Урок виробничого навчання «Опорядження лузг та усенків»

Про матеріал
Тема програми: ШТ4.1.2 Поліпшене оштукатурювання прямолінійних поверхонь Тема уроку: «Опорядження лузг та усенків» Мета уроку: - сформувати практичні знання, уміння, навички щодо опорядження лузг та усенків; -розвивати пізнавальну активність та самостійність учнів; -виховувати відповідальність за раціональне використання матеріалів, повагу до професії
Перегляд файлу

План уроку виробничого навчання №6

Дата проведення: ____________________   Група № 22

Тема програми: ШТ4.1.2 Поліпшене оштукатурювання прямолінійних поверхонь

Тема уроку: «Опорядження лузг та усенків»

Мета уроку:

- сформувати практичні знання, уміння, навички щодо опорядження лузг та усенків;

-розвивати пізнавальну активність та самостійність  учнів;

-виховувати відповідальність за раціональне використання матеріалів, повагу до професії;

Тип уроку: урок формування складних умінь.

Дидактичне забезпечення: Конспект, інструкційні карти, плакат;

Матеріально-технічне забезпечення: інструменти, інвентар, матеріали.

Міжпредметні зв’язки: «Технологія штукатурних робіт», «Охорона праці».

Методи навчання: словесні, наочні, репродуктивні.

Перелік практичних завдань:  Опорядження лузг та усенків, оштукатурювання камер коробів та каналів по сталевій сітці, залізнення поверхні штукатурки

Список основної та додаткової літератури: «Технологія опоряджувальних робіт»  Т.Є.Остапченко

Хід уроку

І. Організаційна частина

  •   Перевірка наявності учнів.
  •   Перевірка готовності учнів до уроку.
  •   Інструктаж з охорони праці.

ІІ. Вступний інструктаж

Актуалізація знань:

повідомлення теми програми «Поліпшене оштукатурювання прямолінійних поверхонь» та теми уроку «Опорядження лузг та усенків».

Цільова установка проведення уроку:

Через декілька місяців ви закінчите навчання в ПТУ. Більшість з вас будуть працювати робітни-ками на будівництві, дехто продовжить навчатись в вищих навчальних закладах, але через деякий час прийдете працювати в будівельні організаціях, тому і тема сьогоднішнього уроку для вас є дуже необхідна й актуальна я сподіваюсь на вашу свідомість, відповідальне ставлення на опрацювання даної теми, адже ми будемо працювати над формуванням практичних навичок при опорядження лузг та усенків

Перевірка опорних З, У, Н учнів, необхідних їм для подальшої роботи на уроці:

1. Інструмент, який використовують для провішування поверхонь і перевірки їх вертикальності або горизонтальності (ватерпас).

2. Вид кельм для накидання розчину на стіни під час облицювання (серцеподібна).

3. Як називається зовнішній кут:

4. Що характеризує марка цементу (міцність)

5. Риштування і помости влаштовують на (а) ґрунті; б) піску; в) щільній, міцній основі.)

Аналіз і доповнення відповідей учнів підведення підсумків.

Викладання нового матеріалу:

Повідомлення нової навчальної інформації.

Лузг - внутрішній кут в місцях примикання двох стін або стелі і стіни; усенок - зовнішній кут, утворений в місцях сполучення двох стін. З огляду на те, що гострі кути (усенки) швидко обламуються,

https://spectehnologia.pp.ua/wp-content/uploads/2015/04/urok41.jpg                                        Рис. 31. Стена с лузгами (1), усенками (2) и фасками (3)

                                                                    Рис. 1а. Стіна с лузгами (1), усенками (2) і фасками (3)

 

їх притупляють, закруглюючи або знімаючи фаски. Фаски бувають закруглені і плоскі.

Добре виконані лузги, усенки або фаски прикрашають оштукатурені приміщення.

Натирання і оброблення лузг, усенків і фасок - трудомісткі операції. Лузг, усенки і фаски виконують напівтертками, правилом, шаблоном.

Для натирання лузг або усенков використовують розчини, приготовлені на дрібному просіяному піску. До нанесеного розчину прикладають напівтерток або правило і, пересуваючи його з невеликим натиском вгору і вниз, натирають до отримання точної прямої лінії лузгу або усенків. Ці елементи повинні бути виконані вертикально або горизонтально.

Фаски натирають по раніше виконаним усенках. Для цього готові усенки змочують водою, з торця до них прикладають полутерок і, пересуваючи його з невеликим натиском вгору і вниз, розтирають розчин усенка в одній площині або заокруглені його. Якщо фаска широка, то з усенка попередньо можна зрізати частину розчину отрезовкой, зрізану фаску змочують водою і потім натерають її напівтерком. Фаска повинна бути абсолютно пряма. Плоска фаска повинна мати однакову ширину по всій довжині. Якщо фаска закруглена, вона повинна бути однакового профілю також по всій довжині. Підправляють фаски теркою.

 Для натирання лузгов, усенков і фасок користуються також фасонними напівтертками (рис. 2, а, б), полотно яких збито з двох дощок, скріплених під прямим кутом; штукатури також застосовують прості шаблони і малки (рис. 3, а-в).

Рис. 32. Натирка лузгов (а) и усенков (б) фасонными полутерками

Рис. 2. Натирання лузгів (а) і усенків (б) фасонними нтеапіврками

Впродовж показу та пояснення нових трудових прийомів, використовую та звертаю увагу учнів на інструкційну карту.

  •   Показ нових прийомів трудової діяльності;

У повільному темпі показати учням прийоми виконання вправи.

  •   Розглянути інструкційну карту;

У повільному темпі показати учням прийоми виконання технологічних операцій згідно інструкційної карти.

Показати учням прийоми виконання вправи у робочому темпі.

Пояснення характеру і послідовності роботи учнів на уроці;

Повідомлення про передовий досвід за темою уроку;

Опитування учнів і пробне виконання ними нових прийомів декількома учнями, показаних майстром:

  1. Як називається внутрішній кут?
  2. Якими інструментами виготовляють зовнішній кут?
  3. Якими інструментами виготовляють внутрішній кут?

відповідь майстра на запитання учнів

  підведення підсумків вступного інструктажу

ІІІ Поточний інструктаж

  •   видання завдань для самостійної роботи, видача інструкційних карт;
  •   пояснення порядку їх виконання;
  •   розподіл учнів за робочими місцями;
  •   повідомлення про критерії оцінювання виконуваних робіт;
  •   провести інструктаж з охорони праці;

                  Цільові обходи майстра робочих місць учнів;

І. Перевірка розуміння нового матеріалу, організація робочого місця, дотримання правил охорони праці;

ІІ.  Правильність використання інструменту  та дотримання технологічної послідовності згідно інструкційної карти;

ІІІ.  Самоконтроль якості роботи, дотримання правил охорони праці;

ІV.  Перевірка роботи учнів, визначення недоліків та кращих робіт учнів.

Прибирання робочих місць.

ІV. Заключний інструктаж

  • Аналіз діяльності учнів у процесі всього уроку;
  • Оцінка роботи учнів, її об’єктивне обґрунтування;
  • Аналіз причин помилок учнів та засоби їх усунення;
  • Повідомлення та обґрунтування оцінок;
  • Видача домашнього завдання.

 

Майстер виробничого навчання   ___________  Т.Я.Козік

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Чигар Катерина
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Педагогіка, Розробки уроків
Додано
1 квітня 2020
Переглядів
2094
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку