«ВІДСОТКИ.
ЗНАХОДЖЕННЯ ВІДСОТКІВ ВІД ЧИСЛА»
Мета уроку:
Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок.
Обладнання: конспект, підручник, картки для самооцінки.
Епіграф уроку: «Знання лише тоді знання,коли вони здобуті зусиллями cвоєї думки,а не пам’яттю.» Л.Толстой
Хід уроку
І. Організаційний момент
1) Вступне слово вчителя
Усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів на цілий день. Для того, щоб впоратися на уроці з завданнями, будьте старанними і слухняними. Завдання наші такі:
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно і плідно працювати.
Будьте уважні під час уроку. Думайте, запитуйте, пропонуйте – так дорогою до істини ми будемо іти разом.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Двоє учнів на дошці записують розв’язання домашніх задач.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
ІV. Вивчення та сприймання нового матеріалу
Сьогодні наш урок пройде під девізом: «Знання лише тоді знання,коли вони здобуті зусиллями cвоєї думки,а не пам’яттю.»
Часто в житті доводиться користуватися поняттям відсотка: в банківських розрахунках, в статистиці і, навіть, в кулінарії. Зараз ми почуємо одну із таких задач.
100% деякої величини – це сама величина.
Отже, які дії необхідно виконати, щоб знайти відсоток від числа?
Формулюємо правило.
Перетворення відсотків у десятковий дріб
Кількість відсотків може бути й більшою, ніж 100%.
Розв’язування вправ з підручника
№№ 1067, 1070 (усно), 1073.
V. Підсумок уроку
Цікава задача.
Витягнувши себе за чуба з болота, барон Мюнхгаузен сказав:
— Я висмикнув 120% свого волосся.
— Я висмикнув 60% свого волосся і став лисим.
— Я висмикнув 1,2% свого волосся.
— Я висмикнув 35% свого волосся, а ті 75% волосся, що залишилося, геть посивіло.
Які з цих висловлювань можуть бути правдивими?
VІ. Домашнє завдання
Опрацювати п. 37, № 1068 (2,4), 1074.
VІІ. Рефлексія
Заповнити карту настрою «Для мене сьогоднішній урок…».
Учням роздається карточка, в якій потрібно підкреслити фрази, що характеризують роботу учня на уроці по трьом напрямкам.
Урок |
Я на уроці |
Підсумок
|
1. цікаво |
1. працював |
1. зрозумів матеріал
|
2. нудно |
2. відпочивав |
2. дізнався більше, ніж знав |
3.байдуже |
3. допомагав іншим |
3. не зрозумів
|
Вчитель: Я надіюсь, що сьогодні, працюючи в колективі з радістю, ми впевнено йшли до успіху і демонстрували свою обдарованість. Дякую за урок!