Виготовлення об’ємних виробів технікою оригамі.
Мета: продовжити вивчення основ техніки оригамі; навчати виготовляти фігуру птаха; стимулювати пізнавальну активність учнів; розвивати дрібну моторику пальців, увагу, уяву, творчі здібності; виховувати працьовитість, охайність, наполегливість, любов до навколишнього середовища.
Обладнання: білий папір,клей, пензлик, презентація, технологічна картка, зразки виробу,синій картон, ілюстрації із зображенням лебедя.
Хід уроку
1.Емоційно- психологічне налаштування до уроку.
( Уяви, що я тримаю у долонях сонце. Воно світле,тепле,яскраве. І ми набираємося від нього енергії. Я передаю його тобі. Тепло своїх долоньок я тобі віддаю. Урок новий, цікавий я з радістю почну.)
- Перевірка готовності учениці до роботи
(Для сьогоднішнього уроку нам потрібен білий папір,клей, пензлик, синій картон)
2.Актуалізація опорних знань
- Послухай вірш про оригамі.
Оригамі
Я гадаю, кожен з нас
Дехто в руки вже не раз
Паперовий аркуш брав.
З нього, граючись, складав
Чи то човника, чи пташку,
Чи кишеньку, чи баклажку,
Чи то жабку, чи жучка,
Чи то просто літачка.
То ж повернемось з тобою
До складання знову,
До мистецтва оригамі –
Є таке ось слово.
«Оригамі» - це японське давнє слово.
«Ори» - склад в японській мові,
Значить щось складати.
А папір свій називають
Всі японці «гамі».
Коли з нього щось складають,
Кажуть «оригамі».
Вправа « Запитання відповідь»
- Як називається мистецтво складання виробів з паперу? (Оригамі)
2.Основна частина
- На сьогоднішньому уроці ми знову будемо працювати з папером і складати виріб технікою оригамі.
1.Відгадування загадки
- Відгадавши загадку, ти дізнаєшся, кого ми будемо сьогодні виготовляти на уроці.

2.Повідомлення теми уроку
- Сьогодні на уроці ми будемо виготовляти лебедя технікою оригамі.
3.Цікаві факти про лебедів


Є відомі три види лебедів.
Свою назву кликун отримав за дзвінкі, трубні крики. Найчастіше він видає звуки при польоті.
Голос cygnus схожий на дзвінке трубне звучання. Дуже милі звуки кликунів навесні. В цей час високо в небі, видаючи звуки, лебеді радісно перегукуються один з одним. Голоси такий переклички переливаються з шумом весняних струмків і зі всіма весняними звучаннями, здатними відновлювати природу після зими.
Свою назву лебідь шипун отримав через звук, який він видає при подразненні. Англійське ім’я цієї птиці – «mute swan», тому вважається, що вона здатна тільки на шипіння. Але шиплячий лебідь може ще видавати звуки, які схожі на рохкання, свист і пирхання.
Також, цей вид лебедя є власністю королеви Великобританії і тільки королівській родині дозволено вживати м’ясо цих лебедів.
Це єдиний лебідь, що живе в Австралії.

Гра «Знайди зайве»
Фізхвилинка
Лебеді білі летіли (Діти махають руками)
Літали, літали та присіли, посідали. (Діти виконують присідання двічі)
Ось і знову полетіли (Діти махають руками та крокують на місці)
І за парти тихо сіли. (Сідають за парти)
3. Демонстрація та аналіз зразка.
1. Розгляд зразка виробу.
2.Планування наступних трудових дій, відбір матеріалів та інструментів.
- Для роботи вам потрібні: білий папір квадратної форми, клей, пензлик, кольорові олівці.
3.Правила безпечної роботи.
4. Правила роботи з папером.
1) Розклади всі матеріали й інструменти на робочому місці.
2) Якщо працюєш за малюнком розмісти його перед очима.
3) Перш ніж прогладити лінію згину, переконайся, що куточки й краї паперу збігаються один з одним.
4) Спочатку натисни пальцями на середині лінії згину, а потім розгладжуй її від середини до країв.
4. Інструктаж вчителя.
1) Технологія виготовлення виробу
Технологічна картка
2) Послідовність роботи
1. Зігни квадратний аркуш паперу навпіл по діагоналі, розігни.
2. Зігни лівий та правий кути, трішки заводячи за діагональ квадрата. У тебе вийде конвертик. Відігни «шию» (приблизно половина заготовки).
3. Перегни заготовку навпіл у місці першого згину квадрата. Відігни «дзьоб» та «крила».
4. Наклей виріб на основу.
4.Практична робота учениці
5.Підсумок уроку
Вправа «Відкритий мікрофон»
Сходинки успіху