючи її з  попередніми.

-Ми з вами теж сплетемо віночки. Але квіточки в нас будуть не прості.

Це слова прикметники, якими ви будете поширювати речення.

-Згадайте, з яким словом в реченні зв’язується прикметник ?

-На що потрібно звернути увагу ? (ПРИКМЕТНИК ВЖИВАЯТЬСЯ В ТОМУ 

Ж РОДІ ,ЧИСЛІ І ВІДМІНКУ , ЩО І ІМЕННИК )

 

Дидактична гра « Сплетемо віночок»

ПРИЙШЛА  (     рання,  тепла,  лагідна,  чарівна)  ВЕСНА.

СВІТИТЬ  (ясне,  тепле,  привітне,  ласкаве) СОНЦЕ.

ЗАЦВІЛИ  (перші,  весняні,  запашні,  барвисті)  КВІТИ.

-Думаю дівчинці-весні сподобались ваші віночки і скоро до нас теж прийде

Тепла і лагідна весна.

 

 

XII.  Підсумки уроку. Рефлексія.

-А чи сподобався вам наш сьогоднішній урок ?

-Чи справдились ваші очікування ?

-Що нового дізналися ?

-Які знання закріпили ?

-Що сподобалось найбільше ?

-Що хотіли б повторити на наступних уроках ?

-Що найбільше запам’яталось ?

 

МОЛОДЦІ ! ДЯКУЮ ВСІМ ЗА АКТИВНУ РОБОТУ НА УРОЦІ !

 

 

 

 

 

pdf
Додано
1 листопада 2023
Переглядів
321
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку