Урок математики
Тема уроку. Відкриваємо переставний закон додавання
Мета уроку: ознайомити дітей з переставною властивістю додавання, довести доцільність використання закону при обчисленні прикладів, закріпити вміння обчислювати приклади на додавання та віднімання в межах 10, формувати математичну компетентність,розвивати мислення учнів, тренувати пам’ять, виховувати любов до математики.
Хід уроку
І. Організаційний момент
1.Привітання
2.Емоційне налаштування (діти стають в коло біля дошки)
Учитель. Щоб нам добре працювалось на уроці, я хочу передати вам почуття радості, добра і взаємодопомоги.
- Діти, відгадайте загадку:
Стало біло навкруги-
Я розтрушую сніги,
Наганяю холоди.
Води сковую в льоди.
В дружбі я з дітьми всіма
Здогадались, я …(зима).
ІІ. Усний рахунок.
1. Повторення вивченого матеріалу
Пропоную пограти у гру «Сніжки»
Передаємо сніжний ком один одному
1 Називаємо числа від 1 до 10.
2 Рахуємо в зворотньому порядку від 10 до 1.
(Діти сідають за парти).
5+1 7+1
Яке число одержуємо, коли додаємо 1?
Яке число одержуємо, коли віднімаємо 1?
3. Гра «Розтопи сніжинку»
2 + 3 =5 5 + 5 =10 8 – 0 =8
6 – 4 =2 4 + 3 =7 5 – 4 =1
9 – 2 =7 3 – 3 =0 7 + 0 =7
ІІІ. Каліграфічна хвилинка слайд 3
Повторення написання цифри 7
Це число магічне. Числу 7 з давніх -давен приписували магічну силу. Якщо сім раз повторити те, що треба вивчити, то воно обов’язково запам’ятовувається. Є 7 чудес світу, 7 кольорів веселки, 7 днів тижня. У назвах казок також зустрічається 7: «Вовк та семеро козенят», «Білосніжка та 7 гномів».Також є приказка: «Сім раз відмір, а раз відріж».
-Щоб наші бажання здійснювались, пропишемо цифру 7 сім раз
ІV.Вивчення нового матеріалу
1. Пояснення вчителя
3 великих і 5 маленьких
(вивішую на дошці)
3+5=8
Потім сніжинки почали кружляти і зупинились в такому порядку (складаємо приклад 5+3)
Висновок. Це - переставний закон додавання. Від переставляння доданків сума не змінюється.
Запис прикладів у зошити
2. Повідомлення теми уроку слайд 4
V. Фізкультхвилинка слайд 5
VІ. Закріплення вивченого матеріалу
(повторення правил роботи у групах)
- слухати і чути;
- бути активним;
- висловлюватись по черзі.
Кожна група отримує аркуш, на якому зліва є кишені зі вставленими виразами, а справа кишені порожні.
Завдання. Розмістити запропоновані картки з виразами справа, вилучаючи зайві так, щоб утворилися пари, застосовуючи переставний закон додавання.
4 + 3 7 + 1 3 + 3
1 + 7 9 – 3 6 + 2
5 + 4 4 + 5 3 + 4
(аркуші із виконаним завданням вивішую на дошці, усно розв’язуємо)
- Які з прикладів обчислити легше?
2. Робота в парах
Виберіть, запишіть в зошит і розв’яжіть тільки ті приклади, де додавання виконати зручніше і легше
(потрібно до більшого числа додати менше)
6+1= 3+7= 3+2= 2 + 4=
2+7= 5+2= 7+3=
4+6= 8+1= 1+9=
- Які два приклади можна об’єднати в пару?
- Чому?
3.Самостійна робота
Зошити з друкованою основою, с.50, завд.1
(Замалювати вирази з однаковими значеннями олівцем одного кольору).
Скільки утворилося пар рукавичок?
VІІ. Підсумок уроку
Що нового дізнались на уроці?
Чи змінюється сума при переставлянні доданків?
Як зручніше додавати числа?
VІІ. Рефлексія
Настрій
Діти, нам надійшов лист від Св. Миколая. Він пише, що вже в дорозі і надсилає вам невеличкі подарунки.
Подарунки від Святого Миколая (розмальовки)