Урок "Використання енергії. Заходи енергозбереження"

Про матеріал

Презентацію розроблено для підготовки до проведення уроків, позакласних годин, виховних заходів, роботи гуртків з визначення заходів енергозбереження. В матеріалі розглянуто різні види енергії, що застосовуються в Українв та запропоновано заходи із енергозбереження.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

«Енергозбереження це не енергообмеження» Горлей П.М. Урок на тему: Використання енергії. Заходи енергозбереження. 8-А клас

Номер слайду 2

ПЛАН Що таке енергія. Види енергії. Використання різних видів енергії. Заходи енергозбереження.

Номер слайду 3

ЕНЕРГІЯ... Усе у нашому житті пов’язане з нею. Вона безперервно супроводжує усі процеси живої і неживої природи, усі наймасштабніші й наймізерніші явища, що відбуваються у Всесвіті.

Номер слайду 4

У перекладі з грецької мови слово «енергія» означає «дія», «діяльність». Енергія - це здатність будь-якого тіла виконувати роботу. Так, вода річок, падаючи з висоти під дією сили тяжіння, обертає турбіни гідроелектро-станцій, а повітряні маси, рухаючись, обертають лопаті вітряків.

Номер слайду 5

Найбільшим джерелом енергії для живих істот нашої планети є Сонце. Його промені доносять частину енергії до Землі, зігрівають її поверхню, забезпечують фотосинтез. Завдяки живленню цю енергію отримують тварини та люди.

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Енергетична скарбниця України Найпоширенішим джерелом енергії в Україні є горючі корисні копалини - нафта, газ, кам'яне вугілля, торф. Спалюючи їх на теплових електростанціях, у двигунах внутрішнього згорання автомобілів, тракторів, суден, тепловозів, літаків, отримують енергію.

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Інше потужне джерело енергії - вода, що падає з висоти штучної загати - греблі - і змушує рухатися механізми, які на гідроелектро-станціях виробляють електричну енергію. Гідроелектростанції споруджують на повноводних річках із відповідним рельєфом місцевості. Атмосферу таке джерело енергії не забруднює, а от природним екосистемам завдає шкоди.

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Першу в Україні гідроелектро-станцію - Дніпрогес - збудовано 75 років тому на Дніпрі в районі Запоріжжя. Нині води Дніпра віддають людям свою енергію ще на 5 гідроелектростанціях. Є гідроелек-тростанції й на інших річках, зокрема, Дністровська та Теребле-Ріцька в Закарпатті.

Номер слайду 12

Дніпрогес

Номер слайду 13

В Україні здавна використовували енергію вітру - за допомогою вітряків мололи зерно на борошно, на човни встановлювали вітрила. В країнах, розташованих на узбережжі морів, де дмуть постійні вітри, нині споруджено вітряні електростанції.

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Людина намагається застосовувати й таке потужне джерело енергії, як Сонце. У цьому їй допомагають спеціальні пристрої - сонячні батареї. Проте, як ви здогадуєтесь, уночі чи похмурого дня сонячні батареї не працюють.

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Людина освоїла особливу енергію - енергію атома, або ядерну. Учені виявили, що найменшу складову молекул - атом - можна розщепити, тобто зруйнувати. При цьому виділяється енергія. Пригадайте, що у крапці, поставленій на папері графітовим олівцем, атомів Карбону більше, ніж можна бачити зір на небі. Тож атомне паливо вигідне тим, що для вироблення енергії його треба, порівняно з нафтою, газом, вугіллям, зовсім небагато.

Номер слайду 18

Южно-Українська атомна електростанція

Номер слайду 19

Енергозбереження – дії для зменшення кількості енергії, що використовується

Номер слайду 20

З роками людина споживає все більше й більше електричної енергії. Чому? Насамперед тому, що вона зручна у використанні. Варто злегка доторкнутися вимикача, і в оселі стає світло та затишно. Так само світло легко можна вимкнути, тобто припинити доступ електричної енергії до лампочки.

Номер слайду 21

Економне витрачання енергії, удосконалення машин і механізмів сприяють енергозбереженню

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Заходи енергозбереження: не забувайте вчасно вимикати електричні та газові прилади; утеплюйте вікна в холодну пору року; стежте, щоб вхідні двері були щільно зачинені;

Номер слайду 24

Заходи енергозбереження: - замініть лампи розжарювання компактними люмінесцентними лампами; не загороджуйте опалювальні прилади; провітрюйте приміщення не довго, але інтенсивно!

ppt
Додано
14 жовтня 2018
Переглядів
801
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку