ЯДС 4 клас Тема. Повторення та систематизація знань по темі
« Всесвіт».
Мета: пригадати набуті знання та розширити їх цікавою інформацією по темі «Всесвіт», активізувати практичну діяльність здобувачів освіти, сприяти формуванню змістовних висловлювань.
Формування ключових компетентностей: спілкування державною мовою, математична, природнича, навчання впродовж життя.
Хід уроку: І. Організаційний момент.
Всі сідаємо зручненько,
Усміхаємось любенько,
Будем дружно працювати
І знання чудові мати.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
-Формування 5 груп (діти вибирають смужку Лего, за кольорами утворюють групу).
- Кожна група отримує тему, по якій пригадує, активізує та обговорює матеріал.
І група презентує іформацію по темі «Сонячна система».
2.Що собою являє Сонячна система?
3.Скільки кулеподібних небесних тіл обертається навколо Сонця? Як їх ще називають?
4.Які ще небесні тіла рухаються навколо Сонця?
5.Що із космічних тіл падає на Землю?
Цікава інформація.У Сонячної системи мільярди комет. Найвідоміша комета Галлея. ЇЇ можна побачити із Землі кожні
76 років.
Практична робота (для всіх груп) . Записати будову комети.
ІІ група презентує іформацію по темі « Планети».
1.Розташуйте картки і назвіть планети у порядку віддалення від Сонця.
2.На які групи поділяються планети?
3.Назвіть планети земної групи. Чому так називається група?
4.Назвіть планети –гіганти.
5. Планети якої групи всі мають багато супутників?
Запитання для всіх груп:Скільки супутників має Марс? Земля?
ІІІ група презентує іформацію по темі «Добовий і річний рух Землі».
Завдання для всіх груп: Запишіть математичну рівність, яка це стверджує( 1доба=24год).
2.Земля обертаться по орбіті навколо Сонця за …
Завдання для всіх груп:з даних складіть і запишіть приклад на віднімання(366-365=1).
3.Як називається уявна лінія, навколо якої рухається Земля?
ІІІ. Фізкультхвилинка "Alien Dance"
ІV група презентує іформацію по темі «Зоряне небо».
1.Великі, розпечені газові кулі на величезній відстані від Землі – це (зорі).
2.Група зір, взаємне розташування яких на видимому з Землі небі складає якусь фігуру, називається (сузір,я).
3.Назвіть п,ять сузір,їв.
4.Яке сузір,я допомагає орієнтуватися на місцевості вночі? ( Мала Ведмедиця, Полярна зірка).
5.Сукупчення зір, до якого належить Сонячна система, називається (Молочний Шлях).
Питання для всіх груп: Які ще є назви нашої Галактики?
Практична робота (для всіх груп).З 4 паличок Лего скласти сузір.я. (Це – Кассіопея).
V група презентує іформацію по темі: «Дослідження Всесвіту».
1.Що таке Всесвіт?
2.Якими уявляли люди Землю і Всесвіт вдавнину?
3.Які прилади використовували давні люди?(На картках гномон, астролямбія, квадрант, секстант).
Цікава інформація.
Вертикальний гномон у місті Куритиба, Бразилія.
Обсерваторія Джантар-Мантар, Делі, Індія.
4.Як здійснюють сучасні дослідження космосу? ( Телескоп, супутники, космічні кораблі).
ІV. Підсумок уроку.
Чи потрібно досліджувати космос? Чому?
Дякую за активну роботу на уроці.