Урок Я досліджую світ "Ми творимо мультфільм"

Про матеріал
Ознайомити з історією виникнення мультфільмів;пояснити, як створюють мультфільми;закріпити знання про диких тварин;вчити складати сценарій до казки;удосконалювати артистичні навички дітей, активізувати словник дітей, удосконалювати звукову культуру мовлення, інтонаційний лад, діалогічну мову ; формувати досвід соціальних навичок поведінки, створювати умови для розвитку творчої активності дітей; розвинути у дітей інтерес до мультиплікації; розвивати мовлення дітей, збагачувати словниковий запас новими словами, відповідно до тематики тижня; формувати каліграфічні навички письма; розвивати дрібну моторику руки.
Перегляд файлу

                                                                   Рекуненко Ірина Олексіївна

                                                                   учитель початкових класів                                                                    

                                                                   КУ Сумської спеціалізованої школа                                                   

                                                                   І-ІІІ ступенів №10                                                                                             

                                                                   ім. Героя Радянського Союзу О. Бутка

Я досліджую світ

1 клас

Тиждень

                                  Тема тижня: Мультфільми

Тема дня: Ми творимо мультфільм

 

Мета:  

  • ознайомити з історією виникнення мультфільмів;
  • пояснити, як створюють мультфільми;
  • закріпити знання про диких тварин;
  • вчити складати сценарій до казки;
  • удосконалювати артистичні навички дітей
  • активізувати словник дітей, удосконалювати звукову культуру мовлення, інтонаційний лад, діалогічну мову ;
  • формувати досвід соціальних навичок поведінки, створювати умови для розвитку творчої активності дітей;
  • розвинути у дітей інтерес до мультиплікації;
  • розвивати мовлення дітей, збагачувати словниковий запас новими словами, відповідно до тематики тижня;
  • формувати каліграфічні навички письма;
  • розвивати дрібну моторику руки.

Завдання:

  • Вправа «Спіймай мій настрій»;
  • заповнення щоденних новин;
  • розгадування загадок;
  • перегляд фільму «Як створюють найпатріотичніший мультик країни»;
  • презентація «Мовна розминка»:
  • гра «Впіймай звук»;
  • фонетична зарядка;
  • вивчення скоромовки;
  • розгадування ребуса;
  • перегляд мультфільму «Рукавичка»;
  • складання сценарію за серією малюнків до казки «Рукавичка»;
  • інсценізація  казки «Рукавичка»;
  • пальчикова гімнастика;
  • гра «Створи свій мультик».

 

Очікувані результати учіння:

  • уживає відповідну до ситуації спілкування лексику і несловесні засоби;
  • уживає форму кличного відмінка іменника для звертання до іншої особи та ввічливі слова;
  • вступає в діалог, підтримує й ініціює діалог на теми, які викликають зацікавлення;
  • визначає звуки у слові, визначає кількість складів у слові, орієнтуючись на кількість голосних звуків;
  • уважно вислуховує думку співрозмовника, висловлює свій погляд, шануючи гідність інших;
  • досліджує значення нових слів;
  • вправляється у правильній вимові й наголошуванні слів відповідно до тематики тижня;
  • записує слова під диктовку;
  • ставить запитання до медіаповідомлення й відповідає на них;
  • застосовує рухливі ігри під час навчання;
  • презентує результати власної творчості перед однокласниками;
  • інсценізує казку;
  • знає чим казка відрізняється від мультфільму;
  • об’єднується з іншими дітьми у групу для навчання та гри;
  • знає як створюється мультфільм;
  • знає відмінність диких тварин від свійських;
  • розподіляє тварин на рослиноїдних, хижих, всеїдних.
  • Усно виконує математичні дії.

 

Обладнання: картки для парної діяльності, картинки з мультфільмів, малюнки до казки «Рукавичка», картки для групової діяльності, ляльки до казки «Рукавичка», мультфільм «Рукавичка», фільм «Як створюють найпатріотичніший мультик країни «Це наше, і це твоє»», презентація «Мовна розминка», пластилін, дощечки, стеки, серветки, мікрофон.

 

Перебіг заняття

1. Ранкова зустріч

                                                                                                                                                            1.1. Привітання «Добрий день!»

Учитель. Треба разом привітатись.                                                                                          Діти. Добрий день!                                                                                                               Учитель. Дружно, голосно сказати…                                                                               Діти. Добрий день!                                                                                               Учитель. Вліво, вправо поверніться,                                                                                      Своїм друзям посміхніться.                                                                                      Діти. Добрий день!                                                                                                               Учитель. Дружно всі, не відставайте.                                                                                                                Діти. Добрий день!

       1.2. Створення у класі позитивного настрою. Вправа «Спіймай мій

                    настрій»

Роздайте кожному по одній картці, на якій записано цифру 1 або 2 або 3 або 4 або 5.                                                                                                              Матеріали для дітей.  Додаток 1

1

2

3

4

5

   Запропонуйте дітям об’єднатися у пари так, щоб сума двох чисел                дорівнювала 6.                                                                                                                              Діти домовляються, хто почне першим.                                                                                                  Діти виконують дії, які називає учитель.                                                                       -  Посміхніться, «зніміть» посмішку зі свого обличчя долонькою та «киньте» своєму сусідові. «Спіймайте» посмішку, «прикрасьте» нею своє обличчя.            -  Зобразіть на обличчі радість, «подаруйте» її своєму товаришеві.

1.3. Заповнення щоденних новин.

 

 - Дата …

 - Місяць…

 - Сьогодні …(день тижня).

 - Який день тижня за порядком?

 - Яка сьогодні погода?

 - Опади…

 Вчитель назначає помічників дня.

 

1.4. Розгадування загадок.

Втік із мультику дивак.
Як це трапилося, як?
Дуже просто, наче птах,
Полетів собі на дах.
                  (Карлсон)

Народилась в горошині,
В шкаралупі я жила,
Та мене одної днини
З дому жаба понесла.
В старої миші була на гостинах,
І з кротом зустрічалася я.
І ластівка мене на крилах
В країну ельфів відвезла.
                    (Дюймовочка)

Старенька бабуся у лісі жила,
Гостинці для неї онука несла.
Хто дівчинку ту по дорозі зустрів?
Як казка ця зветься? Хто б відповів?
                             (Червона Шапочка)

Загадки про героїв мультфільмів: Червона Шапочка

У Задзеркаллі побувала,
Країною Чудес гуляла.
Кіт Чеширський не дрімає,
В казці дівчину чекає.
                      (Аліса)

Працювала я у хатці,
Танцювала у палаці.
Є така у мене звичка —
Десь губити черевички.
                          (Попелюшка)

Жила я у гномів, ласкава та ніжна,
І пташок я слухала спів дивовижний,
Мов кров, мої губи , волосся – мов нічка,
А личко – як сніг… Мене звуть…
                               (Білосніжка)

Загадки про героїв мультфільмів: Білосніжка

В Італії він народився,
Родиною дуже гордився.
Він не просто цибулина,
Вірний друг це…
                        (Чіполіно)

Я – істота нежива,
Я – істота снігова.
Мене зліпили дві сестри,
Коли грали уночі.
                        (Сніговик Олаф)

Загадки про героїв мультфільмів: Сніговик Олаф

Заморозить все навкруг —
Поле, річку, ліс та луг.
Не почує серце бід,
Герда лиш розтопить лід.
                     (Снігова Королева)

До прогулянок він ласий,
Є на мед чутливий нюх.
Зветься плюшевий ведмедик,
Всім відомо…
                               (Вінні Пух)

Це мандрівні артисти,
Жартівники й кадристи.
Відомі їх таланти:
Співаки та музиканти.
Півень, кіт, осел, собака
Ніколи не знають страху                                                                                                           Хтож це?Відгадайте!

 Відповідь швиденько дайте.
                           (Бременські музиканти)

 

 

1.5. Оголошення теми тижня.

   -   Сьогодні ви більше дізнаєтеся про мультфільми, як вони створюються  і самі спробуєте творити мультфільм.

 

2. Перегляд фільму «Як створюють найпатріотичніший мультик країни «Це наше, і це твоє»».

Посилання:

https://www.youtube.com/watch?v=4TjYD56hXh8

 

    3.Поглиблення знань про мультфільми.

       Відгадайте мультфільми за картинкою.

     

 Додаток 2

 

 

Nu-pogodi-smotret-onlaynbaza_Malysh&Karlson

p_fzima_v_prostokvashino

 

               1342045205_bremenskie-muzykantywinni

 

2021bae7a593b33ac6eab92427483419

          

               4. Фізкультхвилинка

 

 

 

 

5. Готуємося стати мультиплікаторами.

  • А для цього потрібно виконати ряд завдань.

Презентація « Мовна розминка»

 

  1. Формування каліграфічних навичок письма.

Повторення письма малої букви к.

Запис слів з буквою «к» у зошит під диктовку: курка, курник, качка, кабан.

 

  1. Перегляд мультфільму «Рукавичка».

Посилання:

https://www.youtube.com/watch?v=GgXzVCV1nGQ

 

  1. Пояснення «Чим казка відрізняється від мультфільму».

Відмінність між казкою і мультфільмом полягає в наступному:

Казка відноситься до літературних або фольклорним творам.

Мультфільми – один із жанрів кінематографу.

Зміст казки сприймається в словесних образах.

Особливість мультиплікаційних фільмів – в їх зоровому, а не словесному сприйнятті. Казку можна почути або прочитати. Мультфільм – побачити на екрані. Сюжети казок будуються відповідно до особливостей цього літературного жанру. У мультфільмах представлені не тільки казкові, але і спеціально створені сюжетні колізії, відповідні динаміці відбувається на екрані.

  1. Складання сценарію за серією малюнків до казки «Рукавичка». Групова діяльність.

Кожна група має серію малюнків до казки «Рукавичка».

Завдання:

1) розподілити ролі в групі, обрати режисерів, художників, авторів та акторів;

2) відновити деформований зміст казки за сюжетними малюнками, пронумерувати цифрами у порядку зростання від 1;

3) наклеїти всі частини на ватман;

4) озвучити казку.

 

Додаток 3

 

 

 

 

Відповіді на запитання:

  • До якого виду тварин відносяться заєць, вовк , ведмідь, лисиця,кабан? (Дикі тварини).
  • Розподіліть цих тварин на хижих, рослиноїдних, всеїдних.

 

  1.  Інсценізація  казки «Рукавичка» (лялькова мультиплікація).

Ляльки-актори кожної групи інсценізують казку.

 

  1. Пальчикова гімнастика

     Учитель декламує віршик і показує: долоню, а потім по черзі з'єднує        з великим пальцем усі інші, починаючи зі вказівного.

https://naurok.com.ua/uploads/blog/vprava5.jpg

Пальчику, пальчику,

Де ти бував?

Я з цим братом в ліс ходив,

А з цим братом борщ варив,

З цим я кашки скуштував,

А з найменшим заспівав.

 

  1.  Гра «Створи свій мультик» (пластилінова мультиплікація)
  • Спробуйте себе в ролі мультиплікаторів.
  1. Про улюблену тваринку;
  2. Про рослинку;
  3. Про улюблену іграшку;
  4. На основі казки;

Кожна група презентує результати власної творчої діяльності.

 

  1.  Підсумок заняття. Рефлексія «Відкритий мікрофон»

 

  • Діти, давайте по черзі поділимося враженнями від заняття.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Матеріали для дітей

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

 

1

3

5

2

4

2

4

1

3

5

3

5

2

1

4

4

1

3

5

2

2

5

4

3

1

 

 

 

 

 

Додаток 2

Nu-pogodi-smotret-onlayn

 

baza_Malysh&Karlson

2021bae7a593b33ac6eab92427483419

 

winni

 

p_f

 

1342045205_bremenskie-muzykanty

zima_v_prostokvashino

 

Додаток 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
1 березня 2020
Переглядів
3023
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку