Урок №15 Інформатика 6 клас
Тема: Вимоги до оформлення презентації. Створення спільної презентації.
Мета:
- навчальна: продовжувати формувати поняття комп’ютерних презентацій, ознайомити з етапами створення презентацій, засвоїти вимоги до її оформлення; навчитися технології створення електронних презентацій;
- розвиваюча: сприяти всебічному розвитку особистості; розвивати практичні вміння та навички учнів щодо наочного представлення інформації за допомогою комп’ютера;
- виховна: виховувати людину, що володіє знаннями інформаційних технологій, має свідоме ставлення до формування інформаційної та комунікативної компетенції.
Обладнання: комп'ютери, картка
Тип уроку: комбінований
Очікувані результати
Учні повинні:
завантажувати програму для створення презентацій і виходити з неї;
створювати слайди;
знати поняття комп’ютерної презентації; поняття редактора презентацій; основні складові комп’ютерної презентації; поняття слайда, об’єктів слайда;
додавати графічні та текстові об'єкти на слайди
Хід уроку
І. Організаційний етап. Мотивація навчальної діяльності (3 хв)
Вітаю. Всім доброго дня. Рада всіх бачити.
(Показую зображення)
Перед початком роботи налаштуйте своє робоче місце та не забувайте дотримуватися правил роботи за комп’ютером. Бережіть своє здоров’я.
Запрошую до перегляду відео про дуже працьовитих мурашок, які несуть користь навколишньому середовище, збагачують ґрунт мінеральними речовинами. Тому до них потрібно ставитися обережно. Дітки будьте уважними і подумайте, яка ж основна думка, до чого закликає автор відео.
(Перегляд відео)
Отже діти як ви вважаєте чому навчає це відео, до чого закликає??
(Відповіді учнів)
І сьогодні я вірю, що ми будемо працювати також згуртовано та злагоджено під девізом:
Зібратися разом - це початок,
Триматися разом - це прогрес,
Працювати разом - це успіх!
Ми зібралися, тримаємося разом і починаємо працювати. Бажаю успіху!
ІІ. Актуалізація знань (2 хв)
Пропоную вам пригадати етапи створення презентації. Виконаймо вправу https://learningapps.org/watch?v=png90xabj17 Хто перший продемонструй.
(Один із учнів демонструє екран). Дійсно ти виконав правильно.
ІІІ. Визначення теми уроку та його завдань (3 хв)
На уроці ми більш детально дізнаємося як працювати разом у спільній презентації та опануємо вимоги до оформлення. Отож тема нашого уроку Вимоги до оформлення презентації. Створення спільної презентації.
ІV. Усвідомлення змісту навчального матеріалу
Увага на екран. Зверніть увагу кожна презентація починається з титульного слайду (показую 1 слайд)
Запам’ятайте Вимоги до структури комп'ютерної презентації:
(показую 2 слайд)
Дітки допоможіть мені, порахуйте скільки рядочків на слайді?
(Відповіді учнів)
А зараз запам’ятайте Вимоги до обсягу та оформлення тексту.
Правильно, запам’ятайте
(показую 3 слайд) Вимоги до графічних об’єктів.
Подивіться на слайд, на вашу думку яку помилку допущено?
(Відповіді учнів) правильно,
В практичній діяльності звертайте увагу на загальні вимоги до оформлення презентації.
Пам’ятайте
Я дякую вам, ми спільно опанували вимоги до створення презентацій, якщо під час практичної діяльності виникатимуть труднощі, можете звернутися до пам’ятки-підказки, яка є у кожного на онлайн дошці.
V. Засвоєння змісту навчального матеріалу
А зараз набуті знання спробуємо використати у створенні спільної презентації, яка має назву Шосткинська ОТГ. Упродовж 2018-2020 років до Шосткинської міської ради приєднувалися сількі ради району.
Першою було приєднано Ображіївська сільська ради Шосткинського району.
Згідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 р. № 723-р було об’єднано: Шосткинська міська рада та 17 сільських рад Шосткинського району.
Відкриємо інструктивну картку. Чи все зрозуміло? Чи є питання? Якщо все зрозуміло то підніміть руку.
Відповідно до ціїє картки ви виконуєте завдання.
Зверніть увагу! (Показую хмаринки) Колір хмаринки відповідає кількості виконаних завдань.
Критерії самооцінювання
Змінити колір хмаринки на слайді відповідно до кількості виконаних завдань
Кількість виконаних завдань |
Колір хмаринки |
До 3 завдань |
|
4 – 6 завдань |
|
7 – 9 завдань |
|
10 -12 завдань |
|
Відкриваємо тепер спільну презентацію. На слайдах вже розміщені текстові та графічні об’єкти, інформація про склад Шосткинської ОТГ. Кожен із вас повинен знайти свій слайд та виконати форматування тексту, розмістити зображення, створити гіперпосилання згідно до інструкції.
В кінці своєї роботи, змініть колір хмаринки на слайді відповідно до кількості виконаних завдань, що допоможе нам спільно оцінити рівень виконаної роботи.
Час відведений для роботи 5 хв. Відкриваємо спільну презентацію та інструкцію. Після закінчення нашої роботи презентація буде автоматично збережена в мережі Інтернет.
Будьте уважними. Бажаю всім успіху.
Час вийшов..
Не забудьте зафарбувати хмаринку. Порахуйте скільки завдань ви виконали та зафарбуйте відповідним кольором.
Ми попрацювали, а тепер виконаємо Вправа для очей. Дивимося відео та повторюємо. (Перегляд відео) Відпочили.
Зараз ми разом переглянемо нашу спільну презентацію
Вимоги до структури комп'ютерної презентації
Вимоги до обсягу та оформлення тексту
Вимоги до графічних об’єктів
Додатково. Хто був уважний, дайте відповідь на запитання
Яка перша сільська рада була приєднана до Шосткинської ОТГ?
Яке найменше село по кількості населення було приєднано до Шосткинської ОТГ?
VІ. Підсумок уроку
Як підсумок уроку давайте створимо хмарку слів з ключових слів та понять сьогоднішнього уроку.
Скористайтесь посиланням розміщеним на онлайн дошці. https://www.menti.com/ Відповідаємо на запитання які у вас висвітились.
Я сподіваюся що набуті знання знадобляться вам під час підготовки до інших предметів.
Дякую всім за плідну роботу. Ви молодці. Бажаю успіху. До побачення
Домашнє розміщено в Класрумі.
VІІ. Рефлексія
VІІІ. Домашнє завдання
З‘ясуйте, хто з ваших батьків, рідних або знайомих використовує комп‘ютерні презентації. З якою метою вони їх використовують? Підготуйте повідомлення про використання комп’ютерних презентацій.