Урок "Вересень подав дзвінок, всіх звірят покликав на урок"

Про матеріал
Тема дня. "Вересень подав дзвінок, всіх звірят покликав на урок." Продовження роботи над темою «Школа». Опрацювання оповідання «Ласунка йде до школи» за М.Масловою. Виділення окремих звуків у слові, послідовний ряд звуків у слові. Зображення ліній, схожих на елементи букв. Лічба предметів. Порівняння чисел. Відношення між числами більше, менше. Знаки « <» « >». Читання нерівностей. Написання цифр 1, 2. Інтегровано зміст предметів: навчання грамоти, математика.
Перегляд файлу

Тема дня. Вересень подав дзвінок, всіх звірят покликав на урок. Лісова школа.

Продовження роботи над темою «Школа». Опрацювання оповідання «Ласунка йде до школи» за М.Масловою. Виділення окремих звуків у слові, послідовний ряд звуків у слові. Зображення ліній, схожих на елементи букв.

 Лічба предметів. Порівняння чисел. Відношення між числами більше, менше. Знаки « <»  « >». Читання нерівностей. Написання цифр 1, 2.

Інтегровано зміст предметів: навчання грамоти, математика.

Мета: створити умови для спостереження за змінами в  природі, цікавого опрацювання оповідання «Ласунка йде до школи».

Сприяти розвитку вміння виділяти окремі звуки у слові, та послідовний ряд звуків; розвитку логічного мислення, виконання різних команд та вправ для загального розвитку; формуванню в учнів навички лічби, уміння порівнювати групи предметів за кількістю, встановлювати відношення між числами «більше», «менше».

Мотивувати учнів до висловлювання власної думки, уміння слухати казку, відтворювати її зміст.

Стимулювати інтерес до навчання та культури спілкування.

Дати змогу правильно користуватися знаками « > < =», читати рівності;

Очікувані результати: після цього уроку учні зможуть:

виділяти окремі звуки у слові, та послідовний ряд звуків;

висловлювати власну думку, відтворювати зміст прослуханого тексту;

складати речення за схемами та схеми до поданих речень;

порівнювати групи предметів за кількістю;

встановлювати відношення між числами «більше», «менше»;

користуватися знаками « > < =», читати рівності.

Обладнання: ілюстрації сторінок буквара, ілюстрації до загадок, фішки, плакат для усного рахунку,  набірне полотно, розрізні цифри, рахувальний матеріал, знаки « > < =». 

  Хід уроку

І частина

І. Етап орієнтації. Мотивації діяльності.

1. Створення емоційного фону заняття 

Добрий день, любі діти!

Всі зібрались на урок?

Дружно зараз всі сідайте

І загадку відгадайте.

Бо прийшли ви всі сюди,

Щоб міцні знання мати.

А відгадка допоможе вам

Тему нашого уроку назвати.

2. Гра «Часу не гай, загадку відгадай»

 Великий будинок у селі стоїть,

 Та завжди, як вулик бджолиний, шумить.

 Як чаша, він повний знаннями,

 Ласкавий будинок цей з нами. 

- Що це за будинок? (Школа)

3. Мотивація.

- Чи подобається вам наша школа? Чому?

- Якою ви б хотіли бачити школу майбутнього?

- Що ми можемо для цього зробити?

ІІ. Етап цілепокладання.

  1. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

- Про що ми будемо говорити на уроці?

 

  • Назвіть всі звуки у слові школа.
  • Скільки голосних звуків? Назвіть їх.
  • Скільки приголосних? Назвіть їх.
  • Яких звуків більше?
  • Скільки складів в слові? Чому?

-    Який наголошений?

2. Гра «Будівничі»

Складіть із цих звуків інші слова.

  • Ви зрозуміли, що сьогодні мова піде про школу.

У вересні всі дітки розпочали навчання в школі. А хто іще пішов до школи?

- В яку школу вони пішли?

- Отже, сьогодні ми будемо говорити про лісову школу.

ІІІ Етап цілереалізації.

1. Гра «Хто пішов до школи?»

(На дошці ілюстрація 27 - 28 сторінок букваря)

- Відгадавши загадки, ви дізнаєтесь, які звірята навчалися в школі.

Слово відгадку викладіть з фішок.

На дубочку у дуплі

Сестроньки живуть руді.

Люблять шишки і горішки

І грибків поїсти трішки.

Працьовиті наче бджілки

Ці руді сестриці ...

(Білки)

Швидкі лапки, куций хвіст,

Довгі вушка, чорний ніс,

Хліба з рук бере окрайчик

Сірий і пухнастий...

(Зайчик)

Гострі зуби, сильні лапи

Дуже схожий на собаку,

І полює дуже ловко,

Що, впізнали, друзі, ... ?

(Вовка)

По діброві він блукає,

Мед, малинку там шукає,

А прийде зима - в барліг

Він заляже на нічліг.

В сні сопітиме малятко,

Волохате...

(Ведмежатко)

У кущах вона ночує

І на зайчика полює.

Вся руденька ця сестричка,

А зовуть її ... (Лисичка)

- Хто був вчителем у звірят?

Не стулить і на мить очей –

 Вночі полює на мишей,

Зате у день відпочива,

Ні, це не кішка, це … (Сова) 

- Чому саме сова була вчителькою?

- Хто ж був директором школи? Відгадайте загадку і ви дізнаєтесь.

Як олень, та більший трохи,

Він розлогі має роги.

Ця тварина, ще говорять,

Любить їсти мухомори.

Хто ж це дітки? Знає хтось?

Це рогатий, мудрий….. (Лось)

- Які слова вам допомогли відгадати загадку?

 - Чому лось був директором?

 Робота за підручником. ( Буквар Захарійчук с.28 – 29)

2. Читання оповідання вчителем.

3. Гра «Хто уважний?»

  • Хто головний герой? (Ведмедичка Ласунка)
  • Чому ви так вирішили?
  • Хто був директором?
  • З ким прийшла до школи Ласунка?
  • Що було в лапках Ласунки?
  • Які звірята навчалися в школі?
  • Про що мріяла Ласунка?
  • Хто вітав Ласунку?
  • Які поради їй давали?
  • Що пообіцяла гостям Ласунка?
  • Що вона взяла до школи?
  • Біля кого стала Ласунка?
  • Погляньте на малюнок. Що не так намалював художник?
  • Як звали вовчика?
  • Як утворена його кличка?

Робота в групах

4. Гра «Відшукай пару»

Поверніться і об’єднайтесь в групи. Назвіть звуки у виділених словах і відшукайте, яка схема до них підходить. (Слова виділені в тексті, схеми на с.26 букваря)

ІІ частина

5. Гра «Потяг»

Читання останньої частини тексту «Ласунка йде до школи» учнями, які вміють читати. Інші стежать і повторюють.

- Прочитайте, де зібралися батьки і звірята?

6. Побудова речень. (Малюнок букваря с. 27 ілюстрація на дошці)

  • Знайдіть схеми підкреслених речень.
  • Чому ви так думаєте?
  • Складіть своє речення про того героя, який вам найбільше сподобався.
  • Скільки в ньому слів?
  • Запишіть схему свого речення.

7. Робота з розвитку мовлення

Написання вірша.

 

 - Як ви думаєте, що роблять звірята на перервах?

  • Що робить білочка?
  • Яка вона?
  • Що вона принесла?
  • На вашу думку, що вона з ними буде робити? (Роздавати)
  • Кому?
  • Як в казках називають ведмедика? (Косолапий)
  • Як називають зайчика? (Вухатий)
  • Як називають лисичку? (Лисичка – сестричка)
  • Кому іще дасть горішок? (Горобцю й синичці)
  • Чому? (Бо вони її друзі)

А тепер спробуємо побудувати вірш про наших героїв.

Сидить білка на візку

Роздає горішки:

Ведмедю - косолапому,

Зайчику - вухатому,

Лисичці – сестричці,

Горобцю й синичці.

8. Фізкультхвилинка.

Колективне повторення вірша в русі.

9. Усний рахунок.

     -   Порахуйте тварин. Скільки їх?

  • Скільки звірят?
  • Скільки птахів?
  • Що можна сказати про їх кількість? (Звірів більше, ніж птахів)
  • На скільки?
  • Що потрібно зробити щоб їх стало порівну?
  • Скільки хвостиків у звірят?
  • Скільки лапок у птахів?
  • Скільки вушок у звірят?
  • Хто із звірят найбільший? Найменший?
  • Що можна сказати про птахів?
  • Які вушка у зайчика?
  • Які вушка у ведмедика?
  • В кого довший хвостик?
  • В кого коротший хвостик?
  • Хто сидить між ведмедем і лисичкою?
  • Хто сидить між лисичкою і синичкою?
  • Кому першому дала білочка горішок?
  • Хто отримав горішок третім? Четвертим?..

10. Знайомство із знаками  «>, <»

  • Скільки білочок на візку? Покладіть зліва на парту стільки кружечків.
  • Скільки птахів? Покладіть справа на парту стільки трикутничків.                                    

Позначте цифрою кружечки і трикутники.

  • Яке число менше – 1 чи 2?

В математиці для порівняння чисел використовують спеціальні знаки. Слово «менше» позначається знаком «<». (Показую знак) Поставте знак між своїми цифрами. Прочитаємо…  Покладіть зліва два кружечки, справа один трикутник. Позначте їх цифрами. Що можна сказати? (Показую знак «>») Читаємо. Покладіть зліва два кружечки і справа два трикутники. Позначте їх цифрами. Що можна сказати про них? (Два дорівнює два) Читаємо запис. (2=2)

11. Робота з підручником. ( Математика М.В.Богданович с. 15)

Гра «Знак заблукав» 

Поставте потрібний знак між числами.

ІІІ частина

12. Гра «Яка цифра заховалась?» (Зошит М.В.Богданович с.11)

Роздивіться малюночки і поставте цифру яка заховалась. (с.11 № 3, 4)

13. Руханка «Утвори числовий ряд»

Клас ділиться на дві команди. В кожної дитини одна цифра від 1 до 9. Яка команда швидше утворить числовий ряд зліва направо, потім справа наліво

14. Гра «Дощик»

Насунули хмари. Пішов дощ. Він швидко припиниться, якщо правильно поставимо знаки ˂; ˃; =; у  чарівних краплинах:

 

     Робота в зошиті (В.Федієнко с.7)

15. Музична руханка

16. Гра «Допоможи звірятам»

Ласунці в школі дуже важко навчитись писати. Давайте їй допоможемо.

а) Зошит свій я розгортаю,

 Навскоси його кладу.

 Ручку правильно тримаю,

 Буду я писати вправно,

 Сяду прямо, не зігнуся,

 До роботи вже беруся.

б) Роздивіться, що Ласунка побачила по дорозі до школи?

- З яких дерев листочки?

- Чи схожі вони?

- Чим вони відрізняються?

- Якого будуть кольору? Чому?

- Обведіть їх.

 в) Обведення елементів букв на тренажерах.

 г) Написання похилих паличок із закругленням внизу на сторінці зошита.

 17. Гра «Зітчи килимок»

 Уважно роздивіться, який килимок подарувала осінь звірятам у школу. Відтворіть і розмалюйте його.

- Які кольори переважатимуть? Чому?

- Щоб ти хотів доповнити?

18. Гра «Будь уважний»

Скільки лапок у вовків? (4)

Скільки в мишки є хвостів?(1)

Скільки вушок у зайців?(2)

Скільки пальців на руці?(5)

Скільки крил є у лисиці?(Ніскільки)

Скільки в теремі криниць? (Ніскільки)

Скільки жаб літає в небі? (Ніскільки)

ІV етап. Рефлексія

 1. Гра  «Мікрофон»

- Діти , що ми сьогодні вивчали на уроці?

- Що нового дізнались?

- Що вам найбільше сподобалося?

- Подивіться на свого сусіда, посміхніться  один одному і скажіть :

- Я – молодець!

- Ти – молодець!

- Ми всі – молодці!

Ось і пролунав дзвінок,

Закінчився наш урок,

За роботу по заслузі,

Щиро дякую вам, друзі!

 

 

docx
Додано
26 березня 2021
Переглядів
639
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку