Тема. Множення десяткових дробів. Окремі випадки
Мета. Забезпечити засвоєння учнями правил множення десяткового дробу на розрядну одиницю. Формувати навички усного рахунку, вміння самостійно робити узагальнення, висновки. Розвивати логічне мислення, мовлення учнів, прагнення самоосвіти, математичну компетентність. Виховувати старанне відношення до навчання, інтерес до вивчення математики
Хід уроку.
Перед початком уроку учні вибирають смайлики різного кольору і вибирають ту парту на якій знаходиться такий же смайлик. Таким чином ми об’єднуємо учнів у групи.
І. Мотиваційна хвилинка.
Добрий день. Я рада бачити вас сьогодні на уроці. І впевнена, що ви теж. Посміхніться один одному, подумки побажайте успіхів.
Потріть долоні рук і передайте це тепло іншим так немов воно є пір’їною, яка лежить у вас на долоні.
Ми сьогодні проведемо урок у вигляді гри «Гуру математики».
Для того, щоб впоратися з завданнями, будьте старанними і слухняними. Завдання наші такі:
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно і плідно працювати.
Що ж до праці.
ІІ. Актуалізація опорних знань 3хв
Перш за все хочу запросити деяких учнів до виконання завдання в Інтернет ресурсі https://vchy.com.ua/ (рис1)
Тема Десяткові дробі.
Папка Множення десяткових дробів
Урок множення в стовпчик.
Рис.1
Виконати завдання такого типу, як подано на рис.2 і рис3
Рис2. Рис3
Перевірити це завдання можна в будь-який час, якщо зареєструвати цих учнів заздалегідь.
А ми з класом, розкривши пазли (рис4), взнаємо чим займатимемося сьогодні на уроці (рис5)
(Інтернет ресурс https://learningapps.org/display?v=pxgxjtssk19)
Рис.4 рис5
ІІІ. Пояснення нового матеріалу.5хв
Слайд 1
Розглядаємо покрокове пояснення.
1. Як помножити натуральне число на 10?
Дописуємо праворуч нуль.
2. Як множимо десятковий дріб на число?
Перемножити, не звертаючи увагу на кому.
Відділяємо комою в результаті стільки цифр скільки в множнику.
Проте можна звернути увагу на те, що для того щоб помножити десятковий дріб на 10 достатньо перенесли кому на один знак. (тому, що в 10 один нуль)
Пропонуємо наступний слайд прокоментувати учневі самостійно слайд 2.
Слайд 3 Пояснює вчитель
Слайд 4 Коментує учень (за бажанням)
Отже, при множенні десяткового дробу на розрядну одиницю варто знати куди перенести кому.
Використовуємо технологію «Навчання в русі». Учні встають і говоримо правило:
Слайд 5
Далі вчитель називає числа і слідкує яку руку учні витягують в бік.
ІV. Первинне закріплення.
1. Заповнити таблицю слайд 6 (5хв)
|
На 10 |
На 100 |
На 0,001 |
На 0,1 |
43869,1 |
|
|
|
|
96,82 |
|
|
|
|
876,954 |
|
|
|
|
Відповідь перевіряємо за слайдом 7
2. Естафета. (7 хв)
На дошку вивішую завдання з прикладами на множення. Учні стають у 2 колони і по команді біжать до дошки і записують відповідь. Консультанти слідують за правильністю.
Підведуть підсумок журналісти Технологія Мікрофон. (2хв)
Завдання команді 1:
2,7·10=
25,967·100=
84,79·0,1=
174,552·0,01=
54,854·10=
4,5·100=
894,7·0,1=
45,578·10=
Завдання команді 2
3,5·10=
47,561·100=
58,64·0,1=
325,78·0,01=
118,93·100=
426,65·10=
583,4·0,01=
582, 32·0,1
3. Компетентісна вправа. (6хв)
№1362 або №1367
№1362 виконуємо колективно
№1367 учні виконують самостійно здійснюють перевірку за слайдом.
V. Підсумок уроку.
Час летить швидко і наш урок доходить кінця. І як говорить приказка існує пора розкидати каміння і пора їх збирати. Прошу вас виконати завдання
https://learningapps.org/display?v=p0oe8agsc19
Рефлексія
Відкриваю дошку з рисунком дерева.
Заготовка Очікуваний результат
Пропоную учням допомогти зробити наш малюнок весняним.
Якщо вам сподобалось працювати і ви все зрозуміли візьміть зелений листочок і прикріпіть на деревце.
Якщо вам сподобалось, проте є ще запитання прикріпіть жовтий листочок.
Сподобалось працювати з пазлами і хочете щоб зареєструвати на Інтернет ресурсі для роботи дома прикріпіть тюльпан.
Підводимо підсумок рефлексії і оцінюємо учнів.
Д\з