Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦

Урок "Виникнення «варварських королівств». Франкська держава"

Про матеріал
Тема. Виникнення «варварських королівств». Франкська держава Мета: пояснити значення вислову «варварські королівства»; визначити, які «варварські королівства» виникли на території Західної Римської імперії та їхні території; з’ясувати хронологічні межі існування Франкського королівства; охарактеризувати організацію влади у «варварських королівствах» та Франкській імперії; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власну думку; удосконалювати навички роботи з атласом та контурними картами; формувати інтерес до вивчення теми. Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:  називати хронологічні межі існування Франкського королівства;  показувати на карті територію «варварських королівств», імперії Карла Великого;  характеризувати організацію влади у «варварських королівствах», Франкській імперії. Тип уроку: вивчення нового матеріалу. Обладнання: підручник, контурна карта, атлас, кольорові олівці.
Перегляд файлу

Конспект уроку

з всесвітньої історії

для 7-го класу

на тему «Виникнення варварських королівств»

Підготувала учитель історії

КЗ «Пасічанська гімназія»

 Вистороп Тетяна Василівна

Тема. Виникнення «варварських королівств». Франкська держава

Мета: пояснити значення вислову «варварські королівства»; визначити, які «варварські королівства» виникли на території Західної Римської імперії та їхні території; з’ясувати хронологічні межі існування Франкського королівства; охарактеризувати організацію влади у «варварських королівствах» та Франкській імперії; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власну думку; удосконалювати навички роботи з атласом та контурними картами; формувати інтерес до вивчення теми.

Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:

  •                називати хронологічні межі існування Франкського королівства;
  •                показувати на карті територію «варварських королівств», імперії Карла Великого;
  •                характеризувати організацію влади у «варварських королівствах», Франкській імперії.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Обладнання:  підручник,  контурна карта, атлас, кольорові олівці.

Хід уроку

  1. Організаційна частина.
  2. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань.
  1. Бліц-опитування.

Із мішечка чи конверта діти обирають картку та відповідають на запитання.

  • Яку назву отримав рух племен і народів Європи, що розпочався із вторгнення гунів у північну частину Римської імперії в 375 р. (Велике переселення народів)
  • Назвіть хронологічні межі Великого переселення народів. (4-7 ст.)
  • Як греки називали усіх, хто не належав до їхньої народності? (Варвари)
  • Кого називали колонами? (Напівзалежних селян у Римській імперії доби її занепаду)
  • Які питання вирішували германці на народних зборах?
  • Кого у германців називали знаттю? (Вождя і старійшин)
  • Хто міг стати вождем племені? (сміливий, мудрий та досвідчений воїн)
  • Як називали організацію влади на стадії переходу від первісного ладу до держави? (Воєнна демократія)
  • Назвіть наслідки Великого переселення народів. (падіння Риму (410 р.); розорення Риму вандалами (455 р.); загибель Західної Римської імперії (476 р.); виникнення на території Європи  нових народів та держав)
  • Назвіть хронологічні межі епохи Середньовіччя. (5 -15 ст.)
  • Назвіть періодизацію епохи Середньовіччя.
  1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
  1. Вправа «Морський бій».
  • Розшифруйте послання.

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А

Г

К

Х

Ж

Н

Я

Ф

Д

І

В

Б

С

У

Ю

О

Ф

Ч

І

Ж

А

Е

В

М

Н

И

Ь

К

С

І

Є

П

Ю

Г

И

І

Ч

Р

З

Ю

С

О

Д

Л

Д

Я

К

Р

Л

А

И

П

С

Щ

Ч

Е

І

М

Б

З

П

Т

О

С

Р

В

Є

Ц

У

Ю

І

О

Ь

Ж

С

К

Г

Ж

Ф

Ш

Д

Р

А

Б

Т

Л

О

У

З

Т

З

І

Є

В

Ю

Е

Д

Н

Ш

І

А

Х

К

Ь

Ж

О

З

Ї

В

У

Ключ: Д1; Б4;Д3; Є5; Г10; Г2; З5; І6 _ А10; Д5; Е9; І9; Б9;Д3; Г2; З5

(Королівство варварів)

  • Як ви розумієте даний вислів?
  • Кого називали варварами?
  • Сьогодні ви дізнаєтеся які королівства заснували варвари, познайомитеся з видатними постатями тієї епохи.
  1. Вивчення нового матеріалу.
  1. Робота з текстом підручника.
  • Опрацюйте текст підручника на с. 8  та заповніть таблицю.

Територія

Королівство

Роки існування

Галлія

Бургундське

Франкське

457 – 534

486 – 843

Іспанія

Тулузьке

418 – 511

Італія

Остготське

Королівство Одоакра

493 – 554

476 – 493

Північна Африка

Вандальське

429 – 545

  1. Кероване читання. (с. 9-10 підручника).
  • Опрацюйте текст підручника. Знайдіть відповіді на запитання та коротко занотуйте їх у зошит.
  • Кого називали «франками»?  (германські племена,  які жили по нижній течії річки Рейн)
  • Хто започаткував першу династію франків? (Меровей – Меровінги)
  • Хто став найславетнішим представником династії Меровінгів? (Хлодвіг (481 – 511 рр.)
  • У наслідок яких подій утворилася Франкська держава?
  • Як Хлодвіг став королем?
  • Яку роль у королівстві виконували графи? (Збирали податки та підтримували порядок)
  • Що називали звичаєвим правом?
  • Який документ став найдавніших у Європі пам’яток звичаєвого права? («Салічна правда»)
  • Якою була доля королівства після смерті Хлодвіга?
  • Чому, на вашу думку, період отримав назву «час лінивих королів»?
  • Хто управляв королівством? (майордом)
  1. Словникова робота.
  1. Анаграми.
  • Розшифруйте анаграми та знайдіть у підручнику пояснення.

ОЛДА (алод)

ХАРМОН (монарх)

АВЛАС (васал)

АРЦИР (рицар)

ОНРЕЙСЬ (сеньйор)

  1. Перегляд відеоролику.

https://www.youtube.com/watch?v=goQSlMcvNIk (з 2.48 с.)

  • Перегляньте відеоролик.
  • Про кого йдеться у відео?
  • Про які імена та події ви дізналися?
  • Доведіть або спростуйте твердження про те, що Карл Великий дійсно був великим.
  • Знайдіть у підручнику та запишіть, що ж зробив Кар Великий.
  1. Узагальнення та систематизація знань.
  1. Робота з історичною картою.
  • Розгляньте історичну карту.
  • Знайдіть та покажіть:
  • країну франків у 5 столітті;
  • території, приєднані до Франкського королівства за правління Хлодвіга;
  • Франкське королівство за часів правління династії Меровінгів;
  • Території, приєднані до королівства за часів перших Каролінгів;
  • Території, завойовані Карлом Великим;
  • Подфл Франкської імперії за Верденським договором.

E:\Работа\Підготовка до уроків\7 клас\Всесвітня\2. Перші Середньовічні держави\1. Народження Середньовічної Єврони\Франкська-імперія-карта.jpg

  1. Підсумки уроку.
  1. Вправа «Три слова».
  • Назвіть три слова, що запам’яталися з вивченої теми.
  1. Інструктаж з домашнього завдання.
  1. Опрацювати § 2 підручника.

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
27 вересня 2021
Переглядів
739
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку