Розробка допоможе вчителям, що працюють з особливими дітьми у підготовці до уроків. Урок охоплює різні форми і методи роботи. Різноманітні завдання сприяють кращій корекції та розвиткупізнавальних процесів.
Клас:7
Тема: Всі дії з іменованими числами.
Мета: систематизувати та узагальнити знання мір довжини, маси, вартості, вміння учнів виконувати всі дії з іменованими числами, вміння користуватися таблицею мір; удосконалювати усний рахунок;
розвивати елементи логічного мислення, зорову пам'ять, стійку увагу, математичну мову учнів;
виховувати ощадливість, взаємодопомогу, старанність, акуратність під час виконання записів у зошитах.
Обладнання: картки для індивідуальної роботи, таблиця мір, іграшкові гроші, картки для самостійної роботи, мікрофон, давні міри маси, довжини, картки «Піктограми».
Тип уроку: урок систематизації та узагальнення знань, вмінь та навичок.
Очікуванні результати:
Після цього уроку учні зможуть:
Хід уроку:
І . Загально - корекційний етап.
1.Організація класу.
Ви почули вже дзвінок? Починаємо урок.
Кожен з вас приготувався, на перерві постарався.
Перед вами нелегкі завдання, тож бажаю успіхів в навчанні.
- Спочатку сідає краса, а потім – сила.
2. З’ясування емоційного стану учнів, їх готовності до уроку (графічно) :
настрій прекрасний гарний настрій настрій не дуже гарний
повністю готовий до уроку; частково готовий до уроку; не готовий до уроку
2. Бесіда:
- Який зараз рік?
- Скільки пір року має кожен рік? Назвіть їх.
- Яка зараз пора року?
- Скільки місяців має кожна пора року?
- Назвіть зимові місяці. Який зараз місяць?
- Скільки днів може бути в місяці? Скільки днів у грудні? А скільки повних тижнів? Скільки днів має один тиждень? Назвіть їх.
- Який сьогодні день тижня?
- А яка сьогодні число? То яка сьогодні дата?
3. Запис дати, прислів’я «Сім разів відміряй, один раз відміряй» в зошити.
2.Нервово-психологічна підготовка.
- Корекційна гра «У магазині».
Один з учнів покупець, а інший – продавець.
Ситуація: Вам потрібно придбати у магазині продукти, тканину, солодощі.
Якими мірами ви будете користуватися? Яку суму вам потрібно для покупки?
Сортування карток із різними мірами. (Слабшим учням)
ІІ. Основний етап.
Фронтальне опитування. Гра « Мікрофон»
Гра «Я – вчитель»
Взаємоперевірка виконаної роботи у зошитах, оцінювання (олівцем).
*Гра « Хто швидше?» ( слайд 2)
( Взаємоперевірка)
*Повторення назв компонентів арифметичних дій, таблиці множення (на картках)
*Усний рахунок ( слайд 3)
*Мотивація навчальної діяльності.
- Для чого нам потрібно знати міри маси, довжини, вартості?
- Чи могли б ми бути без них? ( відповіді учнів)
Ефект навіювання.
- У нас сьогодні незвичний урок, я переконана, що він пройде цікаво, якщо ви будете гарно працювати, будете уважними, старанними.
- Що ви очікуєте від уроку? ( слайд 4)
2. Повідомлення теми і завдань уроку. ( слайд 5, 6 )
3.Систематизація та узагальнення знань, вмінь та навичок.
- Розкласти картки «Одиниці довжини, маси, вартості від найбільшої до найменшої
( для слабших учнів).
2) Гра « Я – тобі, ти - мені».(Один учень називає натуральне число, а інший – перетворити його іменоване число, і навпаки.)
3) Гра «Естафета». (Запис іменованих чисел на дошці.)
Індивідуальна робота (з учнями, які навчаються за індивідуальними планами)
5. Фізкультхвилинка.
Раз! Два! Час вставати – будемо відпочивати!
Три! Чотири! Присідаймо! Швидко втому проганяймо!
П’ять! Шість! Засміялись, кілька разів нахилились.
Сім! Вісім! Час настав повертатися до справ.
6. Робота над матеріалом уроку.
Самостійна робота ( диференційовані завдання).
Математичні загадки (рефлексія)
Дія ця із плюсом дружить,
І вона важлива дуже,
Бо вона – даю вам слово –
Арифметики основа.
Щирі вам вітання
Від дії… (додавання)
Від числа число відняти –
Можна результат дістати
Зовсім це не таємниця,
результат… (різниця)
В навчанні допомагає,
Про числа він розповідає,
Відрізки, формули, кути…
Його нам треба берегти.
Повинен знати кожний учень
Наш друг і помічник… (підручник)
Робота з підручником. Виконання завдання №
Індивідуальна робота.
Гра «Хто швидше порівняє?» ( робота на картках)
Розв’язування задачі. ( слайд 7)
В шкільну їдальню привезли 9 ящиків апельсинів по 7 кг 850 г в кожному, 8 ящиків мандаринів по 8 кг 280 г в кожному. Скільки всього фруктів привезли в їдальню?
- аналіз задачі;
- складання скороченого запису задачі;
- визначення порядку дій;
- запис розв’язку (диференційовано);
Індивідуальна робота: обчислення прикладів (завдання на картках).
Виконання перетворень ( слайд 8)
Цікава задача
Що важче : кілограм снігу чи кілограм цукерок?
ІІІ. Заключний етап.
1.Підсумок уроку. Оцінювання. Результати очікування від уроку.
Метод «Прес»
Дайте відповіді на запитання:
2.Пояснення домашнього завдання.
Д/з для учнів які навчаються за індивідуальними планами.
3.Приведення організму в спокійний стан. ( слайд 9 )
Міри довжини
Верста - 1067 м
Сажень - 2 м 13 см
Аршин - 71,1 см
Лікоть - 66,6 см
Фут - 30 см
Чверть - 17,8 см
Вершок - 4,44 см
Дюйм - 2,54 см
Давні міри маси та довжини у приказках та прислів’ях:
( слайд 10)
* Бачити на сажень крізь землю.
* Сім верст до небес.
* До біди сім верст.
* Міряти на сім аршин.
* Ніби аршин проковтнув.
* Щоб взнати людину, треба з нею пуд солі з'їсти.
Зимові рекорди та математика
*Найбільший Сніговик розтанув тільки в червні 2008 року. Висота 37м 20см і близько 15 метрів у ширину. Це 6т снігу!Його шарф був майже 40 метрів у довжину. Вії були зроблені з лиж, губи – з п'яти червоних шин, очі – з вінків, а руки – з дев’ятиметрових ялинок.
*28 січня 1987 року у США робітник ранчо знайшов сніжинку діаметром 38 сантиметрів.
Якщо вз’яти на огляд 5000 сніжинок, то кожна з них буде мати свою унікальну форму.
4. Приведення у порядок робочих місць.
5. Створення установки на відпочинок.