План уроку виробничого навчання №14
Дата проведення: ____________________ Група № 22
Модуль Модуль ШТ – 4.3. Оштукатурювання стін штукатурками спеціального призначення та виконання ремонту поліпшеної штукатурки
Тема програми: ШТ 4.3.1 Приготування декоративних розчинів та розчинів для штукатурки спеціального призначення
Тема уроку: «Приготування декоративних розчинів»
Мета уроку: сформувати компетентності
Ключові: сформувати практичні знання, уміння, навички при приготування декоративних розчинів;
Загально професійні : розвивати пізнавальну активність та самостійність учнів;
Професійні: виховувати відповідальність за раціональне використання матеріалів, повагу до професії.
Тип уроку: урок формування складних умінь.
Дидактичне забезпечення: Конспект, інструкційні карти, плакат;
Матеріально-технічне забезпечення: інструменти, інвентар, матеріали.
Міжпредметні зв’язки: «Технологія штукатурних робіт», «Охорона праці».
Методи навчання: словесні, наочні, репродуктивні.
Перелік практичних завдань: Готувати декоративні розчини; готувати розчини для гідроізоляційних, газоізоляційних, звуковбирних, термостійких, рентгенонепроникних штукатурок за готовим рецептом; доводити до робочого стану готові декоративні штукатури.
Список основної та додаткової літератури: «Технологія опоряджувальних робіт» Т.Є.Остапченко, Остапченко В.Г. Матеріали і технології в сучасному будівництві: підручник. - К: Вища освіта, 2005. - 495с.:іл.
Хід уроку
І. Організаційна частина
ІІ. Вступний інструктаж
Актуалізація знань:
повідомлення теми програми «Приготування декоративних розчинів та розчинів для штукатурки спеціального призначення» та теми уроку «Приготування декоративних розчинів».
Цільова установка проведення уроку:
На минулому уроці ви навчилися наносити цементно-піщаний шар стяжки механізованим способом, сьогодні ми розглянемо технологію приготування декоративних розчинів, тобто на сьогоднішньому уроці ми будемо працювати над формуванням практичних навичок щодо приготування декоративних розчинів
.Тема для майбутніх штукатурів надзвичайно важлива.
Отже наскільки ви будете професійно підготовленими, настільки й успішно ви зможете реалізувати себе в житті і на сучасному ринку праці, вміючи правильно приготовлювати декоративні розчини.
Перевірка опорних З, У, Н учнів, необхідних їм для подальшої роботи на уроці:
Аналіз і доповнення відповідей учнів підведення підсумків.
Викладання нового матеріалу:
Повідомлення нової навчальної інформації.
(Конспект)
Впродовж показу та пояснення нових трудових прийомів, використовую та звертаю увагу учнів на інструкційну карту.
У повільному темпі показати учням прийоми виконання вправи.
У повільному темпі показати учням прийоми виконання технологічних операцій згідно інструкційної карти.
Показати учням прийоми виконання вправи у робочому темпі.
Пояснення характеру і послідовності роботи учнів на уроці;
Повідомлення про передовий досвід за темою уроку;
Опитування учнів і пробне виконання ними нових прийомів декількома учнями, показаних майстром:
відповідь майстра на запитання учнів
підведення підсумків вступного інструктажу
ІІІ Поточний інструктаж
Цільові обходи майстра робочих місць учнів;
І. Перевірка розуміння нового матеріалу, організація робочого місця, дотримання правил охорони праці;
ІІ. Правильність використання інструменту та дотримання технологічної послідовності згідно інструкційної карти;
ІІІ. Самоконтроль якості роботи, дотримання правил охорони праці;
ІV. Перевірка роботи учнів, визначення недоліків та кращих робіт учнів.
Прибирання робочих місць.
ІV. Заключний інструктаж
Майстер виробничого навчання ___________ Т.Я.Козік