Тема. Вивчаємо число і цифру 7. Написання цифри 7.
Мета уроку:
Формувати поняття про число 7; співвідносити число предметів і цифру 7; учити писати цифру 7; ознайомити учнів зі способом утворення числа 7, з місцем числа 7 у натуральному ряді. Формувати уявлення про сутність додавання та віднімання. Учити виконувати додавання та віднімання на числовому промені. Вдосконалювати обчислювальні навички;
Розвивати в учнів логічне мислення ,образнее мислення, старанність, увагу, удосконалювати навички усного рахунку;
Виховувати любов до природи.
Хід уроку
1.Організаційний момент
Ось дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Працювати починаймо!
Сьогодні ми з вами вирушимо у дивовижну подорож. В чарівну країну, назву якої дізнаєтесь відгадавши загадку:
Дощ пройшов, через ставок
Перекинувся місток.
Кольорів у ньому сім,
Він подобається всім!
(Веселка)
2. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів
Для того щоб потрапитиу цю країну нам треба згадати, те що вивчали на попередніх уроках і не тільки з математики. Подумайте , що повинно статися , щоб на небі з’ явилася веселка. ( прийшов дощик і світило сонечко)
2.1Усний рахунок
Гра «Сонечко» (за кожну правильну відповідь до сонечка діти кріплять промінчики)
-Полічіть від 1до 10 в прямому і зворотному порядках.
- Назвіть сусідів чисел 3, 5, 6,
-Навіть наступне число від числа 1, 2, 4
- Назвіть попереднє число від 7, 9, 8
- Що означає додати? Відняти?
- Молодці!
Фізкультхвилинка ( під українську пісню « Дощик накрапає»)
Недаремно ми мандруємо країною веселок. Підксажіть скільки кольорів у веселки ? (7) Вірно! Отже тема нашого уроку «число і цифра 7».
4.1Робота з числовим променем
Розгляньте на числовому промені місце числа 7. Між якими числами стоїть 7? Як одержати число 7 із попереднього до нього числа? [До числа 6 додати 1.] Отже, 7 — це 6 і 1; 7 = 6 + 1. Назвіть наступне число до числа 7. Як одержати 7 із 8? [Від наступного числа 8 відняти 1.] Отже, 7 — це 8 без 1;
7 = 8 – 1.
4.2 Каліграфічна хвилинка.
Розгляньте, як пишеться цифра 7. З яких елементів вона складається? Пропишіть цифру 7 у повітрі. Використовуємо «цифри-шершавчики».
Пальчикова гімнастика. «Дощик»
4.3 Робота в зошиті на друкаваній основі
Співвідношення цифри та числа об’єктів
4.4 Робота з підручником
4.5 Розвиток логічного і образного мислення. Вправа « Веселка»
Розфарбуйте веселку. Який колір перший?Який другий? Який колір наступний? Між якими кольорами синій? Над яким кольором жовтий? Під яким кольором Фіолетовий? т.д.