Урок «Відбиток рук на скелях як унікальне явище. Рвана аплікація «Відбиток памʼяті»»

Про матеріал
Матеріал присвячений темі відбитків рук на скелях як одному з перших проявів мистецтва первісних людей. Під час заняття учасники знайомляться з технікою «відбитку пам’яті» та створюють власну творчу роботу у вигляді рваної аплікації. Матеріал сприяє розвитку уяви, творчого мислення та інтересу до історії мистецтва. Вік учасників можна коригувати відповідно до рівня підготовки та особливостей групи.
Перегляд файлу

Тема 2. «Відбиток рук на скелях як унікальне явище. Рвана аплікація «Відбиток памʼяті»»

Створення відбиток своєї руки в техніці рваній аплікації

Вік учасників віртуальної майстерні:12-14  років

Цілі заняття:

Навчальні – ознайомити з технікою рваної аплікації як різновидом декоративно-прикладного мистецтва; навчити передавати образи і зміст через символічну форму (відбиток руки); закріпити знання про роль символів у мистецтві.

Розвивальні розвивати творчу уяву та образне мислення, асоціативне мислення ( пам'ять – символ – візуальний образ), удосконалити дрібну моторику, вміння працювати з формою, плямою, рваною фактурою; вміння компонувати елементи в єдину композицію; формувати навички самовираження та впевненості у власному художньому рішенні.

Виховні –  виховувати акуратність, посидючість, терпіння у творчості, сприяти усвідомленню своєї індивідуальності, розвивати вміння емоційно й осмислено ставитися до мистецтва.

 Джерела інформації:

1.Лекція 1. Мистецтво первісного світу URL: http://narratif.primordial.org.ua/im-01.htm?utm_source=chatgpt.com

2. Відео-урок по техніці рвана аплікація URL: https://youtu.be/2OpEanF7F_E?feature=shared

 

Обладнання заняття:

А) для керівника:  наочність – зразок виконаного рваної аплікації по темі, презентація, фарби , аркуш, пензель, склянка води

В) для учасників: три  аркуша А4 , фарби (червоний та коричневий), пензлик, склянка води, палітра , сухі серветки, клей,ножиці. Для зістарення паперу : чашка кави, фен, сухі серветки(або коричневі фарби) , фен.

 

Тип заняття: практичне з елементами бесіди

 

Компетентності, що формуються на занятті:

Основні поняття

Основні знання

Основні вміння

Аплікація, рвана аплікація (як техніка), символ, образ, асоціації.

Правила техніки безпеки та поводження з інструментами. Техніка рвана аплікація та техніка застаріння паперу.

Виконувати роботу в техніці рваної аплікації, працювати з папером

 




Ф* (ФОНД) – форма організації навчальної діяльності ( Ф – фронтальна, Ін – індивідуальна, П – парна, Г- групова)

 Хід заняття в умовах Zoom

Етапи заняття

Час

Ф*

Завдання етапу

Зміст

Методи і прийоми

Діяльність керівника

Діяльність гуртківців

  1. Привітання та організація молоді та оголошення теми заняття

5 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ф.

Створення позитивного настрою

Добрий день всім, сьогодні ми продовжуємо вивчати наскельні зображення первісних людей. Тема нашого заняття про відбиток рук на скелях. Пригадайте чи колись ви робили відбитки своїх рук ? Мабуть всі робили коли були дуже маленькі. Як вважаєте , чому ми робили такі малюнки ?

 

Пропоную дослідити цю тему сьогодні, порівняти нашу мета до такого вираження як сучасних людей та  первісних людей.

Керівник вітає учасників

Відповідають

Привітанням.

Слухають уважно та відповідають на запитання

  1. Перевірка готовності до заняття

4 хв.

 

  Ф.

Налаштування на роботу

Перед тим як ми почнемо, давайте пригадаємо правила техніки безпеки під час виконання практичної роботи та поводження з інструментами.  

Перевіряє готовність до заняття

Відповідають

Упорядковують робочі місця

  1. Мотивація до навчальної діяльності

7 хв.

 

 

 

Ф.

Налаштування на трудову діяльність

Зараз я розповім про відбитки рук на скелях в різних печерах світу . Та за допомогою яких матеріалів і техніки створювали ці зображення.

 

Презентація та розповідь про відбиток рук на скелях

Розповідає

Уважно слухають та дивляться презентацію

  1. Аналіз готового зразка з актуалізацією опорних знань

5 хв.

 

 

 

 

 

 

 

Ф.

Підготувати до трудової діяльності

  •           Тож чи співпадають наші мети з первісними людьми ? (Це як сучасний  аналог цього явища)
  •           Як ви вважаєте, чому відрізняються в різних країнах ? І чому це явище зустрічається по всьому світу?
  •           Подивіться на приклад , таку варіацію відбитку руки ми сьогодні створимо. Як думаєте яка техніка була тут використана?

 

Запитує

Відповідають та дискутують

  1. Показ нового матеріалу

7 хв.

 

 

 

Ф.

Ознайомлення з практичною роботою у техніці рвана аплікація 

Показ презентації та демонстрація

 

Демонструє приклад та показує послідовність виконання роботи

Розглядають, запам’ятовують, ставлять за потреби, запитання

1.Розфарбуйте свою руку червоною фарбою, попередньо злегка змочивши фарбу у водію

2. Зробіть відбиток руки на аркуші паперу.

3. Виріжте отриманий відбиток руки ножицями та відкладіть убік.

4. Візьміть окремий аркуш паперу, за потреби розірвіть його на зручні частини та змочіть у склянці з водою до вологого стану.

5.Розірвіть зволожений папір на маленькі шматочки.

6. На палітрі викладіть червону та коричневу фарбу і половину змішайте їх між собою.

7. Розфарбуйте кожен маленький шматочок паперу в хаотичному стилі, щоб робота не була одноколірною.

*За бажанням можна розбавити фарбу водою для більш «пастельного ефекту»

8.Дайте розфарбованим шматочкам повністю висохнути.

9.Візьміть вирізаний шаблон руки та прикладіть його до аркуша паперу, щоб визначити відповідний розмір. (У моєму випадку : 13 х 18 см, де 13 см – ширина, а 18 см – висота)

10.Виріжте аркуш паперу потрібного розміру.

11.За принципом поперднього уроку зімніть і розімніть аркуш. Потім зафарбуйте його коричневою фарбою або кавою та дайте висохнути.

12.Після того як аркуш та шматочки висохли – прикладіть вирізаний шаблоний руки до «застіралого» аркуша.

13.Орієнтуючись на форму руки підбирайте розфарбовані шматочки паперу так, щоб відтворити відбиток.

 

 

14. Сподобані шматочки одразу приклеюйте до аркуша.

*У деяких місцях можна можна накладати шматочки один на одного для більшої виразності.

 

15.Наклейте аркуш з рукою трохи вище центру на інший, більший аркуш паперу.

16.Дайте роботі повністю висохнути та насолоджуйтеся виконаною роботою.

  1. Динамічна пауза

3 хв.

 

 

 

Ф.

Зняття напруги

Перед початком практичної роботи , пропоную зробити невелику руханку. Наберемося сил, відпочинимо та  покращимо настрій 

 

Показ вправ

Показ вправи

Повторюють за керівником вправи

  1. Практична робота

20 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ф.

Виконання та демонстрація  робіт

Оцінює результати роботи

Виконують та демонструють роботи

Творчі роботи гуртківців

  1. Підсумок заняття

4 хв.

 

 

Ф.

Обговорення робіт

 

 

  •           Подивіться як гарно у вас вийшло
  •           Яка з робіт вам сподобався найбільше?
  •           На якій роботі найкраще підібрані кольори?

Розглядає роботи разом з гуртківцями

 

Аналізують роботи один одного

 

 

4 хв.

 

 

 Ф.

Рефлексія

  •           Чого ви навчилися на цьому занятті?
  •           Якими матеріалами працювали первісні люди?
  •           Що вам найбільше запам’яталося на цьому занятті?

Пропонує дати відповідь на запитання

Відповідають та діляться враженнями

 

docx
Додано
17 травня
Переглядів
21
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку