Урок математики 2 клас
Тема: Вправи та задачі на застосування таблиці множення і ділення на 2 і 3.
Мета: Удосконалювати навички табличного множення чисел 2 і 3, формувати вміння розв’язувати задачі, розвивати мислення учнів, пам’ять, увагу; виховувати бережне відношення до природи.
Тип уроку: узагальнення знань.
Обладнання: таблиця, малюнки героїв.
Хід уроку:
I. Організаційний момент. Створення емоційного настрою.
Учні взялися за руки, передали тепло своїх долонь і побажали успіху один одному.
Де різні зупинки малюнкові.
II. Повідомлення теми і мети уроку.
1. Гра «Шифрограма».
- Відповідь, це номер букви.
Вчитель показує картку
2 ∙ 4 + 3 ∙ 1 = 11 ( И ) 3 ∙ 7 = 21 ( Р )
3 ∙ 5 – 14 = 1 ( А ) 1 ∙ 1 = 1 ( А )
2 ∙ 6 + 13 = 25 ( Ф ) 2 ∙ 9 – 3 = 15 ( К )
(Доповідь учня «Крісло автора»)
2. Геометрична хвилинка каліграфії.
3. Завдання від ПАПУГИ
(На пальмах приклади)
Учні розв’язують приклади біля дошки.
4. А тепер заготуємо собі їжу для подорожі.
Задача
На корабель погрузили 3 ящики яблук по 4 кг і 2 ящика груш по 9 кг. Скільки всього фруктів погрузили на корабель?
Групова робота
Задача
Купили 6 пакети борошна по 3 кг. Скільки всього борошна?
Скласти обернену задачу
18 кг б. розсипали у 3 пакети
1 пакет - ? кг борошна
Фізкультхвилинка
Хто ж там, хто вже так втомився
І наліво похилився?
Треба дружно всім нам встати і вправи розпочати.
Рано – вранці сонце встало (підняти голови)
І проміння послало (підняти руки),
Один, два, три – всі пірнають,
Чотири, п’ять – виринають.
5. У Африці живе багато тварин.
- Зараз ми дізнаємося скільки у середньому живе слон.
I команда (Один представник від команди)
2 ∙ 8 : 2 + 80 – 2 = 86
II команда
2 ∙ 10 : 2 + 50 – 30 = 30
III команда
2 ∙ 9 – 4 – 12 = 2
III. Робота з геометричною задачею
Робота в парі (розв’язати самостійно із взаємоперевіркою).
Знайти периметр поля, де ростуть пальми. Воно схоже на квадрат, кожна його сторона 2 км.
IV. Підсумок уроку
Вправа «Незакінчене речення»