Українська мова.
Тема. Узагальнення знань з теми «Вимова і правопис слів з ненаголошеними [е], [и]
Мета. Формування вміння грамотно писати слова з ненаголошеними [е], [и].
Закріплювати вміння застосовувати правило на практиці; розвивати навички зв’язного мовлення; виховувати інтерес до рідної мови, почуття товариської взаємодопомоги.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
Поверніться обличчям один до одного і подаруйте свою усмішку.
Хочу побажати нам гарного уроку, щоб було цікаво всім працювати.
А працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім другім класі
Мову рідну хочуть знати!
ІІ.Запис числа на дошці та в зошит
ІІІ.Каліграфічна хвилинка.
Старанність і труд до мети ведуть.
Вв ед ду ут ть ведуть
-Знайдіть слово з ненаголошеним [е], яке перевіряється наголосом.
IV. Повідомлення теми і мети уроку.
Ми будемо закріплювати вміння правильно писати слова з ненаголошеними [е], [и].
Вчитель демонструє квіти в кошику.
-Я сьогодні зустріла квіти і запросила до нас в гості. Ви не заперечуєте? Вони так замерзли. Адже відправились у подорож. Намагались зустріти Весну. Давайте їм допоможемо своєю старанністю: виконаємо усі завдання і Весна обов’язково завітає до нас і подарує нам свою усмішку.
Вправа «Гронування» (завдання на пелюстках квітів)
Звертаємо увагу на написання слова Весна.Підбираємо перевірне слово.
РАДІСТЬ СОНЕЧКО
ТЕПЛО СТРУМОК
V. Мотивація навчальної діяльності
-Отже, що ми знаємо про ненаголошені [е], [и]?
Складання таблиці
Правило Підбирати перевірні слова Правильне написання слів
-Тож вперед, до здійснення нашої мети!
VІ. Закріплення та осмислення знань.
(З кошика вчитель дістає квіточку із завданням)
1 .Завдання від нашої квіточки.
Колективна робота.
(Речення записані на фліпчарті.)
Доповни речення.Запиши. Підкресли букви,що позначають
ненаголошені е-и.
Зима,весна,літо,осінь - …. .
Верба, береза, тополя -….. .
Висновок.
2 Завдання від другої квіточки.
Самостійна робота
Гра «Знайди пару» (Встав пропущену букву,знайди перевірне слово,запиши)
т…мніє л…жачи
кр…ло в…сни
в…сна кр…ла
л…жить т…мно
Висновок. Щоб перевірити, яку букву треба писати, Е чи И, слід змінити слово так, щоб ненаголошений е-и став наголошеним.
Хвилина релаксації
-Уяви себе маленькою квіточкою, що проростає у землі.
А тепер всі плеснемо разом,
Усміхнемося гуртом -
Навкруги все стане лагідним, привітним.
Знов за руки беремось,
До роботи візьмемось –
І урок наш стане милим та приємним.
3. Завдання від третьої квіточки
Гра «Знайди мене»
(1 учень біля дошки)
ч…тач - (читання,читанка)
ж…вий - (живе,жити)
вел…чина - (великий, велич)
Висновок.
4. Завдання від четвертої квіточки
-Встав усно пропущені букви.Доведи правильність вставки.
Звуко-буквений аналіз (Письмово)
В..СНОЮ КР..ЛОМ
-Квіти весну зустрічають, а хто ще?
(Діти називають тварин.Бесіда.)
5 .Завдання від п’ятої квіточки
Робота в парах
-Перевір написання слів за орфографічним словником. Запиши .
апельсин, верблюд, велосипед, герой,
держава, жираф, лелека, медаль,
кефір, керівник, пенал, черешня
Взаємоперевірка
6 .Завдання від шостої квіточки (картка)
Групова робота
Прочитай. Встав пропущені букви.
Прийшла в..сна. На д..ревах зʼявилися л..сточки. Прил..тіли л..леки. На кр..лах т..пло принесли.
Висновок.
V. Підсумок уроку.
-Весна завітала у наш клас, а, значить, незабаром її зустрінуть усі.
Усі, хто старанно працює, хто дарує усмішку, дарує тепло.
-Чи справдилися ваші сподівання: ЗНАЮ, ХОЧУ, ВИВЧУ?
Домашнє завдання: (творче) скласти казку про Весну.
Матеріали використані з мережі Інтернет