Я досліджую світ
Інтегрований
Урок 9. 3
Тема.Тварини Азії
Мета: Інтеграція освітніх галузей:
Формувати предметні компетентності:
Ознайомити учнів з тваринами, які мешкають в Азії. Продовжити навчати шукати інформацію і працювати з нею; сприяти розвиткові пам’яті, спостережливості. Продовжувати виховувати бережливее ставлення до природи, тваринного світу.
Формувати ключові компетентності:
Обладнання: Ноутбук, телевізор, презентація, відео, розд. матеріал: хмари слів, ілюстрації, картки, Lego, Крісло Автора.
Урок комбінований
Хід уроку
I. Організаційний момент
Ранкове коло
1. Привітання:
Усміхнися всім навколо: (посміхаємося всім учням у колі)
небу, сонцю, квітам, людям.(тягнемося руками вгору, потім нахиляємося донизу)
І тоді обов'язково
день тобі — веселим буде!(усміхаємося сусіду зліва та справа, беремося за руки)
«Доброго ранку всім!» Анатолій Костецький
2.Новини дня (Доповідає помічник вчителя)
Вправа «Погода»
- Мій помічник оголосить новини дня.
- Сьогодні 6 листопада, середа. За даними «Синоптика» на сьогоднішній день в НВК №3, а зокрема у 2-А класі, очікується такий прогноз погоди, а саме: безхмарне небо на уроці, сильний вітер від піднятих рук та глибоких знань, температура плюсова, опадів – не буде. А на території міста буде сухо і сонячно. Всім присутнім синоптична лабораторія бажає: нехай проблеми та незгоди не роблять вам в житті погоди.
- Дякую, сідайте, будь ласка.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Зворотний зв’язок із минулим заняттям.
- Про що ми говорили на минулому уроці?
- Що ми дізналися про Азію?
- Нещодавно ми розпочали мандрівку Азією, дізналися більше про цей континент, країни, що на ньому розташовані
- Давайте перевіримо, що ви дізналися на минулому уроці.
2. Робота з LEGO: А - червона цеглинка;
Б – синя цеглинка;
В – жовта цеглинка.
• У яких країнах Азії проживає найбільша кількість людей?
А — Китай та Японія;
Б — Китай та Індія;
В — Росія і Казахстан;
• З якими континентами межує Азія?
А — Європа та Австралія;
Б — Австралія та Африка;
В — Африка і Європа;
• Яка з цих країн розташована у Азії?
А — Туреччина;
Б — Єгипет;
В — Австралія.
Перевірка:
3. Альпіністи
- А ще про що ми дізналися?
- Вчора ми дізналися про найвищі гори світу — Гімалаї. Відчули себе у ролі альпіністів, які підкорюють гірські вершини». .
- Хто з українських альпіністів підкорив найвищу гору у світі? (Дмитро Семеренко, Роман Городечний і Тарас Поздній.)
- Що ми знаємо про Дмитра Семеренка? (Діма-гордість нашої школи, наш випускник НВК №3)
- Які складності чекають на людей, які хочуть підкорити гору?
- Що допомогає альпіністам підкорювати гірські вершини?
- Чому наших альпіністів можна назвати героями?
- Як ви розумієте вислів «Один за всіх і всі за одного»?
- Підсумуємо: Якими були наші альпіністи?
Наші альпіністи поводили себе, як справжні герої, а також допомагали одне одному, працювали в одній команді».
- Тож і вам бажаю бути одною командою і допомагати одне одному.
ІІІ.Мотивація навчальної діяльностіі повідомлення теми і мети уроку.
Розгадайте тему уроку.
ІV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Робота в групах Презентація «Тварини Азії»
Відгадування загадок
Це тварина темно-сіра, Що за диво-птахчудовий?
Товстонога, товстошкіра. Хвіст у ньогокольоровий.
Як локатори — два вуха, Ніби щойно зійшов з трону,
Довгим носом спину чуха. Носить чубчик, мов корону (павич)
Гострі бивні — наче роги... Діана Безносенко
Гей, тікайте всі з дороги! Здобич у чагарниках шукає
Не примараце, не сон, І отруту сильну має.
А великий сірий...(слон). Капюшон, як в королеви
Налякає навіть лева.
Хитрий, хижий і смугастий, І не лагідна й не добра
Пазуристий та ікластий. Називаютьїї – (кобра).
Сам він родом із тайги,
Здогадались, хто такий? (тигр)
2. Робота в парах «Хмари слів» Великі тварини Азії: список
- Знайдіть, які ще тварини проживають в Азії.
Індійський слон, індійський тигр, індійський носоріг,панда, тигр, двогорбий верблюд, орангутан, малайський ведмідь, нільгау (блакитна антилопа), сніговий барс (ірбіс)
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()

золотистий такін, носоріг, носач, барс, тапір, варан, алігатор, довгоносик,гаур, бантенг, сніговий барс (ірбіс).
3. РУХАНКА
3.The MonkeyDance
Раз, два — час вставати!
Будемо відпочивати!
- А зараз тваринки вас запрошують потанцювати з ними.
3. Робота з підручником с. 85
Читання для себе
4. Запитання для обговорення:
• Яких тварин Азії зображено на малюнках?
• Чим відрізняється індійський слон від африканського?
• Кого можна назвати найкрасивішим птахом планети?
• Яка змія є найотруйнішою у світі?
• Чому тигри перебувають під загрозою вимирання, хоча вони є майже у кожному великому зоопарку?
Підсумок: «Тваринний світ Азії є дуже різноманітним. Усіх цих тварин потрібно оберігати та охороняти».
V. Закріплення вивченого.
1. Робота в групах. (Роздати пазли африканського та індійського слонів)
2. Дослідження.
- Яка тварина найбільша в Азії?
- Дослідіть, чим схожі і чим відрізняються африканський слон від індійського?
На питання про те, яка тваринанайбільша в Азії, відповідь проста — індійський слон.
Від свого близького родича африканського слона індійський відрізняється меншим розміром вух, відсутністю бивнів самок і меншою вагою. Індійський слон важить в середньому 5 тонн, африканський — приблизно на 1 тонну більше. Також відрізнити індійського слона від африканського можна за горбом на спині і опуклому тімені.
3. Бесіда «Книга джунглів»
- Пригадайте, де ми читали про тварин?
(У творі Редьярда Кіплінга «Книга джунглів»,головним героємякого є Мауглі.)
4. Крісло АВТОРА
- Які ваші враження від прочитаного?
За бажанням учні, які читали цей твір, можуть сісти до Крісла автора і розказати про свої враження.
5. Повторення сюжету казки
- Пригадаємо сюжет цього твору: «У казці розповідається про індійського хлопчика Мауглі, який немовлям опинився у Джунглях. Мудрі тварини навчили Мауглі складним законам Джунглів, навчили розуміти мову звірів, птахів, змій».
6. Персонажі казки
- Пригадайте, які тварини є персонажами цієї казки.
7. Перегляд відеоhttps://tinyurl.com/y57oj9do
- Переглянемо відео про те, як виглядали б ці персонажі у реальному житті:
8. Обговорення
Запитання для обговорення:
• Якою твариною є Акела?
• Як звати ведмедя, який був учителем дитинчат вовчої зграї?
• Хто є ворогом Мауглі?
• Яких з цихтварин вибачили?
Підсумуємо: Що описав у "Книзі джунглів" Редьярд Кіплінг?
У "Книзі джунглів" Редьярд Кіплінг описав надзвичайний тваринний світ джунглів Азії.
VІ. Рефлексія

VІІ.Підсумкові завдання
1. Вдома знайти інформацію в інтернеті про одну з тварин, які є персонажами «Книги джунглів» та зробити картки, як у підручнику на с. 85.
2. Також у вільний час ви можете переглянути одну з екранізацій «Книги
джунглів» Редьярда Кіплінга.