Урок виробничого навчання з професії "Оператор комп'ютерного набору" на тему: «Технології комп’ютерної обробки інформації»

Про матеріал
Урок виробничого навчання з професії "Оператор комп'ютерного набору" на тему: «Технології комп’ютерної обробки інформації»
Перегляд файлу

1

Державний навчальний заклад

 «ЗАПОРІЗЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ»

 

 

 

 

 

УРОК ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ

ТЕМА ПРОГРАМИ:  «Технології комп’ютерної обробки інформації»

З ТЕМИ «Робота зі слайдами в програмі Microsoft Power Point.  Редагування та

демонстрація слайдів. Використання анімації в програмі Microsoft Power Point»

ПРОФЕСІЇ «Оператор комп’ютерного набору. обліковець з реєстрації

бухгалтерських даних»

КВАЛІФІКАЦІЇ «ОПЕРАТОР КОМП’ЮТЕРНОГО НАБОРУ» - ІІ категорії

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Запоріжжя


 

ПЛАН УРОКУ

Тема програми: Технології комп’ютерної обробки інформації

Тема уроку: Робота зі слайдами в програмі Microsoft Power Point. Редагування та демонстрація слайдів. Використання анімації в програмі Power Point.

Мета уроку:

Навчальна: формувати  вміння роботи в PowerPoint, зі створення та обробки слайдів, редагування та демонстрації презентації з ціллю оволодіння професійних компетентностей, засвоєння та закріплення основних можливостей роботи зі слайдами в програмі Microsoft Power Point. Навчитися використовувати анімаційні ефекти виходу об’єктів, для оформлення слайдів та створення цікавої презентації під час демонстрації слайдів;

Розвиваюча: розвивати технічне та логічне мислення, увагу, пам’ять здобувачів освіти, вміння використовувати теоретичні знання в практичній роботі уміння користуватися інструментами й командами PowerPoint; розвивати в учнів чіткість, послідовність, правильність дій.

Виховна: виховувати творче ставлення до роботи, самостійність організованість і відповідальність за виконану роботу; виховувати працелюбність, акуратність, свідоме відношення до праці, формувати навчально-пізнавальні та технологічні компетенції здобувачів освіти.

Тип уроку: урок вивчення трудових прийомів та операцій

Вид уроку: практична робота.

Форми і методи навчання: фронтальне опитування з використанням онлайн сервісів: classtools.net, purposegames, studystack, розповідь з демонстрацією, особистий показ майстра виробничого навчання, постановка запитань, корекція відповідей, пояснення, показ робочих прийомів, відтворення дій по застосуванню знань на практиці.

Дидактичне забезпечення:

Роздатковий матеріал: алгоритм створення презентації, завдання до практичної роботи.

Методичне забезпечення: Методична розробка уроку, мультимедійний проєктор,. комп’ютер, презентація, вправи  в онлайновому сервісі classtools.net, purposegames, studystack

Технічні засоби навчання: робочі місця, оснащені ПК; дошка; відеопроектор; OC Windows XP; Microsoft Power Point 2007

Міжпредметні зв’язки: інформаційні технології, основи роботи в Інтернет, технології комп’ютерної обробки інформації.

Методична мета: апробація роботи за допомогою електронної технологічної картки; самостійне виконання індивідуальної презентації, застосування  методів опитування через Інтернет, технологій Web.2, застосування персонального блогу для організації навчальної діяльності

Література:

  1.     Основи Microsoft PowerPoint 2010: навчальний посібник, Б.В.Ващук.2017.–82 с.
  2.     Microsoft® Office PowerPoint® 2007. Методичний посібник для вчителів
  3.     Інформатика: підруч. для 10 кл. загальноосвіт. навч. закладів: рівень стандарт у 2 ч./— Х.: Гімназія, 2010. — Ч.1/ І.Л. Володіна, В.В. Володін. – 352 с.: іл.
  4.     Інформатика: Навч. посібник для 10-11 класів/ Зарецька І.І., Колодяжний Б.Г., Гуржій А.М., Соколов О.Ю. – К.: Навчальна книга, 2002 – 496 с.
  5.               Інформатика. Комп’ютерна техніка. Комп’ютерні технології.: Підручник для студентів вищих навчальних закладів./ За редакцією О.І.Пушкаря.-Харків: «Інжек», 2003.
  6.               Основи інформатики. Microsoft PowerPoint 2016: навчальний посібник. Ужгород: ДВНЗ «УжНУ», Нелюбов В.О., Куруца О.С. 2018. 122 с.: іл.


ХІД УРОКУ:

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП         5 ХВ.

1.1. Перевірка наявності здобувачів освіти.

Рапорт старости (перевірка присутності учнів), оцінка їх зовнішнього вигляду, відповідність одягу вимогам естетики праці.

  1.       Перевірка готовності здобувачів освіти  до уроку.
  2.       Допуск учнів з техніки безпеки: проведення повторення правил в кабінеті при роботі за комп’ютером методом «ланцюжкового» опитування:

ІІ.  ВСТУПНИЙ ІНСТРУКТАЖ       ~40 ХВ.

2.1. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності.

2.1.1Повідомлення теми, мети і очікуваних результатів уроку.

2.1.2. Цільова установка проведення уроку;

2.2. Актуалізація опорних знань та умінь.

2.2.1. Перевірка опорних компетентностей, пов’язаних з досягненням мети уроку.

ПЕРШЕ ЗАВДАННЯ

За допомогою сервісу, нам необхідно згрупувати у чотири групи, чотири елементи. Визначити до якої з офісних програм Microsoft Office належать надані елементи. Також посилання розміщено на моєму особистому блозі http://zvpukishco.blogspot.com/p/classtools.html

Демонстрація майстром гри на он-лайн сервісі https://www.classtools.net/connect/202004_89AWcf

Очікувана відповідь здобувачів освіти


ДРУГЕ ЗАВДАННЯ 

Давайте пригадаємо будову робочого вікна програми Power Point. А допоможе нам в цьому, он-лайн ресурс purposegames. Також посилання розміщено на моєму особистому блозі.

http://zvpukishco.blogspot.com/p/purposegamescom.html

Демонстрація майстром гри на он-лайн сервісі  https://www.purposegames.com/game/JB8iV714NfJ

Очікувана відповідь здобувачів освіти

ТРЕТЄ ЗАВДАННЯ

Необхідно на онлайн сервісі studystack дати відповіді на запитання. Посилання розміщено на моєму особистому блозі http://zvpukishco.blogspot.com/p/study-stack.html

ОЧІКУВАНА ВІДПОВІДЬ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

Запитання

відповідь

Яке має розширення програма Power Point?

ppt, pptx

Який основний елемент презентації?

Макет

На якій закладці можна знайти кнопки для додавання картинок і текстових об'єктів?

Вставка

Як називається сторінка презентації?

Слайд

Для демонстрації готової презентації слід натиснути клавішу?

F5

Чіткий наказ виконати певну дію це?

Команда

Готовий шаблон фігури, що можна додавати до слайда це?

Автофігура

Виступи, під час яких надаються певні відомості, результати роботи називають?

Презентація

Певний стиль оформлення презентації це?

Дизайн

Мультимедійний ефект це?

Анімація

Процес показу презентації це?

Демонстрація

Як додати картинку в публікацію?

Вставка/Рисунок

 

2.3. Формування нових знань та навичок

2.3.1. Пояснення майстра виробничого навчання (робота з презентацією).

2.3.2 Пояснення виконання завдання згідно роздаткового матеріала.

Пояснення характеру та послідовності виконання картки- завдання (Додаток1)

Пам’ятка для учнів щодо створення презентації (Додаток 2)

Результати роботи будуть фіксуватись в оцінювальній таблиці «Критерії оцінювання робіт здобувачами освіти та майстром»  (Додаток 2)

Відповідь майстра на запитання здобувачів освіти.

Підбиття підсумків вступного інструктажу.

 

 

ІІІ. Поточний інструктаж       180 хв.

3.1. Організація робочого місця. Розподіл учнів по робочих місцях, видача кожному учневі завдань.

Майстер роздає учням завдання з метою формування, закріплення та удосконалення умінь і навичок трудової діяльності.

3.2. Виконання учнями карток- завдань (створення презентації).

3.3 Цільовий обхід робочих місць.

1. Цільовий, практичний обхід

Діяльність майстра

Діяльність здобувачів освіти

Націлити учнів на активну роботу.

Перевірка організації та утримання робочого місця.

Учні, за допомогою опорного конспекту виконують відпрацювання робочих прийомів за завданням

  1.                Цільовий, індивідуальний обхід

Діяльність майстра

Діяльність здобувачів освіти

Перевірити правильність виконання технологічних прийомів та дотримання технологічної послідовності виконання робочих прийомів, техніки безпеки праці при роботі на ПК. Перевірити якість роботи окремих учнів, якщо треба, надати допомогу учням

Учні, опираючись на свої знання відтворюють технологічний процес створення презентації відповідно практичному завданню.

  1.               Комплексний обхід

Діяльність майстра

Діяльність здобувачів освіти

Контроль за сумлінною працею учнів у групі, фіксування уваги на роботі кожного учня а особливо на діяльності найслабших. Виявивши помилки в роботі учня, допомогти йому самому знайти шлях виправлення, враховуючи при цьому рівень творчого мислення учнів

Учні виконують вправи відповідно картки-завданню, самостійно виправляють помилки, які були допущені при виконанні завдання

  1.               Кінцевий обхід

Діяльність майстра

Діяльність здобувачів освіти

Здійснення контролю за навчально-виробничою діяльністю учнів (перевірка ходу і результатів виконання завдання)

Учні завершують самостійну роботу. По черзі показують  майстру створену презентацію

 

3.4 Індивідуальний інструктаж учнів (у разі потреби).


ІV. Заключний інструктаж     45 ХВ.:

4.1. Демонстрація виконаних робіт здобувачів освіти.

4.2. Аналіз виконання робіт (обговорення найбільш типових помилок).

Колективний пошук рекомендацій по їх усуненню.

Підбиття підсумків уроку:

  • аналіз діяльності учнів у процесі всього уроку;
  • Рівень досягнення поставленої мети;
  • Помилки учнів при виконанні завдання
  • Аналіз та пояснення типових помилок, зроблених учнями на уроці, та засоби їх усунення;

4.3. Підведення підсумків роботи на уроці.

Підсумкова оцінка згідно бланку критеріям оцінювання по кожній презентації: учень - ? майстер виробничого навчання – ?, та згідно роботи і помилок здобувача освіти під час уроку виробничого навчання.

4.4 Інструктаж домашнього завдання.

Створити презентацію на тему «Як я бачу свою професію оператор комп’ютерного набору. Обліковець з РБД».

4.5 Рефлексія

Ви захищали свої презентації, виконували індивідуальні завдання, яких результатів ви сьогодні досягли?

Які відчуття виникали у вас під час роботи? Що виявилося для вас самим несподіваним?

Що вам більше за все вдалося, які моменти були виконані найуспішніше?

Які труднощі виникали?

Ви познайомилися з роботою своїх одногрупників. Здалася вона вам змістовної, значущою, оригінальною?

Як вам здається, чи знадобляться вам отримані на сьогоднішньому уроці навички роботи в подальшому?

 

 

Внесіть в сектора свої оцінки від 1 до 5, а зауваження надішліть на електронну адресу майстра.

«КВАДРАТ  ВРАЖЕНЬ»

4.5 Прибирання робочих місць.

Учні приводять до порядку свої робочі місця, здають їх черговим учням. Чергові прибирають лабораторію.

 

doc
Додано
14 травня 2021
Переглядів
1436
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку