Тема: Вправи і задачі на застосування таблиці ділення на число 7"
Мета: вправляти учнів у засвоєнні таблиці ділення на 7 та розв’язуванні задач; удос-
коналювати обчислювальні навички;
розвивати логічне мислення, вміння аналізувати, узагальнювати та робити
висновки;
виховувати старанність, працьовитість, бажання вчитися
Хід уроку
Обладнання. Мультимедійна презентація, картки для роботи в групах.
Тип уроку: урок-подорож
I.Організація класу. Привітання з гостями
- Діти, до нас на урок завітало багато гостей. Подаруйте їм посмішку і чемно приві-
тайтеся.
Всіх вітаєм, добрий день
Хай щасливим буде день.
-Я сподіваюсь, що від роботи на уроці ви отримаєте задоволення і гарний настрій бу-
де супроводжувати вас цілий день.
II. Повідомлення теми і мети уроку
слайд
-Діти, як називається планета, на якій ми живемо?
-Земля.
-А які ще планети ви знаєте?
-Отже, сьогодні ми з вами побуваємо в космосі і побачимо планети, які входять до
складу Сонячної системи.
-Під час цієї подорожі ми повторимо з вами таблицю ділення на7.
III.Контроль, корекція, закріплення знань
-А на чому ми з вами будемо подорожувати ви дізнаєтесь, коли розгадаєте ребус.
слайд
-Так, звичайно на ракеті.(слайд )
-Отже, ми вирушаємо в подорож.
1. Усний рахунок (слайд )
-А зараз наша ракета пролітає над найближчою до Сонця планетою-Меркурій
слайд
Меркурій-найменша планета Сонячної системи і найближча до Сонця. Вона оберта-
ється навколо Сонця за 88 днів.
-Скільки планет у Сонячній системі?(8)
2. Хвилинка каліграфії
Написання цифри 8.
- А зараз ми займемося гімнастикою мислення.
3. Математичний диктант
слайд
Скільки очей в 7-ми вовків?
В 3-х трикутників кутів?
Лап у 4-х котів?
Ніжок у 8-ми курчат?
Вушок в 9-ти зайчат?
Ріжок у 5-ти корів?
Скільки лап у 3-х бобрів?
Днів у тижнях чотирьох?
Пальців на руках шістьох?
Крил у 9-ти синиць?
Вушок у сімох лисиць?
Відповіді: 14, 9, 16, 16, 18, 10, 12, 28, 30, 18, 14
Ми зупиняємося над планетою Венера.
Слайд
Венера-друга за відстанню від Сонця планета,схожа на яскраву зірку, тому її назива-
ють «ранковою зорею»
IV.Закріплення вивченого матеріалу
-Знову наша ракета прямує далі.
4. Робота з підручником
- Складання і розв’язування рівнянь
Завдання №858(ст.138)
Ракета зупиняється над планетою Земля
Слайд
Земля-третя від Cонця планета, її часто називають блакитною або зеленою плане-
тою.
5. Фізкультхвилинка (слайд)
-Подорож наша триває. Наступна планета Марс.
слайд
Марс-четверта від Сонця планета червоного кольору, яка названа на честь бога вій-
ни. Має 2 супутники.
-Прямуємо далі.
6. Робота над задачами
Задача №859(ст.138)
Задача №860 (ст.138)-усно
-А за вікном уже Юпітер.
слайд
Юпітер-найбільша планета Сонячної системи. Має 16 супутників. Випромінює біль-
ше тепла, ніж одержує від Сонця.
V.Розвиток математичних умінь
-Вирушаємо далі.
7.Робота в групах. Обчислити вирази
I група IIгрупа IIIгрупа
49:7 3 42:7+20 21:7 5
65-35:7 63:7:3 (96-40):7
14:7+48 (65+5):7 49:7+7
(10+46):7 70-56:7 74-28:7
слайд
Сатурн- друга за розміром планета Сонячної системи. Має 20 супутників, які склада-
ються зі шматків льоду і каміння. Супутники утворюють яскраві кільця.
-А далі нас чекають наступні дві планети.
8. Геометричний матеріал
слайд
-Скільки всього трикутників? Квадратів?
-На скільки більше трикутників, ніж квадратів?
- У скільки разів більше трикутників, ніж квадратів?
слайд
Уран і Нептун
Планети близькі за розмірами і однакові за складом. Вони дуже холодні. На відміну
від інших планет, вісь Урана нахилена майже під прямим кутом і планета рухається
навколо Сонця боком.
VI.Підсумок уроку
- Таблицю ділення на яке число ми повторили?
- Які завдання вам було важко виконувати?
- В чому у вас не виникало проблем?
- Які емоції ви відчували під час уроку?
- Назвіть планети, які ви запам’ятали.
VII. Д/з ст. 138, №863, 864.