Урок "Вживання великої букви у кличках тварин. Розвиток мовлення. Усна розповідь про домашнього улюбленця "

Про матеріал
Формувати в дітей уміння розрізняти на́зви тварин та їхні клички, правильно писати власні та загальні назви; розвивати спостережливість, усне мовлення, критичне мислення, пам’ять, увагу; виховувати любов до тварин.
Перегляд файлу

                                    Відділ освіти Косівської міської ради

                                    Старокосівський ліцей

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                  

 

 

                                                                                                                  

                                                                                                               

 

                                                                                                                

 

 

                                                                                                                   Никорак Л.В. ,

                                                                                                  вчитель початкових класів,

                                                                                                  спеціаліст вищої категорії,

                                                                                                  старший вчитель

 

 

 

 

                                           

                                              Старий Косів, 2022

Тема. Вживання великої букви у кличках тварин. Розвиток мовлення. Усна розповідь про домашнього улюбленця (с. 19).

Мета. Навчальна: формувати в дітей уміння розрізняти на́зви тварин та їхні клички, правильно писати власні та загальні назви; закріплювати навички каліграфічного письма.

Розвивальна: розвивати спостережливість, усне мовлення, критичне мислення, пам’ять, увагу. Виховна: виховувати любов до тварин.

                                                      Хід  уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

"Малюнкове вітання".

- Прикріпляю на дошці смайл "Радість" і бажаю всім учням гарного настрою, легкого засвоєння теми.

- Пропоную учням обрати свій смайл.

 

 

Організаційний момент на уроці української мови та літератури: теорія,  практика, інновації. | Інтерактивні матеріали. Українська мова

Учням, що обрали" сумні" або занадто веселі смайли, раджу налаштуватися на роботу.

ІІ. Основна частина.

1. Перевірка домашнього завдання.

2. Актуалізація опорних знань. -      

  Діти, перед тим, як перевірити те, що ви вже навчилися, і бути готовими до здобуття нових знань,  давайте згадаємо про вживання великої і малої букви в словах.

1.     Пояснювальний диктант

Діти гралися. Миколка сів на коня. Марічка і Оксанка одягали ляльку.

-         Як пишуться імена, по батькові і прізвища людей?

3. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і завдань уроку.

— Сьогодні до нас на урок завітав маленькі гості . Хто вони, дізнаєтеся, коли відгадаєте загадку.

  1. Пір’я він яскраве має.

                Як людина, розмовляє.

                 (Папуга)

  1. Як і зайчик, має вушка,

Весь пухнастий, як подушка,

Любить моркву, капустину,

Лагідний, немов дитина.

Білий, ніби заметіль,

В клітці спить маленький…

(Кролик)

  1. Народилось їх багато,

              Є в них мама, є в них тато.

              Менші, ніж заморські свинки,

              Ці пухкі, малі тваринки. (Хом’яки)

 

  1. Вірний друг у мене є,

               Мені лапу подає.

               Заглядає щиро в очі,

               Мовби щось сказати хоче.

               Замість слів лиш чути: “Гав”,

                Всіх котів порозганяв.

                Хто скажіть цей розбишака,

                Знають всі, що це… (собака)

— Що ви знаєте про цих тварин?

  • Які з них є у вас вдома?

Проблемна ситуація.

У нашого папуги Чіпа чудова новина! У нього — свято. А яке ж свято без друзів? І вирішив Чіп

запросити друзів. Виготовив чудові листівки, почав писати: «Привіт…». І зупинився. Адже не знав, як

правильно написати клички своїх друзів: хом’ячка Хрустика , кролика Пухнастика,  собачки Гавчика... Засмутився птах, заплакав. А потім згадав, що сльозами горя не здолаєш. Подумав-подумав і

вирішив попросити у нас допомоги.

— Допоможемо папужці Чіпові?

— Сьогодні нам треба навчитися правильно писати назви та клички тварин.

4. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу.

• Каліграфічна хвилинка.

  • Написання букв, з’єднань та слова н п тв ва тварини.
  • Записати назви і клички тварин  ( папужки Чіпа та його друзів) вправа 2  ( друге завдання) .

Важливо, щоб учні навчилися розрізняти поняття «назва» і «кличка».

• Виконання вправи 1 на с. 19.

Учні читають і відгадують загадки (ветеринар, кінолог, оператор машинного доїння).

• Виконання вправи 2 (перше завдання) на с. 19.

Робота в парах .

Обговорення особливостей роботи ветеринара (лікар, який лікує тварин), кінолога (професія людини, що вивчає поведінку та породи собак), оператора машинного доїння (людина, яка працює на тваринницькій фермі, за допомогою спеціальних апаратів доїть корів).

Доходять висновку, що представники відгаданих професій працюють з тваринами.

• Ознайомлення з правилом на с. 19.

• Виконання вправи 3 (перше завдання).

Запис назв та кличок тварин від найменшої до найбільшої: котик Сніжок, телятко Ромашка,

кінь Вітер, слон Зінар.

— Які слова називають тварин? Які слова є кличками тварин? Як пишемо клички тварин?

• Розвиток зв’язного мовлення.

— Хто з вас доглядає за домашньою тваринкою?

— Яких тваринок ви маєте?

— Які клички у ваших улюбленців? Як ви (чи ваші рідні) добирали кличку тваринці?

— Чи спостерігали ви за повадками домашніх улюбленців?

Це цікаво!

Собаки з давніх давен служать людям.(Показ ілюстрацій службових собак та собак різних порід.)Людина і собака мають 97 % спільного в будові генів. Цілком природно, що ми добре ставимося до своїх близьких родичів. Собаки вміють сміятися. Сміх кращих друзів людини нагадує пирхання. Почувши його, навіть у записі, інші собаки починають виляти хвостом.

5. Закріплення нових знань у процесі практичної діяльності.

• Виконання вправи 3 (друге завдання).

Учитель показує зображення папуги.

— Дітки, як ви гадаєте, чи навчився папуга Чіп розрізняти назви та клички тварин? Чи може він

написати запрошення своїм друзям? А ви навчилися? Тоді виконайте друге завдання вправи 3.

Виберіть кожній тварині кличку. Запишіть . Назви тварин підкресліть однією лінією, а клички- двома лініями.

• Виконання вправ 26,27 с. 11 ( робочий зошит). 2 Клас (НУШ). Українська Мова Та Читання. Робочий Зошит. Частина 1  (Придаток О., Кравцова Н.), Підручники І — Купити Недорого на Bigl.ua  (1409745958)

 

ІІІ. Заключна частина.

1. Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

— Яку добру справу ви зробили на уроці? (Допомогли папужці Чіпові.)

— Що нового ви дізналися сьогодні на уроці?

— Де ви можете використати ці знання?

— Назвіть п’ять тварин.

— Доберіть клички цим тваринам.

— Пригадайте  друзів Чіпа ?

—  Продовжіть речення

“Тепер я знаю, що назви тварин

пишуть з … літери, а клички — з … !”

2. Домашнє завдання.

Інструктаж до вправи 28 (робочий зошит) на с. 11.

docx
Додано
31 січня 2022
Переглядів
521
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку