Урок ЯДС 2 клас "Зимові свята в Італії"

Про матеріал
Мета: - навчальна – сформувати у дітей уявлення про зимові свята в Італії, розширити уявлення про святкові традиції в інших країнах, розширити знання дітей про найпоширеніші зимові свята в Україні - виховна – виховувати інтерес до традицій батьківщини та інших країн, формувати пізнавальні інтереси учнів. толерантність до представників інших культур. - розвивальна – розвивати критичне мислення, творчу уяву, культурну обізнаність та самовираження. розвивати емоційний інтелект учнів; розвивати увагу, пам’ять, основні види мовлення, просторовий гнозис, виховувати бережливе ставлення до природи, толерантність до представників інших культур.  Створити атмосферу свята і очікування дива у дітей. Тип уроку: комбінований Освітні галузі: соціальна, природнича, мистецька, історична, мовно – літературна. Очікувані результати: Знати – особливості святкування зимових свят в Італії. Вміти – діалогічно висловлювати свої думки, називати символи італійського Різдва. Застосовувати – набуті знання на практиці, в життєвих ситуаціях, порівнювати святкування Різдва в Італії та Україні. Обладнання: комп’ютер, цеглинки LEGO, , смайлики, різнокольорові олівці, маркери, посилка, капелюшки., підручник, індивідуальні картки, картки для групової роботи, пазли, СМС повідомлення,ляльки , рибка.
Перегляд файлу

Тема: «Зимові свята в Італії»

Мета: 

  •           навчальна – сформувати у дітей уявлення про зимові свята в Італії, розширити уявлення про святкові традиції в інших країнах, розширити  знання дітей про найпоширеніші зимові свята в Україні
  •           виховна – виховувати інтерес до традицій батьківщини та інших країн, формувати пізнавальні інтереси учнів. толерантність до представників інших культур.

 

  •           розвивальна – розвивати критичне мислення, творчу уяву, культурну обізнаність та самовираження. розвивати емоційний інтелект учнів; розвивати увагу, пам’ять, основні види мовлення, просторовий гнозис, виховувати бережливе ставлення до природи,  толерантність до представників інших культур.
  •        

Створити атмосферу свята і очікування дива у дітей.

Тип уроку: комбінований

Освітні галузі: соціальна, природнича, мистецька, історична, мовно – літературна.

Очікувані результати:

Знати – особливості святкування зимових свят в Італії.

Вміти – діалогічно висловлювати свої думки, називати символи італійського Різдва.

Застосовувати – набуті знання на практиці, в життєвих ситуаціях, порівнювати святкування Різдва в Італії та Україні.

Обладнання: комп’ютер, цеглинки LEGO, , смайлики, різнокольорові олівці, маркери, посилка, капелюшки., підручник, індивідуальні картки,  картки для групової роботи, пазли, СМС повідомлення,ляльки , рибка.         

Хід уроку

1. Організація класу

 

Любі діти! У наш клас

завітали люди щирі.

Привітайте в добрий час

Посмішкою та миром.

(Діти повертаються до гостей та вітаються).

А тепер розкажемо трохи про себе.

  1.         Вправа «В цьому класі друзі всі».       

Разом з учителем розповідають віршик.

В цьому класі друзі всі:                     (три хлопки)

Я і ти, і ми, і ви.                                   ( три хлопки)

Добрий день, тому, хто зліва.            (поворот наліво)

Добрий день, тому, хто справа.         ( поворот направо)

Ми – одна сім’я.          (розвести руки в сторони, показати на всіх)

 

В цьому класі друзі всі:                     (три хлопки)

Я і ти, і ми, і ви.                                  ( три хлопки)

Обійми, того, хто зліва.                  (обійми з учнем зліва)

Обійми, того, хто справа.               (обійми з учнем справа)

Ми – одна сім’я.          (розвести руки в сторони, показати на всіх)

      А  сьогодні на уроці працювати ми будемо у группах. З нашими відомими нам капелюшками.

      У нас є чотири групи. Білі капелюшки, черовоні, зелені жовті. Чорний капелюшок ми дамо нашому асистенту, а синій з вашого дозволу я залишу собі.(Слайд 2)

  1.         Щоденні новини. Повідомлення синоптика (білий капелюшок)

 ( Слайд 3)

Сьогодні___ (число)__________ (місяць)_________ (день тижня).

На дворі________ (пора року).

Коли в ранці я йшла до школи небо було _____(ясним, похмурим).

Опади (були/не було).

1.3. Вправа «Три бажання». (жовтий  капелюшок) ( Слайд 4)

Дітки, а подивіться що ви бачите в мене в руках. Так це золота рибка. Той хто потримає в руках золоту рибку, загадає бажання яким хоче бачити наш урок..

2.  Актуалізація опорних знань.

 

2.1 Червоний капелюшок  пропонує нам таке цікаве завдання. ( Слайд5)

У вас на партах є чобітки червонного  кольору. Вам потрібно розкласти числа в порядку спадання  (від найбільшого до найменшого) і ви дізнаєтесь про яку країну ми будемо говорити.

І      Т      А      Л       І       Я

99    88    77     66     55      44

Так. Італія.

Давайте згадаємо. Де знаходиться Італія. (Учні показують на карті де знаходиться Італія.)

2.2 А також пограємо гру «Так чи ні» ( Слайд 6)

  1. За формою Італія схожа на рюкзачок. (Ні)
  2. Столиця Італії – місто Рим (Так)
  3. На території   Італії  розташовані  2 найменші  країни світу -  Сан-Марино і Ватикан  (Так)
  4. У місті Венеція люди їздять на автомобілях (Ні)
  5. Італійці снідають у кафе (Так)
  6. Національна страва італійців – борщ. ( Ні)

Сьогодні ми продовжимо знайомство з Італією і дізнаємось, як італійці проводять зимові свята, та чим відрізняється  італійське  святкування  від українського.

3. Повідомлення нового матеріалу

Вчитель: Ось і наш перший пункт призначення – це  країна смачної піци, пасти, оливок і сонячного настрою. Вірно, - це звичайно Італія. Давайте послухаємо наших представників Італії.

 

      3.1  Повідомлення білих капелюшків.

 

(Слайд 7) Учень 1. До Різдва справжні італійці готуються весь рік. І додому з усіх усюд їдуть на свята завчасно, оскільки колони різного транспорту пронизують усю країну, наче артерії.

А вже вдома за стіл не сідають, доки не збереться разом уся велика італійська родина. В Італії люблять прислів’я: «Різдво святкуй із сім’єю, а Новий рік – із ким хочеш».

Вулиці до свят і під час нагадують свято життя. Звучить Різдвяна музика, скрізь сяє святкове освітлення і до щему в душі хочеться дива.

( Слайд8) Учень 2. І свята нагадують про найголовніше людське диво – народження Ісуса Христа, яке наче екстраполюють у часі в усіх церквах відомі шопки.

Традиційно в будинках зацвітає і пуансеттія – рідзвяна зірка, яка цвіте саме червоним і давно стала атрибутом італійського Різдва.

( Слайд 9) Учень 3.Головний персонаж свята, якого з особливим нетерпінням чекають італійські дітки – Бабо Натале, що в перекладі означає Різдвяний тато. Написати листа йому можна не лише вдома, а й просто на вулиці: завбачливі італійці обладнують спеціальні різдвяні будиночки Бабо Натале скриньками, куди й можна кинути свій запит.

Вдома Різдвяні столи оформлюють червоним, посуд червоний, іграшки на ялинках червоні, навіть білизну на вдачу дарують червоного кольору.

Різдво в Італії та на її островах – найбільш очікуваний святковий період року. Це свято супроводжується багатьма традиціями світського та релігійного характеру. Залежно від регіону ці звичаї часто різняться між собою, але обов’язковим елементом всюди виступають вертепи, різдвяні базари і костюмовані процесії.

Вчитель: Ось така вона, Різдвяна Італія.

 3.2 Робота в групах.

 Математична піцерія. (Слайд 10, 11)

 

3.3  Робота з підручником на с.124 ( Слайд 12)

 Запитання  для обговорення:

1. Хто є символом Різдва в Італії? (Баббо Натале)

2. Чому у Новий рік в Італії краще не ходити під вікнами будинків? ( Через звичай позбавлятися від старих речей, викидаючи їх у вікно).

3. На якого персонажа українських казок схожа фея Бефана? (Схожа на Бабу Ягу)

4. Що приносить італійським дітям  фея Бефана? (Хорошим діткам панчоху з солодощами, а неслухам – вуглинку.)

 

  1.    Перегляд відео «Зимові свята в Італії. https://drive.google.com/file/d/14DKCuBJvaFiOTeDb7F01qRGJ0km9oF_R/view?usp=sharing

Запитання для обговорення : ( Слайд 13)

 

1. Як проходить святкування Різдва в Італії? (Тихо, мирно за святковим столом.)

2. Яка традиційна італійська різдвяна страва? (Риба)

3. Які традиційні різдв'яні українські страви ви знаєте? (Кутя, узвар, пісний борщ з грибами, смажена та запечена риба, вареники. )

4. Як в Італії називають Санта Клауса? (Баббо Натале)

   Підсумуйте: «І дійсно, у нас є схожі традиції, наприклад риба на столі в різдвяний вечір. А Санта Клаус та Баббо Натале дуже схожі між собою».

 

Руханка. https://youtu.be/ylSCJURqaM8

4. Закріплення вивченого матеріалу

  1.       Робота з чобітками. (Слайд 14)

 Слово Україна  Скласти числа в порядку зростання ( від найменшого до найбільшого)

У     К     Р     А     Ї    Н     А

12    24   36     48   60  72   84

4.2 Розповідь вчителя

Він ходить від хати до хати, 
Питається мами і тата, 
Чи є у вас чемна дитина, 
Дівчатко мале чи хлопчина? 
Для кожного має в торбинці 
Найкращі у світі гостинці. 
А хто без кінця бешкетує, 
Тим чортик лиш різки дарує. 
Синочку, лише пригадай, 
Це добрий Святий Миколай

Розповідь про Святого Миколая.

Це було дуже давно. В одній сім’ї ріс хлопчик на ім’я Миколай. Він вдався добрим і щирим, за що його всі любили.

Батьки його померли, тому виховували малого чужі люди. Хорошими були людьми названі батьки, нічого не шкодували для хлопця: ні гарної одежі, ані смачної їжі.

Був у Миколи старий вчитель – людина добра й мудра. « Як допомогти бідним, хворим, немічним» - непокоївся Микола. Якось увечері побіг до комори, взяв борошна, олії, яблука, сухих слив,взяв кілька товстих полін. Дістав зі скрині теплі панчохи, склав усе до торбинки і сховав під своє ліжко.

А коли всі вночі спали, відніс все до хати Олександра. А ранком старий Олександр не знав, кому і дякувати за подарунок.

  З часу він робив подарунки бідним. Ніхто не здогадувався, що то був хлопець Микола. Та одного разу трапився такий випадок – зібравши торбу Микола вийшов на подвір’я, та старий слуга наздогнав його і довідався, хто вже кілька місяців допомагає бідним.

Минули роки. Хлопчик виріс, став священиком.

І завжди робив тільки хороші вчинки. Люди любили отця Миколу, а по смерті прирахували його до святих.

     Всі згадують його, і так, потайки роблять подарунки. І якщо вам доведеться почути грудневого вечора мелодію срібних дзвіночків, знайте: то поміж зірками їдуть санчата Святого Миколая, і він весело посміхається. Він хоче, щоб усі були щасливі і ті, хто дарує подарунки й ті, хто їх приймає. Адже найбільше щастя – робити добро.

Повідомлення ассистента (Слайд 15)

Чорний капелюшок. Скажіть , а коли ми святкуємо День святого Миколая.

6 грудня — День Святого Миколая. До 01.09.2023 року, день Святого Миколая відзначався в Україні 19 грудня. Зараз це свято відзначається 6 грудня. Святий Миколай вважається одним із найбільш шанованих святих. Він є покровителем для бідних, сиріт, мандрівників, військових. Вважається, що якщо попросити щиро в день Святого Миколая допомоги, то він ніколи не відмовить. Люди намагаються цього дня не лаяти дітей, не ображати одне одного, намагаються не займатися фізичною працею, не відмовляють у милостині. Цього дня намагаються не брати в борг і не давати.

 4.3 Робота в групах.

 

  1. Скласти пазли і назвати малюнок. (Жовтий капелюшок)(Слайд 16)
  2. Розприділити малюнки за країнами (Білий капелюшок) (Слайд17)
  3. Торбинка розумних завдань..( Зелений капелюшок) (Слайд 18)
  4. Виконайте аплікацію  (Червоний капелюшок) (Слайд19)

 

Діти виконують пісню «На Святого Миколая»

https://youtu.be/OcW0hR5Wxlo

5. Узагальнення вивченого матеріалу.

 Вправа «Три бажання»

- На початку уроку ви уявили, що упіймали золоту рибку і вам потрібно було їй загадати три бажання.

- Чи справдилися ваші очікування?

 Вправа «Намалюй смайлику емоцію» (Слайд 20)

- Які емоції у вас викликав сьогоднішній урок? Намалюйте.

 

6. Підсумок уроку. (Синій капелюшок) (Слайд21)

Але це ще не все. Я тільки що отримала Есемеску від ляльки Барбари та Белли з Італії. Вони повідомили, що сьогодні ви дуже добре працювали, тому вони переслали Вам символ Італії –піцу            (кур'єр приніс посилку з піцою)

 

docx
Додано
2 березня 2025
Переглядів
209
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку